Męski Świat Rozrywka Kultura Do czego w XXI wieku jeszcze potrzebny ci telewizor

Do czego w XXI wieku jeszcze potrzebny ci telewizor?

Uważasz, że telewizja kłamie, a sam telewizor jest przestarzałym sprzętem, który przydaje się tylko, gdy polska reprezentacja w piłce nożnej wygrywa w 1/8 finału mistrzostw Europy? Niesłusznie! Dziś odbiorniki telewizyjne w niczym nie przypominają wielkich, ważących kilkadziesiąt kilogramów pudeł, które zwykły niegdyś zajmować honorowe miejsca w salonach i pokojach dziennych. Telewizor możesz wykorzystać do kilku innych czynności, niż samo oglądanie programów nadawanych w ogólnodostępnej telewizji.

Jeśli nie należysz do osób, które obecność telewizora w domu uważają za coś oczywistego, możesz pozytywnie zaskoczyć się ilością dodatkowych funkcji, które obecnie mają te urządzenia RTV. Telewizory, na przykład modele LG lub telewizor Samsung Full HD, oprócz doskonałej jakości obrazu mają także funkcję Smart Home, dzięki której odbiornik możesz zamienić w centrum dowodzenia całym domem.

Modele z funkcją Smart TV będą świetnym, możliwym do spersonalizowania centrum rozrywki. Wreszcie, telewizor może posłużyć graczowi jako dodatkowy bądź główny monitor i sprawić tym samym, że rozgrywka będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Jakie jeszcze funkcje kryją w sobie dostępne dziś na rynku telewizory?

Poranek w rytmie smart

Za pomocą odpowiedniej aplikacji telewizor możesz połączyć ze swoim smartfonem. Ten z kolei wyśle do odbiornika sygnał twojego porannego budzika, włączając ekran i prezentując wszelkie niezbędne informacje na temat zbliżającego się dnia, na przykład harmonogram spotkań i zadań oraz prognozę pogody. Taką możliwość mają modele z funkcją Smart TV, na przykład telewizor Samsung Full HD bądź wybrane modele Panasonic, Sony lub Philips.

Filmy? Tak, nie tylko z telewizji

Odbiornik niekoniecznie służy tylko do oglądania programów nadawanych przez stacje telewizyjne. Bardzo ciekawą funkcjonalnością dostępnych dziś odbiorników jest możliwość sparowania ich ze smartfonem, a następnie oglądanie nagranych za pomocą telefonu filmów czy zdjęć. W łatwy sposób do telewizora podłączysz także na przykład tablet. Dzięki temu na swoim ekranie możesz wyświetlać niemal dowolne treści, parując telewizor z komputerem, telefonem bądź innym urządzeniem.

Inteligentny pilot dla serialomaniaków

A co, jeśli tak naprawdę lubisz filmy i seriale, ale nie odpowiada ci seans przerywany reklamami? Telewizor nadal może okazać się całkiem przydatnym sprzętem. Dzięki opcji smart pilot, dostępnej na przykład w takich urządzeniach, jak telewizor Samsung Full HD, możesz sterować wszystkimi swoimi urządzeniami za pomocą jednego pilota. Maraton filmowy lub serialowy stanie się o wiele przyjemniejszy! Nowoczesne telewizory z dostępem do panelu Smart Hub bardzo ułatwiają oglądanie treści udostępnianych na platformach takich, jak Netflix czy You Tube.

Tagi:

2016-09-29
SKOMENTUJ

  
Podaj trzeci znak kodu 41HKe
KOMENTARZE
 • 29.09.16, 20:48:26

  ~Kevin07

  Wielu wieńczyło koniec telewizorów, a te mają sie w najlepsze. Ambilight, oled, smart TV, 4K, technologia cały czas idzie do przodu.
  odpowiedz
 • 12.10.16, 17:53:04

  ~miszczu76

  Ja oglądam od jakiegoś czasu bardzo mało telewizji. Większość programów to takie typowe ,,odmóżdżacze". Jedyne co, to interesują mnie programy podróżnicze albo surviwalowe.
  odpowiedz
 • 14.10.16, 17:17:07

  Forxx

  Te nowe telewizory są świetne. Szczególnie gdy jest możliwość podpięcia się pod wifi. Ja na swoim oglądam częściej jakieś rzeczy na youtubie niż TV. Bardzo dużo prezentacji jakiś gadżetów militarnych np. można znaleźć na tym serwisie.
  odpowiedz
 • 17.10.16, 16:42:37

  ~miszczu76

  Ale to zwykle jakieś recenzje są. Ja jak już to oglądam takie krótkie parominutowe, gdzie wszystko jest zwięźle wyjaśnione bez przeciągania.
  odpowiedz
 • 18.10.16, 19:31:42

  ~zdzisekk

  no ale to nie potrzeba TV jeśli ma służyć tylko do oglądania youtube'a. A co do programów survi to dużo lepsze są książki - przynajmniej według mnie.
  odpowiedz
 • 22.10.16, 18:54:36

  Forxx


  ~miszczu76 napisał(a):

  Ale to zwykle jakieś recenzje są. Ja jak już to oglądam takie krótkie parominutowe, gdzie wszystko jest zwięźle wyjaśnione bez przeciągania.

  Jeśli coś jest treściwie pokazane to może i nawet 2 minuty trwać, a wiele z tego wyniesiemy,

  ~zdzisekk napisał(a):

  no ale to nie potrzeba TV jeśli ma służyć tylko do oglądania youtube'a. A co do programów survi to dużo lepsze są książki - przynajmniej według mnie.

  Można zawsze jeszcze podpiąć laptopa i film obejrzeć, a bez telewizora to jakoś pusto by mi było w pokoju. Co do książek to faktycznie fajnie jest usiąść sobie wieczorem i poczytać. Ostatnio dużo książek w formie poradników czytam o przetrwaniu czy sztukach walki
  odpowiedz