Śpiący mężczyzna - brunet

Chodzisz wiecznie niewyspany? Czas zmienić nawyki i jakość snu!

Dlaczego sen jest tak ważny? Dobra jakość snu jest niezwykle istotna dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Pomaga nam wyjść ze stresu i doświadczać więcej pozytywnych emocji. Prawidłowy sen charakteryzuje się niewielką ilością czasu potrzebnego do zaśnięcia i wybudzenia się ze snu. Niska jakość snu może być spowodowana złą higieną snu, środowiskiem do spania, stresem lub … Czytaj dalej

Pijany śpiący mężczyzna

PORADNIK: Jak szybko wytrzeźwieć? Postaw na sprawdzone sposoby!

Pijąc duże ilości alkoholu lub mieszając różne rodzaje trunków upić się jest dosyć łatwo. Jednak kiedy przychodzi czas na wytrzeźwienie, nie jest to już takie proste. Jeśli czujesz się rozdrażniony, masz problemy ze snem, a Twoja głowa pęka, najprawdopodobniej padłeś ofiarą kaca! Jak wytrzeźwieć i szybko dojść do siebie? Oto kilka ratunkowych porad!

Czytaj dalej

Uśmiechnięty mężczyzna z wybielonymi zębami

Jak wybielić zęby w domu?

W dzisiejszych czasach istnieje bardzo wiele metod wybielania zębów. Na rynku dostępne są specjalne pasty do zębów, żele, paski, a nawet całe zestawy do przeprowadzania tego zabiegu w domu. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie te metody są bezpieczne. Jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać, jeśli chcesz samodzielnie wybielić zęby w domu bez ich uszkodzenia.

Czytaj dalej

Samotny mężczyzna jedzący posiłek

Planujesz zostać ojcem? Zwróć uwagę na to, co jesz!

Nie wiem czy wiesz, ale to, co je przyszły tata, może mieć wpływ na jakość jego nasienia. Jeśli chcesz uniknąć problemów z poczęciem dziecka, powinieneś zadbać o dietę. Zawartość tego, co znajduje się na talerzu przyszłego ojca, jak twierdzą dietetycy, powinna być bogata w selen, magnez, cynk, witaminę E i C. Mikroelementy te mają ogromny wpływ na potencję, jakość nasienia oraz jego ilość. Pamiętaj, że starając się o dziecko to nie tylko partnerka powinna zadbać o prawidłową dietę, dotyczy to również mężczyzny.

Czytaj dalej

Mecz w TV piwo i czipsy

Chcesz zostać ojcem? Nie oglądaj telewizji…

Mężczyźni, którzy mało ćwiczą i często oglądają telewizję mają mniej plemników – przekonują amerykańscy badacze. Częste oglądanie meczów piłki nożnej z puszką piwa, jest niekorzystne, zarówno dla zdrowia, jak i dla płodności mężczyzn. Specjaliści Harvard School of Public Health twierdzą, że szkodliwe dla plemników jest ślęczenie przed ekranem telewizora przez 20 godzin w tygodniu. Liczba … Czytaj dalej