Styl Fryzury Mezoterapia - spokojnie to nic trasznego

Mezoterapia - spokojnie to nic trasznego

Mezoterapia - spokojnie to nic trasznego
[fot: pussnboots/CC/Flickr]
Stajesz przed lustrem i zauważasz, że twój wygląd zaczyna ulegać zmianie i to... niekoniecznie na lepsze. Choć każdego dnia starasz się trzymać dietę, dbasz o swoje ciało i stosujesz liczne kosmetyki pielęgnacyjne, to jednak zabiegi te nijak nie chcą wpłynąć na kondycję twoich włosów.

Jeśli więc w ostatnim czasie zauważyłeś, że Twoje włosy stały się wyraźnie osłabione, rzadsze, a być może nawet zaczęły wypadać, to znak, że nadszedł najwyższy czas by zacząć działać zanim... nie będzie zbyt późno. Naturalnie możesz pokusić się o stosowanie różnego rodzaju medykamentów mających na celu naturalnie stymulację procesów regeneracyjnych Twoich włosów, niemniej jednak zanim przystąpisz do łykania licznych pigułek czy też wsmarowywania nie do końca przyjemnych (zarówno zresztą w konsystencji jak i zapachu) kremów, warto byś poznał zupełnie inną, nowoczesną metodę radzenia sobie z problemem utraty kosmyków. Jedną z najmodniejszych, a zarazem najskuteczniejszych terapii mających na celu zagęszczenie oraz wyraźne wzmocnienie włosów jest mezoterapia.

Obecny wygląd Twoich włosów uzależniony jest od wielu, różnego rodzaju czynników. Na to, jaką kondycją odznaczają się Twoje pasma, mają więc wpływ zarówno czynniki genetyczne, jak i sposób, w jaki pielęgnujesz swoje kosmyki oraz naturalnie stan Twojego zdrowia. I choć każdego dnia Twoje pasma narażone są na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, takich jak chociażby długotrwałe przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach bądź też wpływ promieni UV, to jednak istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym kosmyki na nowo odzyskają utracone zdrowie, piękno i witalność.

Dorosły, zdrowy człowiek, traci dziennie średnio od 50 do 100. Ten w pełni naturalny proces pozwala naszemu organizmowi na zamianę starych, osłabionych włosów, na nowe. Jest to więc swego rodzaju element umożliwiające regenerację naszej czupryny. Jeśli jednak zauważyłeś, że włosy wypadają po prostu nadmiernie, a po każdorazowym przeczesywaniu pasm na szczotce bądź też grzebieniu znajdujesz coraz większe ilości kosmyków, to znak, że kondycja Twoich pasm ulec mogła wyraźnemu osłabieniu.

Mezoterapia – ale co to takiego?

Mezoterapia skóry głowy to zabieg, któremu możesz poddać się w zaciszu gabinetu kosmetycznego. Wskazaniami do jej zastosowanie jest wyraźne wypadanie włosów spowodowane na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, a w przypadku kobiet także zmian hormonalnych w okresie ciąży bądź też laktacji. Ponadto mezoterapia przynosi pożądane efekty w wypadku łysienia androgenowego oraz łysienia plackowatego.

  • Łysienie androgenowe – czyli tak zwane łysienie typu męskiego. To zdecydowanie najczęściej spotykana (bowiem aż w 95% przypadków), przyczyna utraty włosów u mężczyzn. Łysienie androgenowe uzależnione jest od czynników genetycznych i choć na chorobę cierpieć mogą zarówno kobiety jak i mężczyźni, to jednak spotykane jest ono na ogół właśnie w przypadków Panów. Do pierwszych, męskich objawów występowania tego typu choroby jest fakt utraty znacznej ilości włosów zwłaszcza w kątach czołowych głowy, a więc potoczne zwane zakola.
  • Łysienie plackowate – o ile w przypadku łysienia typu androgenowego znane są przyczyny choroby, o tyle w wypadku łysienia plackowatego trudno jednoznacznie zdefiniować powód występowania choroby. Łysienie plackowate objawia się obecnością przejściowych, a niekiedy niestety również trwałych, ognisk wyłysienia. Choroba jest jednak dolegliwością dość rzadko spotykaną, gdyż dotyka ona mniej więcej 2% zgłaszających się do dermatologa przypadków. Dotknąć może ona jednak niemal każdego człowieka, bez względu na płeć czy też na wiek.

Powracając jednak do tematu mezoterapii. Sam zabieg oparty został na technice wstrzyknięcia w głąb skóry aktywnych substancji mających na celu stymulację procesów regeneracyjnych włosów pacjenta. Praktyce zabiegu dokonywać powinien lekarz przy pomocy specjalnego pistoletu do mezoterapii lub też metodą manualną przy pomocy strzykawki wyposażonej w cieniutką igłę. A jakich rezultatów możesz spodziewać się po poddaniu mezoterapii? Zabiegi mezoterapii mają na celu przede wszystkim regenerację, wyraźne odżywienie oraz wzmocnienie włosów.

Tym samym zahamowany zostaje proces wypadania nadmiernej ilości pasm, jak również dochodzi do stymulacji wzrostu nowych włosów. Aby jednak uzyskać satysfakcjonujące wyniki terapii, najlepiej byś rozpoczął terapię już w pierwszych dniach pojawienia się niepokojących objawów. Nie licz jednak na natychmiastowe, pojawiające się już po jednorazowo przeprowadzonym zabiegu, rezultaty. Mezoterapia powinna bowiem zostać rozłożona na dwa etapy. Pierwszym z nich jest tak zwana „faza uderzeniowa kuracji". Oznacza to, iż pacjent poddawany powinien zostać zabiegowi jeden raz w przedziale od 10 do14 dni przez okres najbliższych dwóch miesięcy. Drugim etapem jest natomiast „faza utrwalająca efekty" zwana również fazą pielęgnacyjną. Ten etap terapii polega na przeprowadzeniu jednego zabiegu miesiącu przez okres wahający się od 3 do nawet 6 miesięcy.

Zalety terapii

Oprócz zalet oczywistych, a więc wyraźnej poprawy stanu Twoich włosów, omawiana terapia niesie za sobą także szereg innych, korzystnie wpływających na Twój organizm czynników. Ta naturalna, nie chirurgiczna metoda, w istocie znana i praktykowana jest w Europie już od wielu lat. W skórę Twojej głowy zostaną więc wstrzyknięte liczne substancje odżywcze takie jak między innymi dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, witaminy czy też leki przeciwzapalne.

Koszt mezoterapii

Sam zabieg nie należy może do najtańszych, niemniej jednak zważywszy na koszty innych, mających na celu regenerację struktury włosów terapii, nie należy od również do najdroższych. Jednorazowy koszt przeprowadzenia mezoterapii to wydatek wahający się w granicach od 250 do nawet 500zł.

Czytaj w Menstream.pl
Fryzura pomoże ci w karierze?
Jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie zarówno na swoim szefie jak i jego prześlicznej asystentce
Siwie włosy. Nie taki diabeł straszny?
Dla wielu facetów pierwszy siwy włos na głowie nie jest przyjemnym przeżyciem, ale trzeba pamiętać, że nie jest to wcale początek starości. Wręcz przeciwnie, siwe włosy mają swoje plusy.
Poznaj styl miejskiego wojownika
Nowoczesne kroje, oryginalne zestawienia i wygoda użytkowania. To cechy najlepiej opisujące jesienną kolekcję Sisley zaprezentowaną przez firmę Benetton.
Tagi:

moda

styl

starość

fryzury

siwizna

mezoterapia

łysienie

Partner:

2011-11-08
SKOMENTUJ

  
Podaj trzeci znak kodu VPcri
KOMENTARZE