Forma Fitness Filozof z doktoratem i metodyk treningu - czyli bracia Kliczko

Filozof z doktoratem i metodyk treningu - czyli bracia Kliczko

Filozof z doktoratem i metodyk treningu - czyli bracia Kliczko
[fot: Action press/East News]

We wrześniu tego roku na nowym stadionie piłkarskim Euro 2012 we Wrocławiu lub Warszawie Tomasz Adamek zmierzy się z braćmi Kliczko. Bokserzy podpisali już kontrakt na walkę, ale wciąż nie jest pewne, z którym z legendarnych braci zmierzy się Polak.

Najprawdopodobniej będzie to Władimir Kliczko - były zawodnik Warszawskiej Gwardii, mistrz świata federacji IBF i WBO w wadze ciężkiej. Jeśli jednak Wołodia przegra lub dozna kontuzji we wcześniejszym pojedynku, który czeka go 30 kwietnia w niemieckim Mannheim z Brytyjczykiem Dereckiem Chisorą, wtedy na ringu zastąpi go brat Witalij, do którego należy mistrzowski pas organizacji WBC.Niezależnie od wyniku spotkania już wiadomo, że nasz bokser zarobi na tym spotkaniu minimum 15 mln złotych. Jeśli zgodnie z zapowiedziami pokona, któregoś z rywali ma szansę nie tylko zdobyć tytuł, ale również powiększyć gażę.


fot. East News
Biznesmeni z żyłką do robienia pieniędzy


Stawka ukraińskich pięściarzy nie jest znana, jednak pieniędzmi bracia Kliczko raczej nie będą musieli się martwić. To co robią w ringu jest imponujące i nie na darmo tych ukraińskich bokserów już nazywa się legendą boksu. – Bracia Kliczko to dwa pomniki, które trudno jest rozwalić – mówił o nich Andrzej Gołota w wywiadzie dla portalu bokser.org. Jednak ci sportowcy to nie w ciemię bici pięściarze, to jak prowadzą swoje interesy budzi jeszcze większy podziw.

Ukraińscy bokserzy już są milionerami. Jak dotąd młodszy z braci - Władimir zgromadził na swoim koncie ponad 20 mln euro, 5 lat straszy Witalij, który miał w karierze 4 lata przerwy zgromadził jak do tej pory 15 mln euro – wyliczył Financial Times.

Obaj bracia postanowili założyć własną firmę promującą, w którą sporo zainwestowali. Klitschko Management Group pozwoliło braciom uniezależnić się od ich promotora Dona Kinga, który z każdej walki zbierał 30-35 proc. Zastąpił go Bernd Boente będący dyrektorem obecnie KMG. To on wszystko organizuje i załatwia, a jego pensja obejmuje około 2 proc. obrotów firmy.

Ale to nie jedyna inwestycja sportowego rodzeństwa. Kliczkowie rozkręcają koleje interesy na Ukrainie. To tam założyli firmę doradczą Tueroffener, która uczy rodaków w jaki sposób robić interesy na Zachodzie. Jednak doświadczenia biznesowe i rady bokserów nie są tanie, a firma za to doradztwo pobiera sowite honorarium.

Gwiazdy z reklamy

Oprócz gal bokserskich Władymir i Witalij Kilczko zarabiają również na umowach reklamowych. W mediach reklamują McFit, witaminy Eunova, sieć Telekom. Są również twarzami Mercedesa. Wszystkie te kontrakty przynoszą im roczny dochód rzędu dwóch milionów euro. Ostatnio Najbardziej znani bracia-bokserzy na świecie podpisali współpracę z niemieckim browarem i będą reklamować piwo bezalkoholowe kompanii Warsteiner.

Zobacz spot reklamujący niemiecką sieć siłowni:Obaj bracia mają swoje rezydencje w kilku krajach świata, m.in. Los Angeles i Hamburgu. Jednak za swój dom traktują przede wszystkim Kijów. To głównie tam inwestują. Są właścicielami najbardziej ekskluzywnego centrum handlowego w mieście – City Arena. W czteropiętrowym budynku znajdują się najelegantsze, drogie sklepy i salony ekskluzywnych marek samochodów Bentleya i Lamborghini. Również tam mieści się najdroższa dyskoteka w Kijowie, do której wstęp kosztuje około 30 dolarów.

Jednak jak twierdzi Witalij, wraz z bratem starają się inwestować mądrze i przyszłościowo – Najlepszą inwestycją są moje dzieci. Mam ich trójkę: Igora – 10 lat, Lizę – 7 lat i Maksyma – 5 lat. Mam plan, że każde z nich ukończy Uniwersytet Harvarda, a to kosztuje naprawdę duże pieniądze – stwierdził Kliczko cytowany przez Financial Times.

Zobacz reklamę MCFit z udziałem braci Kliczko:


Od blisko 15 lat bracia wspierają młodzież i dzieci swoją fundacją charytatywną. - Inwestując w dzieci, inwestujemy w przyszłość - podkreślił pięściarz w wywiadzie dla magazynu Ukraina 2012. - Najlepiej zaś dotrzeć do nich przez sport. Czy będzie to piłka nożna, czy boks, czy inna dyscyplina, to już kwestia osobistych zainteresowań – dodał bokser.

Bracia Kliczko zaangażowali się w akcję budowy boisk dla młodzieży. Prowadzona przez ukraińskich bokserów fundacja zamierza wybudować 100 nowoczesnych boisk dla dzieci i młodzieży. Za promocję swego kraju i wsparcie w przygotowywaniu Mistrzostw Świata wyróżnieni zostali honorowymi tytułami Przyjaciół EURO 2012.

Przemysław Ciszak
2011-01-31
SKOMENTUJ

  
Podaj trzeci znak kodu BtHhi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.
Ekspert radzi

Tomasz Gać - trener osobisty, fizjoterapeuta i specjalista przygotowania motorycznego. Właściciel firmy świadczącej usługi z zakresu treningu indywidualnego i poradnictwa dietetycznego.      

Strona autora Zobacz porady
Sprawdź w WP.pl
  • Sport - najnowsze informacje ze świata sportu