Rola taty. Jak bawić się z dzieckiem, by zbudować bliskość?

Zabawa z dzieckiem nie musi być tylko rodzicielskim obowiązkiem. Postaraj się sprawić, by wspólne spędzanie czasu budowało wspólne pasje.

Szukajcie wspólnych pasji

Lubisz  samochody? Spraw swojemu dziecku autko na baterie lub kolejkę, którą będziecie mogli się bawić. Masz w sobie sportowe zacięcie? Zorganizuj zabawę balonem lub miękką piłeczką. Lubisz muzykę? Dobrym pomysłem będzie rodzinny koncert na garnkach i miskach! Lubisz konstrukcje i budowanie? Zbudujcie coś wspólnie w domowej piaskownicy! Szukanie wspólnych zainteresowań to wyjątkowa sztuka poznawania się. NAwet z małym dzieckiem może być niezwykle ciekawa.

Codzienność również może być zabawna

Zabawa nie wymaga znalezienia specjalnego czasu przeznaczonego na przebywanie z maluchem sam na sam. Pośród obowiązków dnia codziennego i małej ilości czasu, bawić się można przy każdej okazji.Kąpanie to prawie jak wspólna wycieczka na basen. Zabawę urozmaicą kaczuszki, stateczki i rybki. Znakomitą okazją do zabawy są również wspólne posiłki. Bo kto powiedział, że muszą odbywać się zawsze w kuchni? Dzieciak z pewnością chętniej zje obiadek w nowym miejscu – na przykład na mini pikniku w ogrodzie. Warto się zastanowić jak zmienić codzienne obowiązki w miły czas z maluchem budujący wzajemną bliskość.

Najważniejsze jest wspólne spędzanie czasu

Dziecko z pewnością doceni każdy czas ze swoim tatą. Nie ważne jak wiele godzin poświęcisz dziecku. Nieraz wystarczy, jeśli chwilę porzucacie się poduszkami, pośpiewacie zabawne piosenki, poczołgacie się na trawie w ogrodzie czy popatrzycie na kształty chmurek. Ważne są również gesty bliskości. Przytulaj, głaskaj i mów dziecku, że je kochasz. Te małe rzeczy są niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju Twojego dziecka. Pamiętaj o tym!