Alkohol, zachody słońca czy imprezy do rana? Co najbardziej sprzyja wakacyjnym przygodom?

Z raportu TNS Polska wynika, że co 10 mężczyzna przebywający na wakacjach pozwala sobie na przygodny seks a co 5 osoba flirtuje. Serwis Citeam.pl przyjrzał się wakacyjnym szaleństwom Polaków.

Aż co dziesiąty mężczyzna przyznaje się do uprawiania przygodnego seksu w wakacje. Panie stanowią w tej kategorii zaledwie 2%. Co trzeci urlopowicz deklaruje, że na wakacjach bawi się do białego rana. 

Co czwarty Polak przyznaje się również do szaleństw w sferze zakupów. Okazuje się, że z wakacji przywozimy mnóstwo niepotrzebnych rzeczy.

Wakacje to również dobry czas na flirt. Zarówno panowie, jak i panie przyznają się do uwodzenia, jednak to panowie częściej lądują ze swoimi wakacyjnymi partnerkami w łóżku. Serwis Citeam.pl i TNS Polska sprawdziły jakie okoliczności sprzyjają wakacyjnym zauroczeniom.

Okazuje się, że sceneria flirtu ma duże znaczenie. Polki najczęściej dają się uwodzić podczas zachodów słońca. Aż 40% kobiet nie miałoby oporów, by dać się uwieść w takich właśnie okolicznościach. Tymczasem w przypadku Panów, sceneria ta zadziała jedynie na co czwartego mężczyznę.

Na plaży czy klubowej, wakacyjnej  imprezie zauroczyć można zo piątą POlkę. Co piąty ankietowany mężczyzna przyznaje, że afrodyzjakiem jest dla niego wyjazd bez partnerki a flirtom sprzyja większa ilość alkoholu. 

Romantyzm imprez na plaży czy w klubie nie porywa już aż tak seniorów.  Osoby po 50-tce deklarują, że chętniej flirtują na imprezach integracyjnych organizowanych przez hotele i ośrodki wczasowe. 

Badania zostały przeprowadzone na przełomie maja i czerwca 2012 r. na próbie 1000 Polaków w wieku od 18 do 55 lat.