Męski Świat Wiadomości Szczere wyznanie Romana Polańskiego

Szczere wyznanie Romana Polańskiego

Szczere wyznanie Romana Polańskiego
[fot: PAP/Stanisław Rozpędzik ***Zdjęcie do depeszy PAP pt]

- Chciałbym więcej czasu spędzić w Krakowie - powiedział dziennikarzom znany reżyser. Przyznał, że kupił w tym mieście mieszkanie, ponieważ chciałby, by jego rodzina bardziej się związała z tym miejscem.

- Mieszkam w Krakowie. Do Krakowa jestem przywiązany ze względów sentymentalnych, po prostu. Chciałbym tutaj trochę więcej czasu spędzić - powiedział dziennikarzom na spotkaniu w kancelarii swoich krakowskich adwokatów Roman Polański.

- Od trzeciego roku życia Kraków stał się dla mnie, jak to mówią Francuzi - moją muszlą i każdy przyjazd tutaj jest dla mnie bardzo wzruszający. Chciałbym, żeby moja rodzina trochę bardziej się związała z tym miejscem. I poza tym fajnie tu jest, nie? - pytał Polański.

- Za każdym razem, jak przyjeżdżam do Krakowa, zdaję sobie sprawę, że nie ma rogu, nie ma kamienia, nie ma kamienicy, która by nie była związana z jakimś wspomnieniem - powiedział Roman Polański.

Z sentymentem wyrażał się także o Warszawie. - Warszawa to zawsze była dla mnie wycieczki. Z drugiej strony Warszawa jest dla mnie miejscem niesłychanie pozytywnym, każdy przyjazd do Warszawy jest dla mnie radosny, bo tam zawsze jeździłem w jakimś pozytywnym celu - albo kręcić film, albo reżyserować sztukę w teatrze Tak, że suma tych wspomnień stworzyła dla mnie miejsce, gdzie przyjeżdżam z największą przyjemnością. Ale mieszkać tam na stałe Krakusom trudno - powiedział Polański.

Reżyser, który od lipca będzie w Warszawie kręcił swój najnowszy film, zadeklarował, że zostanie tu, w Krakowie; w Warszawie będzie prawdopodobnie mieszkał w hotelu.

Polański (autor takich filmów jak Nóż w wodzie, Dziecko Rosemary, Chinatown, Pianista, Pisarz widmo) mieszka obecnie we Francji ze swoją żoną, francuską aktorką Emmanuelle Seigner, i ich dziećmi. Z obawy przed aresztowaniem Polański nie odebrał nagrody Oscara przyznanej mu za reżyserię filmu Pianista w 2002 roku. Ekstradycji Romana Polańskiego domagają się Stany Zjednoczone.

Czytaj więcej w Money.pl
Affleck udowodnił, że jednak potrafi grać?
Amerykański aktor po raz kolejny został nominowany do Złotych Malin, czyli nagrody zwanej potocznie Antyoscarem. Tym razem jednak może być to dla niego powód do dumy.
"Czerwona gitara" promuje płytę... Czerwonych Gitar
Krążek jest prezentem dla fanów na jubileusz 50-lecia grupy.
Paszporty Polityki rozdane. Oto laureaci
Nagroda jest rozdawana w pięciu głównych kategoriach.
Tagi:

kraków

polański

Partner:

2015-01-16
SKOMENTUJ

  
Podaj pierwszy znak kodu zP7pc