Forma Sport Jazda na nartach będzie wygodniejsza

Jazda na nartach będzie wygodniejsza. Nowy kompleks narciarski w Sudetach

Jazda na nartach będzie wygodniejsza. Nowy kompleks narciarski w Sudetach
Na zdjęciu Czarna Góra [fot: PAP]

Trzy ważne sudeckie ośrodki narciarskie - Czarna Góra, Karpacz i Zieleniec - połączyły swoje oferty. Amatorzy białego szaleństwa za pomocą jednego karnetu będą mogli korzystać z 20 km przygotowanych tras. Takie inicjatywy w Polsce, to wciąż rzadkość.

Polskie ośrodki narciarskie dopiero dojrzewają do tego, że warto działać wspólnie. Pierwsze inicjatywy łączenia kilku tras narciarskim jednym karnetem pojawiły się w ubiegłym roku na Podhalu i w Beskidach. Przykład płynie z funkcjonujących w ten sposób już od wielu lat regionów Alp i Dolomitów. Także Słowacy mają już w tej materii bardzo dobre doświadczenia. - Teraz dobre praktyki wdrażamy my. Jesteśmy przekonani, że również w Polsce połączona oferta okaże się dużym sukcesem i zagości u nas na stałe. Na tym rozwiązaniu zyskują wszyscy - narciarze i regiony narciarskie - mówi Aleksander Kitkowski, inicjator projektu SudetySKI, kierownik Ośrodka Narciarskiego na Czarnej Górze.

Kilkudniowy karnet pozwala szusować na 20 km tras narciarskich. Można z niego korzystać w dowolnych, nienastępujących po sobie dniach. SudetySKI to także system zniżek w ośrodkach partnerskich i lokalnych atrakcjach turystycznych. - Posiadacze karnetów zapłacą mniej za wypożyczenie sprzęt lub jego serwis, za szkółkę narciarską czy wstęp na basen. Upusty obowiązują też w lokalach gastronomicznych, docelowo w hotelach. System zniżek z czasem będzie się rozrastał o nowych partnerów - dodaje Kitkowski.

Na podobne rozwiązanie będą musieli jeszcze poczekać narciarze jeżdżący w innych częściach kraju. Tomisław Bruzda z ośrodka narciarskiego w Puławach k. Rymanowa w Beskidzie Niskim przyznał, że rozmowy o utworzeniu wspólnego karnetu były prowadzone przez właścicieli kilku ośrodków, ale nie przyniosły rezultatu.

- Wprowadzenie wspólnego karnetu oznacza powstanie we wszystkich ośrodkach jednego systemu ich sprzedaży. Koszt jego wprowadzenia wyniósłby ponad 100 tys. zł w każdym ośrodku, jest to jednak spory wydatek dla właścicieli tras narciarskich. Myślę jednak, że do sprawy wrócimy w przyszłym roku - mówi Bruzda.

Dzięki ostatnim opadom śniegu i niskim temperaturom amatorzy białego szaleństwa zakochani w Sudetach mają spore powody do radości. Czarna Góra i Winterpol Zieleniec uruchomiły swoje wyciągi w sobotę, natomiast Winterpol Karpacz działa już od czwartku. Sezon wystartował tam tydzień wcześniej niż planowano.

Czytaj w Menstream.pl
Polski podróżnik chce znów opłynąć Ziemię
Olsztyński żeglarz Tomasz Cichocki, podczas swojej wyprawy wielokrotnie tracił przytomność, na głowie ma kilkanaście szwów, ale to wszystko nie odwiodło go od myśli, by jeszcze raz odbyć wokółziemską podróż.
Dzięki Putinowi dostaną więcej pieniędzy
Aż 60 tysięcy euro otrzymają najlepsi judocy w nietypowy turnieju w rosyjskim mieście Tiumeń.
Na razie nie będzie nowego szlaku mazurskiego
Grupa jedenastu śmiałków na zwykłych jachtach typu omega postanowiła wytyczyć nowy szlak na jeziorach mazurskich. Przeszkodził im mróz.

Tagi:

sport

narciarstwo

podróże

sudety

Partner:

2012-12-11
SKOMENTUJ

  
Podaj pierwszy znak kodu 4XWXc
KOMENTARZE
Sprawdź w WP.pl
  • Sport - najnowsze informacje ze świata sportu