Forma Podróże Ten naród pokochał Kraków

Ten naród pokochał Kraków

Ten naród pokochał Kraków
[fot: Ludwig Schneider/Wikimedia/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons]

77 tysięcy turystów z Holandii odwiedziło w zeszłym roku Kraków. Dla wielu z nich pobyt był tak udany, że zagłosowało na stolicę Małopolski na popularnym portalu turystycznym Zoover, dzięki czemu Kraków otrzymał prestiżową nagrodę Zoover Award The Best European City Trip 2015.

Oficjalne wręczenie nagród przyznawanych przez holenderski oortal odbyło się podczas odbywających się w Utrechcie targów turystycznych Vakantiebeurs. Podobnie jak w ubiegłym roku Kraków otrzymał najwyższą ocenę użytkowników portalu Zoover - jednego z największych i niezależnych turystycznych portali internetowych - i tym samym zdobył nagrodę Zoover Award The Best European City Trip 2015.

Ze średnim wynikiem 8,8 pkt. Kraków pokonał Sewillę i Wenecję. Na kolejnych miejscach znalazły się Wiedeń, Brugia, Granada, Barcelona, Rzym, Praga i Maastricht.

Statuetkę odebrali podczas targów przedstawiciele Ambasady RP w Hadze oraz Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że turyści wystawili na portalu Zoover tak wysokie oceny, zwłaszcza że Kraków konkurował z tak wspaniałymi miastami Europy - ocenił dr Piotr Perczyński, szef Sekcji Politycznej i Ekonomicznej Ambasady RP w Hadze.

Dominika Szulc, dyrektor ośrodków POT w Amsterdamie i Brukseli, podkreślała, że nagroda jest tym bardziej cenna, gdyż jest konsekwencją decyzji użytkowników portalu i kryteria były niezwykle klarowne.

Jak przypomniał Andrzej Pawluszek, wicedyrektor ośrodka POT w Amsterdamie, Kraków po raz drugi został uhonorowany przez użytkowników holenderskiego portalu nagrodą - The Best European City Trip. Gdy w zeszłym roku odbieraliśmy nagrodę dla Krakowa, wyrażaliśmy nadzieję, że ten wynik wpłynie na plany wakacyjne holenderskich i europejskich turystów i nie pomyliliśmy się - ocenił.

Wg badań Małopolskiej Organizacji Turystycznej liczba turystów z Holandii, którzy odwiedzili Kraków w ubiegłym roku podwoiła się osiągając 77 tysięcy osób. Jest to kolejna nagroda dla Krakowa w Holandii w ostatnim czasie. Trzy tygodnie temu redakcja branżowego magazynu M!CE&Travel przyznała stolicy Małopolski MICE Trend Award 2014.

Zoover to jeden z największych portali turystycznych w Europie, w którym urlopowicze oceniają różnego rodzaju obiekty noclegowe, destynacje i atrakcje turystyczne. Portal opisuje i rekomenduje atrakcje turystyczne na całym świecie. Posiada ok. 185 mln odsłon rocznie.

Czytaj w Menstream.pl
Szczere wyznanie Romana Polańskiego
Chciałbym więcej czasu spędzić w Krakowie - powiedział dziennikarzom znany reżyser.
Krakowskie Centrum Kongresowe atrakcyjne, jak wieża Eiffla
Tak uważa tak amerykański magazyn Travel + Leisure, który umieścił gmach wśród nowych atrakcji turystycznych.
Kultowy krakowski klub Rotunda skończył 40 lat
To tutaj rozpoczynały swoją karierę największe gwiazdy muzyki, między innymi Maryla Rodowicz, Marek Grechuta, Jacek Kaczmarski.
Tagi:

kraków

holandia

małopolska

Partner:

2015-01-16
SKOMENTUJ

  
Podaj drugi znak kodu zUFFd
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.
Sprawdź w WP.pl
  • Sport - najnowsze informacje ze świata sportu