Forma Sporty walki Rankingi Najlepsi zawodnicy Bellator MMA

Najlepsi zawodnicy Bellator MMA

Najlepsi zawodnicy Bellator MMA
[fot: diego_cervo/iStockphoto ]

Bellator MMA to amerykańska organizacja zajmująca się promowaniem zawodników MMA. Najlepsi zawodnicy Bellator walczą w siedmiu kategoriach wagowych. Każdy z nich w poszczególnych turniejach ma szansę zostać mistrzem danej kategorii wagowej. Przygotowany przez nas ranking opiera się na aktualnych danych zawartych na oficjalnej stronie Bellator.

Najlepsi zawodnicy Bellator MMA

Waga kogucia do 61 kg - Eduardo Dantas

Eduardo Dudu Dantas (15-3-0) to aktualny mistrz Bellator w kategorii wagowej koguciej. Dudu pochodzi z Brazul,i a swoją zawodową karierę rozpoczął w 2007 roku. Choć nie skończył jeszcze 25 lat ma już na swoim koncie sporą liczbę wygranych walk. Tytuł mistrza zdobył w walce z Amerykaninem Zachem Makovskym, którą wygrał przez techniczne poddanie już w drugiej rundzie. W 2013 obronił tytułu walcząc z ze swoim rodakiem Marcosem Galvao. Zwyciężył przez nokaut.

Waga piórkowa do 66 kg - Pat Curran

Pat Paddy Mikes Curran (19-4-0) - aktualny mistrz Bellator w wadze piórkowej, jest amerykańskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Swoją pierwszą zawodowa walkę stoczył w 2008 roku pokonując Tony'ego Herveya w pierwszej rundzie. Swój tytuł mistrza wagi piórkowej zdobył, pokonując amerykańskiego zawodnika Joe Warrena w 2012 roku. W 2013 dwukrotnie bronił tytułu mistrza. Pierwszy raz o jego wygranej zadecydowali sędziowie. Podczas drugiej walki pokonał Rosjanina Shahbulata Shamhalaeva przez techniczne poddanie.

Waga lekka do 70 kg - Michael Chandler

Michael Chandler (12-0-0) - aktualny mistrz Bellator w wadze lekkiej, jest amerykańskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Swoją zawodową karierę rozpoczął w 2009 roku zwyciężając już w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut. Dwie kolejne walki Chandler stoczył dla organizacji Strikeforce, dopiero w 2010 roku podpisał kontrakt z Bellatorem. Do mistrzowskiej walki doszło w 2011 roku, gdzie przez poddanie pokonał amerykańskiego zawodnika Eddiego Alvareza. W 2013 dwukrotnie bronił swojego tytułu mistrza Bellator.

Waga półśrednia do 77 kg - Ben Askren

Ben Funky Askren (12-0-0) - aktualny mistrz Bellator w wadze półśredniej, jest amerykańskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Swoją pierwszą zawodową walkę stoczył w 2009 roku wygrywając przez techniczny nokaut. W Bellatorze stanął na ringu w 2010 roku pokonując przez techniczne poddanie amerykańskiego zawodnika Ryana Thomasa. W tym samym roku zdobył również mistrzowski pas w wadze półśredniej, dzięki wygranej z Lymanem Good'em w piątej rundzie. Do tej pory czterokrotnie bronił swojego tytułu.

Waga średnia do 84 kg - Alexander Shlemenko

Alexander Storm Shlemenko (47-7-0) - aktualny mistrz Bellator w wadze średniej, jest rosyjskim zawodnikiem mieszanych sztuk walk. Swoją pierwszą zawodową walkę stoczył w 2004 roku, zwyciężając przez techniczny nokaut. W 2010 roku podpisał kontrakt z Bellatorem i zwyciężył w walce z Mattem Mayorem przez jednogłośną decyzję sędziów. Walkę o mistrzowski pas stoczył dopiero w 2013 roku nokautując Brazylijczyka Maiquela Falcao w drugiej rundzie.

Waga półciężka do 93 kg - Attila Vegh

Attila Pumukli Vegh (29-4-2) - aktualny mistrz Bellator w wadze półciężkiej, jest słowackim zawodnikiem mieszanych sztuk walki pochodzenia węgierskiego. Jest również czternastokrotnym mistrzem Węgier w kenp?, w japońskiej sztuce walki. W MMA zadebiutował w 2008 roku pokonując przez poddanie Mateja Turcana. W 2009 roku pokonał polskiego zawodnika Sebastiana Hercuna, co zaowocowało kontraktem z polską organizacją KSW. Po serii zwycięstw w 2011 roku Vegh podpisał kontrakt z Bellatorem, po zwycięstwie w 2012 roku dostał szansę walki w turnieju o mistrzowski pas. Zdobył go jednak dopiero rok później walcząc z Francuzem Christianem M'Pumbu.

Waga ciężka do 120 kg - Alexander Volkov

Alexander Volkov (19-3-0) - aktualny mistrz Bellator w wadze ciężkiej, jest rosyjskim zawodnikiem mieszanych sztuk walk. Profesjonalnie w MMA walczy od 2009 roku, jednak kontrakt z Bellatorem podpisał dopiero w 2012 roku. Swoją pierwszą walkę dla tej organizacji rozegrał z Amerykaninem Brettem Rogersem, wygrywając przez jednogłośną decyzję w trzeciej rundzie. Jeszcze w tym samym roku udało mu się zdobyć mistrzowski pas wagi ciężkiej.

 

Czytaj w Menstream.pl
Od siedmiu lat nie oddał mistrzowskiego pasa
W klasyfikacji wszech czasów Wołodia przeskoczył znakomitego boksera ze Stanów Zjednoczonych Larry'ego Holmesa, który panował w kategorii ciężkiej od lipca 1978 do września 1985 roku.
Chuck Norris trenerem w MMA?
Amerykański gwiazdor miałby pomóc w przygotowaniach do walki o pas mistrza świata organizacji UFC.
Żelany Mike w nowej roli
- Chcę znaleźć nowego czempiona kategorii ciężkiej z mojej ojczyzny - zadeklarował Tyson
Izabela Wawrzyniak
2013-09-04
SKOMENTUJ

  
Podaj drugi znak kodu ExUjk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.