Bieganie w mieście w słuchawch słuchając muzyki

Trening biegowy – z muzyką czy bez?

Wiele osób rozpoczynających przygodę z bieganiem zastanawia się czy słuchanie muzyki podczas treningu to dobry pomysł. Jedni biegacze przy ulubionych piosenkach odprężają się i motywują zapominając o trudach wysiłku fizycznego, innym przeszkadza rytm. Czy bieganie do muzyki to zatem dobry pomysł?

Czytaj dalej

Zawody thriatlon - jazda na rowerze

Jak rozpocząć przygodę z triathlonem?

Triathlon to bardzo wymagający sport, który łączy w sobie trzy dyscypliny: pływanie, jazdę na rowerze i bieg. Wymaga on od uczestników nie tylko siły i wytrzymałości, ale także dobrej kondycji i wysoko rozwiniętej techniki. Dlatego też, aby rozpocząć przygodę z triathlonem, musisz być dobrze przygotowany, zarówno fizycznie, jak i mentalnie.

Czytaj dalej

Śpiący mężczyzna - brunet

Chodzisz wiecznie niewyspany? Czas zmienić nawyki i jakość snu!

Dlaczego sen jest tak ważny? Dobra jakość snu jest niezwykle istotna dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Pomaga nam wyjść ze stresu i doświadczać więcej pozytywnych emocji. Prawidłowy sen charakteryzuje się niewielką ilością czasu potrzebnego do zaśnięcia i wybudzenia się ze snu. Niska jakość snu może być spowodowana złą higieną snu, środowiskiem do spania, stresem lub … Czytaj dalej

Pijany śpiący mężczyzna

PORADNIK: Jak szybko wytrzeźwieć? Postaw na sprawdzone sposoby!

Pijąc duże ilości alkoholu lub mieszając różne rodzaje trunków upić się jest dosyć łatwo. Jednak kiedy przychodzi czas na wytrzeźwienie, nie jest to już takie proste. Jeśli czujesz się rozdrażniony, masz problemy ze snem, a Twoja głowa pęka, najprawdopodobniej padłeś ofiarą kaca! Jak wytrzeźwieć i szybko dojść do siebie? Oto kilka ratunkowych porad!

Czytaj dalej

Rozgrzewka - rozciąganie - bieganie w mieście

Lepiej biegać na czczo czy po śniadaniu? Poznaj wady i zalety

Poranny bieg to świetny sposób na energiczny początek dnia. Osoby rozpoczynające przygodę z bieganiem lub otwierające nowy sezon często zastanawiają się, czy lepiej zacząć dzień od śniadania czy biegu na pusty żołądek. Obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Warto przeanalizować każdą z opcji, aby podejmować świadome decyzje i przede wszystkim trenować bezpiecznie. Pamiętaj, że najważniejsze jest Twoje zdrowie!

Czytaj dalej

Rolowanie - trening w domu

Rolowanie – rekomendacje, przeciwskazania i zalety automasażu

Rolowanie to świetny sposób na szybki automasaż. Rozluźnia mięśnie i powięzi sprawiając, że nie trzeba już tak często chodzić do fizjoterapeuty. Istnieje wiele różnych technik i ćwiczeń związanych z rolowaniem. Metoda rozluźniania mięśni nie wymaga wielu przyrządów. Wystarczy wałek piankowy lub piłka tenisowa.

Czytaj dalej

Tabletki na bezsenność - melatonina

Najlepsze sposoby na bezsenność. Sprawdź czym warto zastąpić tabletki z melatoniną!

Bezsenność to problem dotykający wielu mężczyzn. Stan, w którym nie możemy spać, lub mamy problemy ze snem przez większość nocy, nie jest niczym przyjemnym. Bezsenność może być spowodowana stresem, depresją, problemami zdrowotnymi lub innymi czynnikami. Nie warto jej więc bagatelizować. Trudności z zasypianiem mogą rozregulować nasze normalne życie i wpłynąć na wystąpienie problemów w życiu zawodowym i osobistym. Na szczęście istnieje wiele naturalnych i skutecznych metod leczenia kłopotów ze snem. Oto kilka wskazówek dotyczących tego, jak sobie z nimi radzić.

Czytaj dalej

Trening kalisteniki - flaga

Jak rozpocząć trenowanie kalisteniki?

Kalistenika to trening, który można wykonywać przy użyciu ciężaru własnego ciała. Uważany jest za jeden z najbardziej efektywnych rodzajów ćwiczeń. Może być stosowany zarówno jako forma treningu siłowego, jak i cardio. Aby rozpocząć trenowanie kalisteniki, należy poznać kilka ważnych zasad i dobrać ćwiczenia odpowiednio do swojego poziomu zaawansowania.

Czytaj dalej

Poradnik - 10 sposobów na walkę z bezsennością

Walka z bezsennością – 10 porad jak się dobrze wyspać

Dobra jakość snu jest niezwykle istotna dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Pomaga nam wyjść ze stresu i doświadczać więcej pozytywnych emocji. Prawidłowy sen charakteryzuje się niewielką ilością czasu potrzebnego do zaśnięcia i wybudzenia się ze snu. Spis treści: Dlaczego sen jest tak ważny? Ile snu tak naprawdę potrzebujemy? Porady – jak dobrze się wyspać każdej … Czytaj dalej