Męski Świat Gadżety Powrót do przyszłości II stworzył fantastyczną wizję 2015 roku
2015-01-02 06:00:00

Powrót do przyszłości II stworzył fantastyczną wizję 2015 roku. Sprawdziła się!

1/6
fot: Ferrari Press/East News

W kultowym filmie Roberta Zemeckisa z 1989 roku nastolatek Marty McFly dzięki maszynie czasu przenosi się w daleką przyszłość. Ta przyszłość właśnie nastała. Dowiedz się, jakie najdziksze fantazje filmowców staną się lub już się stały rzeczywistością.

1. Samowiążące się buty

Futurystyczne buty Nike szybko stały się obiektem pożądania dla wielbicieli trylogii Roberta Zemeckisa, jednak dopiero w 2011 roku koncern stworzył 1500 par wyglądających identycznie, jak te filmowe. Niestety, niczego poza designem nie udało się odtworzyć. Buty ani nie sznurowały się samodzielnie, ani nie dopasowywały do kształtu stopy. Mimo to wszystkie rozeszły się szybko i twórcom przyniosły blisko 6 milionów dolarów (przekazanych potem chorym na Parkinsona, czyli chorobę, z którą zmaga się odtwórca roli Marty'ego - Michael J. Fox).

Wiceprezes Nike, Tinker Hatfield zapowiedział jednak w lutym, że na oryginalne buty nie trzeba będzie czekać dłużej niż do 2015 roku. Wiadomo, że Nike miało złożyć wniosek o opatentowanie unikalnej technologii już w 2010 r., jak dotąd wszystkie szczegóły utrzymuje jednak w tajemnicy. Jedno jest pewne - buty będą wiązać się same.

Zobacz reklamę tych butów:

Czytaj dalej i dowiedz się, co jeszcze się sprawdziło

Dorota Ziemkowska, (PAP Life)
SKOMENTUJ

  
Podaj drugi znak kodu hvHAf
KOMENTARZE