PORADNIK: Jak szybko wytrzeźwieć? Postaw na sprawdzone sposoby!

Pijąc duże ilości alkoholu lub mieszając różne rodzaje trunków upić się jest dosyć łatwo. Jednak kiedy przychodzi czas na wytrzeźwienie, nie jest to już takie proste. Jeśli czujesz się rozdrażniony, masz problemy ze snem, a Twoja głowa pęka, najprawdopodobniej padłeś ofiarą kaca! Jak wytrzeźwieć i szybko dojść do siebie? Oto kilka ratunkowych porad!

Czytaj dalej

Prezent dla faceta który ma wszystko. Co warto kupić?

Nawet jeśli wydaje Ci się, że ktoś ma już wszystko, może się okazać, że jest to tylko iluzją. Osoby posiadające wiele materialnych rzeczy wciąż mają oczekiwania wobec prezentu, który chciałby dostać. Warto więc zastanowić się nad tym, co takiemu człowiekowi sprawi radość. Czy prezent powinien być przydatny i praktyczny? A może trzeba sięgnąć nieco głębiej? Jeśli człowiekowi nic nie brakuje, trzeba dobrze się postarać, aby prezent był naprawdę wyjątkowy. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji dotyczących niespodzianek dla takich osób.

Czytaj dalej

PORADNIK: Jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjna jest jednym z najważniejszych etapów w procesie rekrutacji. Jeśli uda się Ci do niej dobrze przygotować, masz duże szanse na otrzymanie wymarzonej pracy. Pamiętaj jednak, że rozmowa kwalifikacyjna to także stresujące doświadczenie. Dlatego też ważne jest, abyś nie zapominał o podstawowych zasadach i robił wszystko, aby przełożyć swoje mocne strony na ostateczny sukces! Oto kilka porad, które pomogą Ci osiągnąć zamierzony cel.

Czytaj dalej

Ile czasu potrzebuje mężczyzna żeby się zakochać

Każdy mężczyzna jest inny i trudno jednoznacznie określić, ile czasu potrzebuje żeby się zakochać. Są tacy, którzy zakochują się od pierwszego wejrzenia, tymczasem dla innych może to potrwać znacznie dłużej. Są mężczyźni, którzy w pierwszej kolejności dążą do przyjaźni z kobietą , a dopiero później do głębszej relacji. Dla jeszcze innych czas, który upływa od pierwszego spotkania do chwili, w której można powiedzieć o uczuciu, jest bez znaczenia.

Czytaj dalej

Planujesz zostać ojcem? Zwróć uwagę na to, co jesz!

Nie wiem czy wiesz, ale to, co je przyszły tata, może mieć wpływ na jakość jego nasienia. Jeśli chcesz uniknąć problemów z poczęciem dziecka, powinieneś zadbać o dietę. Zawartość tego, co znajduje się na talerzu przyszłego ojca, jak twierdzą dietetycy, powinna być bogata w selen, magnez, cynk, witaminę E i C. Mikroelementy te mają ogromny wpływ na potencję, jakość nasienia oraz jego ilość. Pamiętaj, że starając się o dziecko to nie tylko partnerka powinna zadbać o prawidłową dietę, dotyczy to również mężczyzny.

Czytaj dalej

Kobieta pracująca przy laptopie

Mama w pracy. Jak widzi to tata?

Po etapie macierzyństwa  mamy mają dziś trzy możliwości: powrót na swoje dawne stanowisko, znalezienie pracy przez Internet lub założenie swojego biznesu. Rozwój internetu przyniósł nowe możliwości dla rozwoju własnego biznesu. Z czasem mógłby on przynosić spore zyski i dużą dawkę satysfakcji.

Mama w biznesie

Mamom, zakopanym dotąd po uszy w pieluszkach, bardzo często tego właśnie potrzeba. Jeżeli więc Twoja żona czy partnerka, mimo wcześniejszych deklaracji zajęcia się dzieckiem “na pełny etat”, zaczyna wspominać o podjęciu pracy – nie staraj się wypierać z nie tych potrzeb. Nie przekonuj jej, że finansowo dajecie radę i że to niepotrzebne. Stawiając sprawę w ten sposób, dla niej jesteś egoistą. Jeżeli praca jest dla niej ważna, daje poczucie satysfakcji i samorealizacji – nie odradzaj jej tego! Postaraj się pomóc jej w podjęciu decyzji korzystnej nie tylko dla Ciebie, ale również dla niej i całej Waszej rodziny!

Czytaj dalej

Rozwód rodziców. Aktywność taty w życiu dziecka

Po rozwodzie rodziców rodziców kontakty ojca z dzieckiem zazwyczaj są rzadsze – to naturalne. Rodzice nie mieszkają już razem i jakoś trzeba podzielić się obowiązkami. Rozstałeś się ze swoją partnerką? Dziecko nie może na tym ucierpieć! Zastanów się jak mógłbyś spędzić z nim wspólnie czas. Wielu mężczyzna po rozwodzie stara się zaimponować dziecku (oraz jego … Czytaj dalej

Niemowle na rękach mężczyzny

Czego boi się młody tata

Pomimo tego, że to kobieta nosi ciążę, rodzi dziecko i w większym stopniu – przynajmniej na początkowym etapie życia dziecka – opiekuje się nim, nie oznacza, że ojca nie obejmuje rodzinna rewolucja. Ciąża i poród dla obojga rodziców jest czymś tajemniczym i nowym.

Strach ma wielkie oczy

Wchodząc w nową sytuację, wątpliwości są naturalną rzeczą. W końcu zwykle najbardziej boimy się tego, co nieznane i tajemnicze. Lęk i obawy nie ustają nawet w chwili, gdy poród już się odbył. Prawdziwa szkoła życia dopiero się tak naprawdę zaczyna. Ojcowskie obawy nie świadczą o niedojrzałości.  Wręcz przeciwnie – oznaczają, że nowy tata podchodzi odpowiedzialnie do swoich nowych obowiązków i powiększającej się rodziny.

Czytaj dalej

Świat dawców spermy. Robią to dla seksu, przekazania genów czy pieniędzy?

Kobiety, którym nie ułożyły się związki z mężczyznami, łapią się ostatniej deski ratunku, by zajść w ciążę i urodzić wymarzone dziecko. Coraz częściej szukają zdrowych mężczyzn z dobrymi genami, którzy bezinteresownie i bez żadnych roszczeń zdecydowaliby się je zapłodnić. Chętnych, jak się okazuje, nie brakuje. Wielu mężczyzn ogłasza się w internecie lub zgłasza do klinik ginekologicznych, potocznie zwanych “bankami spermy”. W Polsce działają dziesiątki klinik, które przyjmują dawców nasienia i przeprowadzają inseminacje. Tymczasem w sieci rozwijają się podziemia dawców, którzy oferują swoją “bezinteresowną pomoc”.

Czytaj dalej

Relacje ojca z synem. Którzy chłopcy najbardziej niegrzeczni?

Długie godziny, które ojcowie spędzają w pracy, mogą wiązać się z problemami z zachowaniem u ich synów – sugerują ostatnie badania. Chłopcy w wieku 5-10 lat, których ojcowie spędzali w pracy ponad 55 godzin tygodniowo, wykazywali częściej zachowania agresywne. – Jest to ważne odkrycie, gdyż istnieje mało badań analizujących godziny pracy ojców – skomentowała australijskie badania … Czytaj dalej