Forma Sport Mecz Polska-Niemcy już jutro

Mecz Polska-Niemcy już jutro. Ruszają mistrzostwa świata w piłce ręcznej

Mecz Polska-Niemcy już jutro. Ruszają mistrzostwa świata w piłce ręcznej
Reprezentant Polski Michał Jurecki. [fot: Andrzej Iwanczuk/REPORTER]

Meczem między reprezentacjami Kataru, który jest gospodarzem, a Brazylii zaczną się dzisiaj mistrzostwa świat w piłce ręcznej. Już jutro z pierwszym przeciwnikiem - Niemcami - zmierzą się Polacy. Trener biało-czerwonych jako pierwszy cel kadry wyznaczył wyjście z grupy.

Reprezentanci Polski będą grać mecze w dwóch miastach - w stolicy Kataru Dosze i w Lusajl, nowym mieście założonym w 2006 r., w którym powstaje stadion piłkarski, gdzie rozegrany zostanie mecz inauguracyjny futbolowego mundialu w 2022 r.

Grupa D, w której gra nasza drużyna, zdominowana jest przez zespoły europejskie - oprócz Niemców i Polaków są w niej ponadto Duńczycy i Rosjanie. - Nasza grupa, podobnie jak grupa C, ma charakter bardziej europejski niż światowy. Występują w niej czołowe drużyny z naszego kontynentu. Do tego zestawu można zaliczyć nawet Argentynę ze względu na graczy, którzy w niej występują. Oni na co dzień występują w klubach portugalskich i hiszpańskich. Pierwszym celem jest wyjście grupy - podkreślił na konferencji prasowej przed wyjazdem na mecze sparingowe do Hiszpanii Michael Biegler, trener polskiej kadry.

Zobacz materiał o trenerze polskich szczypiornistów

Warto zaznaczyć, że Argentyna to obecnie najlepszy team Ameryki Południowej - w ubiegłym roku wygrała mistrzostwa tego kontynentu. Polacy zmierzą się z nią w niedzielę, 18 stycznia.

Potem, 20 stycznia czeka naszych szczypiornistów starcie z Rosją, a dwa dni później z teoretycznie z najsłabszą drużyną grupy - Arabią Saudyjską. Ostatni mecz w fazie grupowej, w sobotę 24 stycznia, biało-czerwoni rozegrają z prawdopodobnie najtrudniejszym przeciwnikiem - Danią

- To zespół numer jeden naszej grupie - powiedział w jednym z wywiadów przed mistrzostwami świata Michał Jurecki, rozgrywający, który w reprezentacji Polski gra od 2006 r. - W ostatnich dwóch wielkich turniejach, mistrzostwach świata w Hiszpanii i u siebie w mistrzostwach Europy grała o złoty medal. Co prawda te dwa mecze bardzo wysoko przegrała, ale gra w finałach wskazuje, że drużyna duńska jest bardzo mocna - ocenił Jurecki.

Polscy piłkarze ręczni o mundialu w Katarze

Telewizja Polska będzie transmitowała wszystkie mecze Polaków na mundialu w Katarze. Będzie je można obejrzeć w TVP 2.

Czytaj więcej w Menstream.pl
To był najlepszy rok dla Polski w XXI wieku
Wielkie imprezy, historyczne zwycięstwa, worek medali i rekordy świata - tak wyglądało minione 12 miesięcy w wykonaniu biało-czerwonych.
Lodowata kąpiel to dla niego przyjemność
Od kiedy zacząłem się kąpać w lodowatej wodze, zapomniałem co to choroba. Jestem zahartowany, czuje się świetnie i każdemu polecam tę formę rekreacji i terapii.
Makarony i ryba od... Karola Bieleckiego
Do restauracji Karola Bieleckiego, która zlokalizowana jest w Kielcach tuż nad rzeką Silnicą, w miejscu gdzie dużo osób biega i jeździ na rowerach, chętnie zaglądają m.in. jego klubowi koledzy-piłkarze ręczni.
(BW)
2015-01-15
SKOMENTUJ

  
Podaj drugi znak kodu 5pcJe
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.
Sprawdź w WP.pl
  • Sport - najnowsze informacje ze świata sportu