Męski Świat Seks Krągłe pośladki wracają do łask

Krągłe pośladki wracają do łask. Klepsydry zamiast wieszaków?

Krągłe pośladki wracają do łask. Klepsydry zamiast wieszaków?
[fot: Olafg/CC/Flickr]
Jeszcze do niedawna krągłe pośladki stanowiły nie atrybut, a zmorę wielu kobiet. Jednak za sprawą takich gwiazd jak Jennifer Lopez, Nicki Minaj czy celebrytki Kim Kardashian, krągłe pupy wracają do łask.

Do gabinetów chirurgów zgłasza się coraz więcej pacjentek, które chcą powiększyć swoje pośladki, Jennifer Lopez i Iggy Azalea nagrały wspólnie piosenkę Booty, a słynna pupa Kim Kardashian doczekała się okładki. Zdecydowanie pupa stała się atrybutem kobiecości, któremu reżyser Kurt Holland poświęcił film Bottoms Up.

Myślę, że zawsze jakaś część ciała, przykuwa uwagę i zaczynamy mieć na jej punkcie obsesję. Jeszcze niedawno taka częścią ciała były piersi. Mówiąc o modzie na krągłe pośladki przypomnijmy sobie lata 80., kiedy to Sir Mix-A-Lot rapował o ponętnych kobiecych krągłościach. Sądzę, że to zainteresowanie to wynik pewnej mody, która zatacza krąg - przyznał Kurt Holland w wywiadzie dla Salon.

Reżyser zauważa, że taka pochwała kobiecego ciała - innego niż to, które znamy z wybiegów, które stanowiło i wciąż stanowi kanon piękna, otwiera oczy samym kobietom na różnorodność kobiecych sylwetek.

Zobacz klip z piosenki Booty:


- Myślę, że jest to pozytywny trend, który nieco odwraca uwagę od szału na bardzo szczupłe sylwetki. Sądzę, że to pozwoli kobietom, że można zaakceptować swoją sylwetkę, bez względu na to bliżej jej do ciała modelki czy Jennifer Lopez. Mam nadzieję, że ta moda nie przeminie i za piękne będziemy uznawać różne typy kobiecego ciała - zaznaczył reżyser.

Kształty gitary, a nie klepsydry


- Na przykład w Brazylii 'kształty gitary, a nie klepsydry' są tradycyjnym ideałem kobiecej sylwetki. Przez lata brazylijska kultura kształtowała w mężczyznach pociąg do puszystych kobiet o dużych pośladkach. Obecnie brazylijscy psycholodzy i socjolodzy są zgodni, że na skutek ogólnoświatowego zasięgu mediów tradycyjne brazylijskie ideały zastępowane są przez ideał Barbie - możemy przeczytać w książce dr Gigi Durham Efekt Lolity.

W przeciwieństwie do promowanego zdrowego stylu życia - uprawiania sporu i przestrzegania zdrowej diety - oraz lansowania przeraźliwie chudych modelek nie sposób jest nie zauważyć, że niektóre zagraniczne gwiazdy show biznesu nieco odbiegają od tej normy.

Niegdyś głośno zrobiło się za sprawą piosenkarki Jennifer Lopez, która ubezpieczyła swoje pośladki na olbrzymią sumę. Ostatnio na topie jest aż nadto kobieca sylwetka Kim Kardashian, której pupa robi wrażenie nie tylko na mężczyznach. I choć gwiazdy wolą się nie przyznawać do ingerencji chirurgicznej, za sprawą takich właśnie gwiazd, które w pewien sposób imponują kobietom na całym świecie - zabiegi plastyczne zyskują na popularności.

Zobacz zwiastun dokumentu Kurta Hollanda Bootoms Up:

Czy taka promocja kobiecego atutu, jakim są krągłe pośladki ma swoje odzwierciedlenie w Polsce? Mimo że u nas chirurgia plastyczna nie jest tak bardzo popularna jak za oceanem, to wiele Polek decyduje się na wykonanie takiego zabiegu, choćby właśnie za granicą.

Moda na pośladki już w Polsce


Bo moda na pośladki, tak samo jak inne mody dotarła również do naszego kraju nad Wisłą.

- Dotychczas w Polsce operacji powiększania pośladków prawie się nie robiło ze względów kulturowych. Te operacje były bardzo charakterystyczne dla Ameryki Południowej. Tam jędrne pośladki są niejako wpisane w kulturę - duże pośladki i małe biusty. Europa - zwłaszcza jej północna część - miała zazwyczaj w tym schemacie kulturowym dokładnie odwrotnie opisywaną urodę kobiecą tzn. pośladki powinny być raczej małe, natomiast biust - dosyć duży - mówi docent Bartłomiej Noszczyk z Kliniki Chirurgii Plastycznej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

Co więcej sami lekarze też ulegają tej modzie - skoro są kobiety, które decydują się na upiększenie tej części ciała, to trzeba dać im taką możliwość i biznes się kręci. W internecie znajdziemy adresy wielu prywatnych klinik oferujących szeroki wachlarz zabiegów upiększających nasze ciało. Koszty takich operacji są rzędu kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych.

A jak poprawianie pośladków wygląda w rankingu operacji plastycznych - czy to jest często poprawiana część ciała? Otóż w Polsce zabiegi powiększania pośladków nie są tak bardzo popularne jak operacje powiększania biustu. O tym się mówi i słyszy, ale to są ciągle tylko sporadycznie wykonywane zabiegi - potwierdził docent Noszczyk. Oczywiście są prywatne kliniki, które się tym zajmują - u nas [Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. dr W. Orłowskiego - przyp. red] to jest zdecydowana rzadkość.

Różne są upodobania, co do wielkości kobiecych pośladków i różne są też metody do osiągnięcia takiego celu. Powiększanie piersi może odbyć się za pomocą wstawienia silikonowych implantów bądź przeszczepienia tkanki tłuszczowej. A jak to wygląda w przypadku pośladków?

- Operację powiększenia pośladków również robi się głównie przeszczepami tłuszczu - nie wkładkami, czyli silikonowymi implantami, tylko właśnie przeszczepami, które w przypadku pośladków są stosunkowo drobną operacją
- wyjaśnił docent Noszczyk.

Każda ingerencja w ciało człowieka wiąże się z pewnym ryzykiem wystąpienia powikłań. Jakie mogą być zagrożenia związane z zabiegiem powiększenia pośladków?

- Względy bezpieczeństwa są zupełnie inne niż w przypadku biustu. Przeszczepianie tłuszczu w piersi jest związane teoretycznie z ryzykiem chorób nowotworowych - w przypadku pośladków to nie ma znaczenia. Głównie chodzi o to, że tłuszcz może się po prostu nie przyjąć. Jednak to ryzyko jest minimalne i głównie chodzi tu właśnie o zanik tłuszczu - powiedział docent Noszczyk, który zwrócił również uwagę na to, że ryzyko komplikacji teoretycznie jest większe w przypadku operacji piersi.

- Dlatego wszędzie na świecie - nie tylko w Stanach - to jest robione głównie przez uniwersytety, które mogą mieć uruchomione programy badawcze. Natomiast prywatnie to jest mało popularne, bo wciąż istnieją różne wątpliwości
- skwitował docent Noszczyk.

Czytaj więcej w Menstream.pl
Seria zabójstw miss. Odnaleźli ciało kolejnej
Zaledwie dwa dni przed rozpoczęciem Miss Świata 2014 znaleziono ciało poszukiwanej 19-latki i jej siostry.
Keira Knightley topless. Brytyjska aktorka ideałem piękna
Emocje wzbudziło zdjęcie, na którym ma na sobie jedynie spodnie Toma Forda i koronkowe rękawiczki.
Licytacja zdjęć Marilyn Monroe w Warszawie
Trzy tysiące fotografii Marilyn Monroe autorstwa Miltona H. Greenea z ceną wywoławczą 5 mln zł zostaną zlicytowane 25 czerwca w warszawskim domu aukcyjnym DESA Unicum.
Tagi:

kobiety

sylwetka

pośladki

kim kardashian

modleki

typ kobiecości

Partner:
(PC)
2014-11-24
SKOMENTUJ

  
Podaj drugi znak kodu Lv7qh
KOMENTARZE