Męski Świat Ojcostwo Mateusz Kusznierewicz ponownie ojcem

Mateusz Kusznierewicz ponownie ojcem

Mateusz Kusznierewicz ponownie ojcem
[fot: mat.pras.]

Mateusz Kusznierewicz ma już 2,5-letnią córeczkę Nataszę. Wczoraj rodzina się powiększyła. - Mam syna! Jest zdrowy, pogodny i wysportowany - poinformował zdobywca dwóch medali olimpijskich w żeglarskiej klasie Finn - złotego (1996) i brązowego (2004).

- Max, bo o takim myślimy z żoną imieniu, waży 3460 g, ma 54 cm. Dostał 10 punktów. Ordynator Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku dał mu od razu pierwsze miejsce... - dodał trzykrotny mistrz świata (w Finnie w 1999 i 2000 oraz w klasie Star w 2008).

38-letni Kusznierewicz już wcześniej zapowiedział, że w 2015 roku wróci do profesjonalnego żeglowania. Zamierza stworzyć polski team i rywalizować w regatach morskich.

- Wprawdzie rodzina się powiększyła, ale moje plany się nie zmieniły. Kocham ten sport i od niego nie ucieknę. Planowałem wrócić do żeglowania w przyszłym sezonie, ale na tak szybkie zrealizowanie nowego projektu zabraknie mi czasu. Natomiast w 2015 roku zamierzam wystartować w swych pierwszych morskich regatach na nowej łódce - wspomniał pięciokrotny uczestnik igrzysk.

Jak podkreślił, żeglarstwo to niejedyny sport, który go wciągnął. - Od lat grywam w golfa, a po igrzyskach w Londynie bardzo często. To wspaniała dyscyplina. Każde pole jest inne - inaczej pachnie, smakuje. Można grać i nad brzegiem oceanu, i na pustyni, i w centrum miasta - zaznaczył Kusznierewicz, który jest ambasadorem Lotos Polish Open. Międzynarodowy turniej rozpocznie się w poniedziałek w Pasłęku pod Elblągiem.

Czytaj w Menstream.pl
Najlepszy tenisista świata odpoczywa w...
Novak Djokovic wybrał się w rodzinne strony ojca.
Łódź w nietypowy sposób wyróżniła Janowicza
Jeden z łódzkich przystanków komunikacji miejskiej zmienił się w niezwykły kort tenisowy. Łodzianie mogą się na nim "zmierzyć" z półfinalistą tegorocznego Wimbledonu - Jerzym Janowiczem. Najlepszy polski tenisista pojawi się na przystanku osobiście 30 lipca.
Alex Ferguson nie żałuje na to pieniędzy
Legenda brytyjskiej piłki nożnej, były wieloletni menedżer Manchester United połączył swoją miłość do golfa z możliwością niesienia pomocy.
Tagi:

max

syn

kusznierewicz

Partner:

2013-07-18
SKOMENTUJ

  
Podaj drugi znak kodu d3H9b
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.