Polacy kiepscy w łóżku, ale się nie przyznają

– W różnych badaniach dotyczących seksualności około 90 proc. Polaków od lat deklaruje, że ich życie seksualne jest udane lub bardzo udane. Może to także wynikać ze strachu przed byciem poza normą – mówi w rozmowie z iWoman.pl Anna Golan, psycholog, seksuolog kliniczny, absolwentka Szkoły Podyplomowej Seksuologii.

Polacy o seksie wiedzą mało. Wciąż powszechne jest przekonanie, że stosunek przerywany to metoda antykoncepcji. Na seks nie mamy też zwyczajnie czasu. Jeśli już, to w weekend. Niestety w łóżku Polacy boją mówić się otwarcie o swoich potrzebach. Rzadko też udają się do specjalistów.

W rankingu najlepszych kochanków przeprowadzonym przez portal OnePoll.com wygrywają Hiszpanie. Potem są Włosi i Brazylijczycy. Polaków w zestawieniu zabrakło, bo ponoć okazali się zbyt przeciętni. U Polaków kuleje też sztuka uwodzenia. – Kobiet jest więcej, panuje deficyt mężczyzn. Może dlatego panowie stali się leniwi – mówi była Miss Polonia, Ewa Wachowicz. Jej zdaniem Polacy za mało też o siebie dbają, zaniedbując nawet tak prostą czynność jak golenie.