Forma Fitness W domu, na placu zabaw, na drzewie
2015-01-09 06:00:00

W domu, na placu zabaw, na drzewie. Trening TRX sprawi, że zapomnisz o siłowni

1/4
Nudzi cię monotone podnoszenie ciężarów? Być może czas, żebys pomyślał o ćwiczeniach na TRX.
fot: aerobis.com (Wikimedia Commons)

System ćwiczeń siłowych opracowany przez byłego komandosa to idealna alternatywa dla tradycyjnego wyciskania żelastwa. Wykonując go prawidłowo nie obciążasz stawów, bo jedynym ciężarem, który podnosisz jest twoje ciało, a oporem - grawitacja. W ten sposób wyrzeźbisz sylwetkę i zadbasz o kondycję. Do ćwiczeń potrzebne są pasy, które kupić można już za 200 złotych. Trenować da się wszędzie. Pamiętaj jednak, by zadbać o technikę. W tym celu - na początek - zapisz się do lokalnego klubu fitness. Tam, na treningach grupowych, dokładnie poznasz ćwiczenia na wszystkie partie mięśni. Potem, za siłownię może posłużyć nawet mały pokój.

Ćwiczenia komandosów

Ciasne kajuty okrętów wojennych i wnętrza prowizorycznie wybudowanych baz nie sprzyjają utrzymaniu tężyzny fizycznej. Amerykańscy żołnierze przebywający w takich warunkach podczas misji przez wiele miesięcy, często mieli problemy z utrzymaniem kondycji. A na to ci służący w jednostkach specjalnych nie mogli sobie pozwolić.

Zobacz przykładowe ćwiczenia z pasami TRX:

W latach 90. komandos Navy SEALs Randy Hetrick zastanawiał się,jak podczas przedłużających się akcji i operacji wojskowych zorganizować żołnierzom ćwiczenia fizyczne. Stwierdził, że trzeba wynaleźć sprzęt, który będzie lekki, łatwy do transportu i możliwy do zainstalowania w trudnych i ograniczonych przestrzennie miejscach. Przy tym, chciał opracować system treningowy, by ćwiczenia były ogólnorozwojowe i nie koncentrowały się tylko na niektórych partiach mięśni.

Na następnej stronie dowiesz się jak Randy Hetrick opracował metodę ćwiczeń

Jan Bluz
SKOMENTUJ

  
Podaj drugi znak kodu WSvfi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.
Ekspert radzi

Tomasz Gać - trener osobisty, fizjoterapeuta i specjalista przygotowania motorycznego. Właściciel firmy świadczącej usługi z zakresu treningu indywidualnego i poradnictwa dietetycznego.      

Strona autora Zobacz porady
Sprawdź w WP.pl
  • Sport - najnowsze informacje ze świata sportu