Randka online, spotkanie w realu. Jak oczarować drugą połówkę?

Flirt i spotkania randkowe to sztuka, której można i warto się nauczyć. Sprawdź jakie podstawowe zasady kierują zdobywaniem płci przeciwnej.

Jakie zdjęcie wybrać?

Zakładając konto na jednym z portali randkowych musisz pamiętać o tym, że mimo komunikacji online, po drugiej stronie wciąż znajduje się prawdziwa osoba.Nikt nie lubi być oszukiwany. Dlatego wybierając zdjęcie profilowe zwróć uwagę na to, by zdjęcie było aktualne i przedstawiało Ciebie. Pamiętaj, że kłamstwo prędzej czy później wyjdzie a druga osoba już na pierwszym spotkaniu zweryfikuje rzeczywistość. Czy w przypadku oszustwa już na początku da Ci drugą szansę? 

Bądź interesującym rozmówcą, nie narzekaj!

Rozmowa online w odróżnieniu od tej na żywo jest znacznie łatwiejsza do zakończenia. Nie zmarnuj szansy na ciekawą relację codziennym narzekaniem i negatywnym nastawieniem do ludzi i świata. Pomimo gorszego dnia czy złego nastroju, staraj się przyciągać optymizmem. Większość osób lepiej czuje się w otoczeniu pozytywnych, zmotywowanych do życia ludzi.

Mów długo i barwnie, ale nie bądź mitomanem

Krótkie, zdawkowe odpowiedzi utrudniają nawiązanie głębszych relacji. Odpowiedzi “tak” lub “nie” nie pokazują o czym myślisz i nic o Tobie nie mówią. Tymczasem w rozmowie chodzi przecież o wzajemne poznanie się.Opowiadając o sobie zwykle ubarwiamy rzeczywistość. Pamiętaj jednak, żeby mówiąc ciekawie nie zabrnąć zbyt daleko w otchłań fikcji, która w realnym świecie szybko zostanie zdemaskowana. Kompromitacja na wstępie znajomości nie jest najlepszą drogą na zainteresowanie sobą drugiej osoby.

Postaw na czujność, wychwytuj subtelne sygnały

Rozmowa za pomocą wiadomości tekstowych eliminuje element tonu głosu, który w rozmowie na żywo pozwala wyczuć nastrój drugiej osoby. Inna specyfika komunikacji wpływa na to, że rozmawiając w sieci, musisz czujniej reagować na drobne sygnały zainteresowania lub jego braku z drugiej strony. Osoby mówiące tylko o sobie po dłuższym czasie stają sie nudnymi rozmówcami. Pamiętaj, by od czasu do czasu poza sobą zainteresować się też swoim rozmówcą. Nie gadaj zbyt dużo ani zbyt mało. Podobnie, jak w rozmowie na żywo staraj się mówić, ale też nastaw się na słuchanie.

Pierwsze spotkanie. Nie blokuj sobie drogi ewakuacji!

Proponując pierwsze spotkanie pamiętaj, że nie każda randka musi być od razu udana. Duża ilość tematów i zrozumienie online nie zawsze przekładają się na dobre relacje w realnym świecie. Weź to pod uwagę! Wybierając miejsce na pierwsze spotkanie, postaw na restaurację lub spacer po parku pozostawiające Ci możliwość szybkiego zakończenia randki, gdy druga osoba okaże się kimś, kto zupełnie nie przypadł Ci do gustu.