Forma Fitness Brzuch jak u Schwarzeneggera za 10 tysięcy funtów [WIDEO]

Brzuch jak u Schwarzeneggera za 10 tysięcy funtów

Brzuch jak u Schwarzeneggera za 10 tysięcy funtów
[fot: RightIndex/CC/Flickr]

W ciągu ostatnich 2o lat procent mężczyzn niezadowolonych z tego jak wyglądają wzrósł trzykrotnie i wynosi obecnie 43 procent, czyli prawie tyle samo, ile w wypadku kobiet - ustalili psychologowie z Winchester University. Dowiedli, że mężczyźni w takim samym stopniu co kobiety przejmują się wyglądem. Jednocześnie spada ich poczucie atrakcyjności i samoakceptacji. Obsesyjnie zaczynają poświęcać coraz więcej czasu swojej fizyczności.

Dlatego coraz więcej mężczyzn zamienia salę treningową na operacyjną - przekonuje Brytyjskie Stowarzyszenie Chirurgów Plastyków. Tylko w ubiegłym roku liczba zabiegów korygujących kształt męskich brzuchów wzrosła o o 15 procent - podaje brytyjski dziennik The Independent.

Liderem w dziedzinie zabiegów plastycznych są Stany Zjednoczone. Co prawda na liście 25 krajów, w których operacje plastyczne stanowią - według raportu Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Estetycznej - poważny rynek usług medycznych, Polski nie znajdziemy, jednak to również u nas coraz częściej chirurgia estetyczna staje się zamiennikiem dla wielogodzinnych treningów na siłowni.

- Rynek takich usług w Polsce stale się rozwija i wcale nie jest rynkiem małym. Mężczyźni coraz częściej decydują się na zabiegi. Chirurgia estetyczna dla mężczyzn ma trochę inny profil - panowie decydują się na inne rodzaje operacji niż kobiety - wyjaśnia w rozmowie z MenStream.pl specjalista chirurgii plastycznej dr Janusz Greese Łyko.

Radykalne odchudzanie

W USA chirurdzy już w latach 90. opracowali metodę zwaną abdominal etching. Polega ona na odsysaniu z ciała od 20 do 50 procent tłuszczu. W ciągu 20 lat metoda została dopracowana i zradykalizowana. Dzisiaj zabieg pozwala na odsysanie już nawet 80 procent masy ciała tak, aby skóra przylegała do mięśni.

Jak przekonują lekarze, jest to jednak zabieg, któremu może poddać się jedynie pacjent młody, którego mięśnie szybko się rozwijają, albo osoby posiadające już muskulaturę, choć ukrytą pod zwałami tłuszczu.

Zobacz jak wygląda zabieg AB Etching:

Sześć godzin na stole zamiast szóstki Weidera

Ten najpopularniejszy zestaw ćwiczeń na brzuch opracowany blisko 50 lat temu przez Joe Weidera, guru w dziedzinie treningu siłowego, wymaga silnej woli i dyscypliny. Rygorystyczny trening powodujący spalenie tkanki tłuszczowej na brzuchu i wzmocnienie wszystkich jego mięśni, daje pierwsze widoczne efekty po dwóch tygodniach, jednak aby uzyskać tak zwany kaloryfer, trening trzeba powtarzać przez sześć tygodni.

Aby osiągnąć dziś podobny efekt nie trzeba już mieć silnej woli, ale za to gruby portfel. Operacyjnie płaski, umięśniony brzuch można uzyskać już w przeciągu 6 godzin. Jednak koszt nowoczesnego, operacyjnego rzeźbienia brzucha w Wielkiej Brytanii to około 10 tysięcy funtów.

- Są różnego rodzaju chirurgiczne próby i metody poprawiania sylwetki. Jedną z nich jest liposukcja czyli odsysanie tłuszczu. Oczywiście, do naszego gabinetu również przychodzą mężczyźni, którzy w ten sposób chcą pozbyć się zbędnych kilogramów – mówi dr Łysko.

W Polsce sama liposukcja i podstawowa plastyka brzucha to koszt od 5 do 6 tysięcy złotych za odessanie tłuszczu i dodatkowo od 8 do 11 tysięcy złotych za plastykę powłok brzusznych.

Ze światowych statystyk wynika, że najpopularniejszym zabiegiem chirurgicznym wśród mężczyzn jest właśnie odsysanie tkanki tłuszczowej. Stanowi ono 19 procent wszystkich zabiegów chirurgicznych, a tak zwana plastyka powłok brzusznych około 7 procent.

Sztucznie mięśnie coraz bardziej modne


Według raportu Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Estetycznej 17 procent wszystkich operacji plastycznych to wstawki silikonowych implantów. Innowacją w dziedzinie plastyki brzucha jest coraz bardziej modne wszczepianie sztucznych mięśni brzucha i piersi, które po odpowiednim odessaniu tkanki tłuszczowej pacjenta imitują naturalnie wyrzeźbiony tors.

Metoda ta jest stosowana przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Polscy chirurdzy plastycy są jednak wobec niej ostrożni. Zabiegi niosą duże ryzyko powikłań, a poza tym efekt wcale nie musi być długotrwały.

- Bardzo często jest tak, że jak jakaś nowa metoda szybko i agresywnie wchodzi na rynek i staje się w krótkim czasie bardzo modną, profesjonalna medycyna równie szybko się z tego wycofuje – przekonuje Janusz Greese Łyko. Choć jednocześnie podkreśla, że dla dobrego chirurga plastycznego nie istnieje fragment ciała, którego nie można by było ulepszyć.

Czytaj w Menstream.pl
Bigoreksja czyli być jak Schwarzenegger
Ci mężczyźni nie akceptują swojego wyglądu i chorobliwie starają się upodobnić do umięśnionych modeli. Katują ciało surową dietą, morderczym treningiem i pomimo przerostu mięśni ciągle czują się zbyt drobni, chudzi i nieumięśnieni
Mit czy trening godny Schwarzeneggera?
To najpopularniejszy zestaw ćwiczeń na brzuch opracowany blisko 50 lat temu przez Joe Weidera. Choć pomaga rzeźbić brzuch, to jego skuteczność nie jest gwarantowana.
35 minut dziennie i będziesz jak Rocky
Trenuj 3-5 dni w tygodniu, dając z siebie wszystko, a zbudujesz formę godną prawdziwego wojownika.
Tagi:

zdrowie

medycyna

forma

mieśnie

6 weidera

Przemysław Ciszak
2012-02-08
SKOMENTUJ

  
Podaj czwarty znak kodu TspAh
KOMENTARZE
 • 8.02.12, 10:32:35

  ~Gość

  No właśnie, po co się męczyć?
  odpowiedz
 • 8.02.12, 11:18:30

  krzys89

  Masakra, tyle kasy nie wydałbym na nawet najbardziej wyrzeźbiony i idealny brzuch na świecie. Jak można w ogóle cos takiego robić?
  odpowiedz
 • 8.02.12, 11:37:07

  ~Gość

  Masakra, po co komu implanty mięśni. Ja ćwiczę, żeby być sprawnym, silniejszym... a w szczepienie sobie dodatkowych kilogramów bezużytecznej masy sprawność pogarsza, bo siły od tego nie przybywa... kto to w ogóle wymyślił i jakim trzeba być niemęskim, żeby sobie coś takiego zrobić... blee
  odpowiedz
 • 8.02.12, 16:54:28

  ~Gość

  Ot, taka opcja dla zarobionych, żywiących się pączkami managerów. Taniej wychodzi pilnować diety i poświęcać na ruch 5-6 godzin tygodniowo. Ale po ciężko przepracowanym dniu po prostu się już nie chce.
  odpowiedz
 • 10.02.12, 15:29:03

  Rozbójnik

  Rozumiem że problemy z sercem też są za 10 tysięcy funtów?
  odpowiedz
 • 15.02.12, 12:55:02

  ~oblivion

  Żałosne. Silikonowe implanty mięśni. Większą cipą już się chyba nie da być
  odpowiedz
Ekspert radzi

Tomasz Gać - trener osobisty, fizjoterapeuta i specjalista przygotowania motorycznego. Właściciel firmy świadczącej usługi z zakresu treningu indywidualnego i poradnictwa dietetycznego.      

Strona autora Zobacz porady
Sprawdź w WP.pl
 • Sport - najnowsze informacje ze świata sportu