Męski Świat Wiadomości Krzysztof Cugowski dostał emeryturę w wysokości

Krzysztof Cugowski dostał emeryturę w wysokości... 560 złotych

Krzysztof Cugowski dostał emeryturę w wysokości... 560 złotych
[fot: Marek Barczyński / SE / EAST NEWS]

Ryszard Poznakowski, twórca takich przebojów jak Mały książę, czy Trzynastego swoją emeryturę określa, jako mocno dekoracyjną. Dlaczego aktorzy, czy piosenkarze, którzy występowali na estradzie i planie filmowym i nie mogli narzekać na zarobki, maja teraz tak niskie emerytury?

W większości przypadków odpowiedź jest prosta: ich składki emerytalne odprowadzane były nieregularnie. Artyści nie mieli etatów, a jeżeli już, to byli zatrudniani z niskimi pensjami, które rekompensowały inaczej opodatkowane honoraria.

Stąd Krzysztof Cugowski otrzymuje 560 zł emerytury. Z kolei Maryla Rodowicz wyznała, że jej emerytura wynosi zaledwie 1000 złotych. Ryszard Poznakowski, kompozytor, były muzyk Trubadurów i Czerwono Czarnych, ogłosił, że przeszedł na emeryturę, która określił jako dekoracyjną. - Chodzi tylko o możliwość korzystania z opieki lekarskiej - wyjaśnia były Trubadur.

- Zarabiali duże pieniądze, bawili się, pili a teraz narzekają. Powinni sobie odłożyć, ale niestety oni płacili małe składki do ZUS. Takie życie - komentuje internauta o nicku pietia.

Inny dodaje: Zawsze mogą liczyć na "Szlachetną paczkę" - makaron, mąka, cukier i takie tam...

No cóż, tak źle chyba nie jest. Autorzy piosenek otrzymują przecież tantiemy, aktorzy - przy okazji powtórek seriali, czy filmów - również.

Zresztą, jak dowodzą najnowsze badania, emerytura ma szkodliwy wpływ na zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Wreszcie - czy prawdziwy rockowiec może przejść na emeryturę? - Mowy nie ma! - oburza się Poznakowski. I zapewnia, że będzie grał dalej.

Czytaj w Menstream.pl
Wokalista Arek Kłusowski święta spędzi... pod palmami
Kiedy zaś dostaje prezenty, od razu się ich pozbywa. Dlaczego?
Budka Suflera szykuje na dziś dużą niespodziankę
Muzyk zespołu zdradza, czego możemy się spodziewać.
W Los Angeles powstanie film o polskim zespole muzycznym
Film przedstawi podróż Krzysztofa Cugowskiego z zespołem po Stanach Zjednoczonych.
Partner:

2015-01-14
SKOMENTUJ

  
Podaj trzeci znak kodu rtzvg
KOMENTARZE