Męski Świat Wiadomości Książę Harry jest dziedzicznie obciążony

Książę Harry jest dziedzicznie obciążony. Będzie łysy

Książę Harry jest dziedzicznie obciążony. Będzie łysy
[fot: PAP/EPA/JONATHAN BRADY]

Książę Harry, młodszy syn lady Diany i księcia Walii Karola, jest - podobnie jak starszy brat William - dziedzicznie obciążony szybko postępującym łysieniem. Mimo 28 lat specjaliści już dostrzegli u niego proces utraty włosów na głowie.

Odkąd w styczniu książę Harry wrócił z trwającej trzy miesiące misji wojskowej w Afganistanie dość często trafia na łamy prasy. Z jednej strony to efekt intensywnej działalności społeczno-charytatywnej, a z drugiej to, że - jak podkreślają dziennikarze - jest wciąż najlepszą partią Wielkiej Brytanii. To rodzi nieustające spekulacje w kwestii potencjalnych kandydatek na żonę księcia.

Przyglądając się dokładniej licznie publikowanym zdjęciom nie sposób nie dostrzec przerzedzających się na czubku głowy jasno-rudych włosów. W królewskim rodzie panującym Mountbatten-Windsor to cecha dość charakterystyczna w linii męskiej, i ma podłoże genetyczne.

Lekarze specjalizujący się w chirurgii estetycznej i transplantologii przypominają, że podobny proces utraty włosów widać było już w wieku 25 lat u strasznego brata księcia Williama, który przed rokiem poślubił Kate Middleton.

Dość intensywnego łysienia, choć w nieco późniejszym wieku, ale przed ukończeniem 40 lat, nie uniknęli również ojciec Harry'ego i Willa książę Walii Karola, ich dziadek i mąż królowej Elżbiety II książę Filip, a także dwóch jego innych synów - książęta Andrzej i Edward.

Warto też przypomnieć, że podobna przypadłość dotykała przedstawicieli męskiej linii w rodzie Spencerów. Dowodem jest choćby ojciec księżnej Diany, żony Karola, Earl.

Wobec takiego genetycznego obciążenia los Harry'ego wydaje się przesądzony, choć w brytyjskiej prasie pojawiły się podpowiedzi, w jaki sposób może spowolnić ten proces. Listę najbardziej pomocnych specyfików otwierają sprawdzone preparaty medyczne Propecia i Minoxidil, wydawane z przepisu lekarza.

To jednak nie uchroni księcia przed upodobnieniem się do innych krewnych i to być może tuż po 30-tce. Jedyną długofalową metodą byłaby transplantacja włosów, czyli interwencja chirurga. Z tego rozwiązania skorzystali niedawno m.in. znany piłkarz Wayne Rooney oraz aktor James Nesbitt. Dziennikarze namawiają, podkreślając, że nie byłoby w tym żadnego wstydu.

Czytaj w Menstream.pl
Przeszczep włosów znanego piosenkarza
Do tej pory piosenkarz maskował przerzedzającą się czuprynę kapeluszami, czapkami oraz chustami.
Łysi mężczyźni są bardziej męscy
Posiadacze bujnych czupryn powinni rwać sobie włosy z głowy! Powód? Łysi mężczyźni są postrzegani, jako bardziej dominujący, wysportowani, są również lepszymi przywódcami - twierdzą naukowcy. Według najnowszych badań mają również lepsze perspektywy zawodowe.
Tagi:

książę harry

włosy

kultura i rozrywka

rozmaitości

Partner:
Tomasz Dobiecki
2013-04-09
SKOMENTUJ

  
Podaj trzeci znak kodu mavfl