Pomysł na prezent dla faceta który ma wszystko. Co warto kupić?

Nawet jeśli wydaje Ci się, że ktoś ma już wszystko, może się okazać, że jest to tylko iluzją. Osoby posiadające wiele materialnych rzeczy wciąż mają oczekiwania wobec prezentu, który chciałby dostać. Warto więc zastanowić się nad tym, co takiemu człowiekowi sprawi radość. Czy prezent powinien być przydatny i praktyczny? A może trzeba sięgnąć nieco głębiej? Jeśli człowiekowi nic nie brakuje, trzeba dobrze się postarać, aby prezent był naprawdę wyjątkowy. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji dotyczących niespodzianek dla takich osób.

Spis treści:

 1. Co podarować facetowi, który ma już wszystko?
 2. Czy cena prezentu ma znaczenie?
 3. Nie kupuj tego, co ucieszyłoby Ciebie! Pomyśl co sprawi radość obdarowanemu…
 4. Rzeczy materialne? A może lepsze będą doświadczenia?
 5. Czas to też wartość! Mężczyzna potrzebuje uwagi
 6. Zdrowie to najlepszy prezent. O tym marzy każdy!
 7. Prezent z ręki artysty i zapomniane wino…
 8. Gadżety lubi każdy. Kilka pomysłów na prezent dla mężczyzny
 9. Prezent dla faceta który ma wszystko. Co zatem warto wybrać?

Co podarować facetowi, który ma już wszystko?

Zazwyczaj najtrudniej jest znaleźć prezent dla kogoś, kto materialnie posiada bardzo wiele. Co kupić w takim przypadku? Jak wywołać uśmiech na twarzy bliskich nam osób? Z pewnością warto sięgnąć po coś bardzo praktycznego lub osobistego. Aby prezent był naprawdę wyjątkowy, można go też spersonalizować – np. okolicznościowym grawerem. Prezenty są wyjątkowe, gdy są dopasowane do osoby, która je dostaje. Z tego powodu warto dokładnie obserwować obdarowywane osoby i poznać ich zainteresowania. Dzięki temu można kupić prezent, który naprawdę im się spodoba. Może to być coś, co pomoże mu w realizacji jego hobby lub marzeń. Na pewno warto słuchać tego, o czym cały czas mówią. To najlepszy klucz do rozpoczęcia poszukiwań. Warto także zwrócić uwagę na to, czego ostatnio brakowało mężczyźnie dla którego prezentu szukasz. Może jest to nowy gadżet, który pomógłby mu w pracy lub realizowaniu hobby? A może potrzebuje czegoś, co poprawi jakość jego życia? Jeśli sam/sama nie masz pomysłu, warto poszukać podpowiedzi u jego bliskich. Zastanów się czy znasz kogoś z rodziny lub przyjaciół tej osoby. Pomyśl, kto mógłby wiedzieć o nim najwięcej i zrób mały wywiad!

Czy cena prezentu ma znaczenie?

Myśląc nad wyborem prezentu dla zamożnej osoby, z pewnością nie warto skupiać się na jego cenie. Zwróć uwagę na to, że prezenty, które kosztują więcej, nie zawsze są lepsze. Nie za każdym razem przynoszą też radość obdarowanemu. Czasami niosą wręcz ze sobą poczucie winy wobec osoby, od której je dostaliśmy. Najlepszymi prezentami są natomiast te, które wyrażają naszą osobistą troskę i uczuciowy związek z obdarowanym. Najważniejsze to dobrać prezent do tej jednej, konkretnej osoby. Dobry podarunek, to nie ten, który wiele kosztuje, ale taki, który budzi wiele pozytywnych emocji. Może być to coś, co na przykład łączy się z miłymi wspomnieniami.

Nie kupuj tego, co ucieszyłoby Ciebie! Pomyśl co sprawi radość obdarowanemu…

Warto też pamiętać, że prezent powinien sprawiać radość osobie, której go wręczamy, nie nam. Wybierając prezent unikaj zatem myślenia o tym, co przydałoby się Tobie. Lepiej kupić coś małego, ale oryginalnego i praktycznego, niż kolejną parę skarpet albo kosmetyk, którego osoba obdarowana nawet nie użyje. Zwróć uwagę na to, że posiadamy różne gusta. Kupowanie perfum może być dosyć nietrafionym rozwiązaniem. Obdarowana osoba może nie lubić danego zapachu lub mieć na niego alergię.

Rzeczy materialne? A może lepsze będą doświadczenia?

Pamiętaj, że prezenty to nie tylko rzeczy, które można zdjąć z półki w sklepie. Mogą to być także doświadczenia. Dobrym pomysłem będą niekiedy bilety na wyjątkowy koncert czy na rozmaite wydarzenia np. biegi z przeszkodami czy event związany z inną pasją. Może istnieje wydarzenie, na którym osoba obdarowywana zawsze chciała się pojawić? Warto pomyśleć o tego typu rzeczach. Pamiętaj, że rzeczy materialne mogą się szybko zużyć, a doświadczenia pozostają na długo w naszej pamięci. Dlatego też prezenty w postaci biletów na wydarzenia mogą być świetnym pomysłem na prezent. Doświadczenia są tym, co daje nam satysfakcję i radość, a także pozwala nam się rozwijać. Dobrym pomysłem może okazać się zatem skok spadochronem lub skok na bungee. Wspomnienia z tego typu doświadczeń z pewnością okażą się bezcenne. Warto więc inwestować w tego typu rozwiązania znacznie bardziej, niż w rzeczy materialne. Wspomnień nie można kupić…

Czas to też wartość! Mężczyzna potrzebuje uwagi

Być może najlepszym prezentem dla faceta, która ma już wszystko będzie Twój czas i uwaga. Dłuższa rozmowa, wspólna wycieczka lub po prostu wysłuchanie kogoś przy dobrej kawie bywają naprawdę bezcenne. Pomyśl. Jeśli ktoś ma już wszystko, z pewnością długo i dużo na to pracował. Może więc najbardziej brakowało mu w ostatnim czasie relacji? A może tego, by ktoś po prostu go wysłuchał i porozmawiał o jego problemach dnia codziennego? Może nie miał z kim podzielić się swoimi fascynacjami czy marzeniami? Rzeczy materialne są ważne, ale nic tak nie cieszy jak obecność drugiej osoby. Szczególnie takiej, którą wyjątkowo lubimy!

Zdrowie to najlepszy prezent. O tym marzy każdy!

Wiele osób zastanawia się nad wyborem prezentu w kontekście rzeczy materialnych, ale czy zawsze jest to najlepszy wybór? A może życząc dobrze naszym bliskim, w prezencie warto podarować im coś związanego ze zdrowiem? W końcu dobre zdrowie to coś, o czym marzy każdy z nas! Tak naprawdę wszyscy pragniemy być pełni energii i cieszyć się dobrym samopoczuciem. Tylko w pełni zdrowia jesteśmy przecież na tyle silni, by realizować nasze plany i marzenia. Gdy zastanawiamy się nad prezentem dla kogoś, kto ma wszystko, warto pomyśleć o tym, co mogłoby poprawić jego zdrowie lub sprawić, że poczuje się lepiej.

Dobrym pomysłem może okazać się też prezent, który będzie przyczyniał się do poprawy stanu jego zdrowia. Chodzi o to, żeby kupić coś, co sprawi, że osoba obdarowana będzie mogła czuć się i wyglądać lepiej. Może to być na przykład:

 • karnetu na zajęcia fitness lub siłownię;
 • voucher na masaż lub inne zabiegi relaksacyjne i odprężające;
 • książka kucharska ze zdrowymi przepisami;
 • poradnik o tym, jak dbać o swoje ciało i samopoczucie;
 • suplementy diety wspomagające odporność;
 • drobne sprzęty do ćwiczeń fizycznych (np. kettlebell, skakanka z licznikiem, getry
  rowerowe).

Prezent z ręki artysty i zapomniane wino…

Kupowanie prezentu dla faceta, który ma już wszystko nie jest łatwą sprawą. Warto jednak pamiętać o tym, że podarunek nie koniecznie musi być drogi, aby był wartościowy. Można wybrać coś, co będzie sporo warte ze względu na indywidualny charakter lub niedostępność. Dobrym pomysłem na prezent może okazać się rękodzieło artystyczne lub obraz, który pomoże przyozdobić jego mieszkanie. Rękodzieła artystyczne i obrazy kupione bezpośrednio u lokalnego artysty z pewnością okażą się czymś wyjątkowym. Można też zamówić portret malowany na indywidualne zamówienie. Wystarczy podesłać artyście zdjęcie a stworzy coś, co z pewnością spodoba się obdarowanemu. Pamiętajmy też, że istnieją prezenty, które nawet jeśli dziś nie kosztują wiele, z upływem lat mogą zyskać na wartości. Może parę lat temu przywiozłeś z Francji butelkę wina, które nie jest dziś dostępne w Polsce lub whisky prosto ze Szkocji?

Gadżety lubi każdy. Kilka pomysłów na prezent dla mężczyzny

Chociaż nie każdy się do tego przyznaje, wszyscy mamy skłonności do gadżetów. I nie ma w tym nic dziwnego! Gadżety to świetny sposób na urozmaicenie sobie codzienności. A jeśli do tego służą jeszcze jakiemuś praktycznemu celowi, to już w ogóle idealnie! Gadżety mogą być świetnymi prezentami – zwłaszcza dla mężczyzn. Jeśli nie chcesz kupować zwykłego prezentu, postaw na gadżet, który spełnia ciekawe funkcje lub wyjątkowo wygląda. Może to być koszulka z napisem związanym z obdarowanym, zabawnymi sentencjami lub jego wspomnieniami albo zapach do samochodu z indywidualnym napisem.

Prezent dla faceta który ma wszystko. Co zatem warto wybrać?

Podsumowując, najważniejsze w wyborze prezentu dla mężczyzny będzie dobre poznanie jego zainteresowań i bieżących potrzeb. Podarunek niekoniecznie musi być drogi. Cena nie zawsze stanowi wartość. Przeważnie najlepsze prezenty to te, które są przeznaczone specjalnie dla danej osoby, podkreślają jej wyjątkowość. Prezent dla faceta który ma wszystko może być trudnym wyborem. Jednak, przy dobrym przemyśleniu tematu i odrobinie kreatywności, można znaleźć naprawdę idealny podarunek. Z pewnością warto znaleźć coś, co sprawi radość mężczyźnie i będzie miłym wspomnieniem na dłużej. Zastanów się jaka jest Twoja relacja z obdarowywanym i z czego najbardziej by się ucieszył