Forma Ekspert radzi Jak wyrzeźbić klatkę piersiową?
Ekspert radzi

Jak wyrzeźbić klatkę piersiową?

Nie jestem zwolennikiem dzielonych treningów kulturystycznych (klatka + biceps, plecy + triceps itd., to prehistoria treningowa), wszelkie badania udowadniają, że to wysiłek niefizjologiczny , powodujący przeciążenia stawów i ograniczenia ruchomości. Wyrzeźbienie to kwestia redukcji tkanki tłuszczowej i odsłonięcia mięśni ? tu wracamy do odpowiedniej diety, natomiast sam trening powinien być holistyczny, obejmować ruchy złożone i funkcjonalne, wystarczy spojrzeć na pływaków, biegaczy sprinterów i gimnastyków-akrobatów ? ich umięśnienie jest naturalne i harmonijne, myślę że do takich wzorców powinniśmy dążyć.

SKOMENTUJ PORADĘ:

  
Podaj pierwszy znak kodu avAUh
KOMENTARZE
  • 2017-11-01
    23:41

    ~Dariomas

    Jeszcze jak dla mnie dodatkową poradą powinno być, że warto wspierać się argininą, karnityną, kofeiną itp. Ja to wszytsko mam w tabsach LargoMass. I jak wcześniej nie stosowałem nic tak teraz widzę ogromną różnice.
Ekspert radzi

Tomasz Gać - trener osobisty, fizjoterapeuta i specjalista przygotowania motorycznego. Właściciel firmy świadczącej usługi z zakresu treningu indywidualnego i poradnictwa dietetycznego.      

Strona autora Zobacz porady
Sprawdź w WP.pl
  • Sport - najnowsze informacje ze świata sportu