Styl Fryzury Łysina to nie koniec świata!

Łysina to nie koniec świata!

Łysina to nie koniec świata!
[fot: 123foto/iStockphoto ]

Najlepszym sposobem na zniwelowanie różnicy w owłosieniu głowy jest krótka i schludna fryzura. Dzięki temu miejsca z rzadszymi włosami nie są tak widoczne. Takie uczesanie posiada na przykład brytyjski aktor Jude Law. Osoby, które wolą dłuższe włosy mogą spróbować mniej ułożonej fryzury, co też pozwoli nieco zamaskować łyse placki.

Najbardziej ekstremalnym rozwiązaniem, które bez watpienia wymaga najwięcej odwagi jest natomiast podjęcie decyzji o całkowitym ogoleniu głowy na zero. Takie wyjście udowodni wszystkim, że mężczyzna jest zdecydowany i potrafi zaakceptować siebie samego. Poza tym potrafi dodać facetowi powagi i męskości. To też najlepsza recepta dla panów, którzy łysieją od czubka głowy. Wśród najlepiej znanych łysych mężczyzn można wymienić choćby Andre Agassiego, Bruce'a Willisa czy naszego Marcina Gortata. Wszyscy zaakceptowali łysienie, zgolili się na zero i odnieśli sukces.

Przy łysieniu na głowie można też spróbować innego rozwiązania, polegającym na odwróceniu uwagi od rzadszych włosów przez odpowiednio dobrany zarost. Bródka, kilkudniowy zarost czy odpowiednie baki też mogą dodać facetowi oryginalności i męskości.

Największym błędem łysiejących panów wydaje się natomiast podjęcie decyzji o zapuszczeniu fryzury na tak zwaną pożyczkę. Zaczesywanie dłuższych włosów z boku lub z tyłu głowy w celu ukrycia łysienia wygląda po prostu nieestetycznie i wbrew pozorom - potęguje wizualny efekt utraty włosów. Raczej nie ma sensu też tracić pieniędzy na różnego rodzaju peruki lub tupeciki. Łysienie to przecież nie koniec świata i z takim problemem należy radzić sobie po męsku.

Czytaj w Menstream.pl
Jeśli długie włosy, to tylko zadbane
Jeśli jesteś zaganiany i nie masz czasu na pielęgnację włosów to taka fryzura na pewno nie jest dla Ciebie. Poświęcenie może się jednak opłacić.
Męskie fryzury. Wolisz być macho czy sexy?
Od długości włosów będzie zależeć, jak mężczyźni postrzegani są przez płeć piękną.
Tagi:

styl

włosy

fryzura

dobór

Jarosław Wójtowicz
2011-08-05
SKOMENTUJ

  
Podaj pierwszy znak kodu yBF1b
KOMENTARZE
 • 20.03, 12:37:17

  ~januszko

  oj tam niby nie koniec świata. ale jednak większość z nas wolałaby te włosy mieć :P jeszcze kilka lat temu było gorzej ale teraz są już specyfiki które pomagają, np takie plastry co się na noc klei z dremastic. w ogóle nie kłopotliwe a działają.
  odpowiedz
 • 30.03, 20:35:36

  ~herberto

  Zgadza się. Wystarczy popytać w aptece, co polecają na wypadające włosy, a na pewno znajdzie się coś fajnego. Mnie pani farmaceutka poleciła te plastry dermastic, które okazały się świetne. Przyklejałem je sobie na noc, co całkowicie zlikwidowało wypadanie włosów.
  odpowiedz
 • 12.04, 15:48:38

  ~Byledence

  Wiadomo, że każdy facet zaczyna się martwić kiedy pojawia sie łysina, ale można z tym trochę walczyć i opóźnić ten proces. Mnie narzeczona kupiła w aptece plastry dermastic, dzięki którym przestały mi wypadać włosy. zdziwiłem się, ale to naprawdę zadziałało.
  odpowiedz
 • 28.04, 12:56:26

  ~Metylenm

  No tak, niby lysina to nie koniec świata, ale każdemu facetowi odbiera pewność siebie. Ja kupiłem sobie w aptece plastry dermastic, do przyklejania na noc i zauwazylem, że włosy przestały mi w końcu wypadać. Mam nadzieje, że trochę ich też odrośnie.
  odpowiedz
 • 16.06, 12:51:21

  ~Hyberek

  Wiadomo, że to nie koniec świata, choć każdemu z nas jest przykro z tego powodu. Mnie narzeczona kupiła plastry dermastic, które przyklejałem sobie na noc przez 8 tygodni. Zauważyłem, że wlosy się wzmocniły, przestały wypadać.
  odpowiedz
 • 24.08, 12:18:06

  ~zeusew

  Ja też zacząłem stosować kurację plastrami dermastic, o których mówicie. U mnie też świetnie się sprawdziły, a włosy są mocne i nie wypadają.
  odpowiedz
 • 18.10, 16:56:26

  ~grybmol

  Nie ma się co przejmować, bo zakola to normalna rzecz u większości facetów. Ja teraz ratuję się trochę plastrami dermastic i stosuję je już od kilku tygodni i zauważam pierwsze rezultaty. Zaczęły mi odrastać nowe włoski.
  odpowiedz