Męski Świat Wiadomości Kamil Bednarek laureatem MTV Europe Music Award

Kamil Bednarek laureatem MTV Europe Music Award

Kamil Bednarek laureatem MTV Europe Music Award
[fot: PAP/Adam Warżawa]

Teraz artystę czeka walka o tytuł najlepszego wykonawcy europejskiego, a w kolejnej rundzie - światowego.

Kamil Bednarek pokonał konkurentów w osobach: Dawida Podsiadło, Margaret, Donatana i Eweliny Lisowskiej. Wygrana oznacza przejście do następnej rundy wyścigu po nagrody MTV EMA - 22-latek będzie reprezentować nasz kraj w kategorii Najlepszy Artysta Europejski

To kategoria, w której rywalizować będą zwycięzcy lokalnych eliminacji z innych państw Europy. Jeśli Bednarek odniesie kolejny sukces, czeka go bitwa o miano Najlepszego Artysty Światowego. O tym, komu przypadnie ten zaszczytny tytuł przekonamy się 10 listopada podczas wielkiej gali MTV Europe Music Awards, która odbędzie się w Amsterdamie.

Stolica Holandii zamieni się w prawdziwą mekkę gwiazd. Swoją obecność na uroczystości wręczenia MTV EMA potwierdzili m.in.: Justin Timberlake (nominowany w aż 5 kategoriach), Miley Cyrus (4 szanse na nagrodę) i Robin Thicke (2 nominacje).

Kamil Bednarek (ur. 10 maja 1991 w Brzegu), muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i instrumentalista. W 2010 roku Bednarek wziął udział w 3. edycji programu Mam talent! TVN. Po wykonaniu Is This Love Boba Marleya, zdobył 2. miejsce na podium show. W kwietniu 2011 wraz z zespołem pojechał na Jamajkę. Efektem podróży był zarejestrowany w legendarnym studiu Tuff Gong w Kingston mini-album Jamaican Trip.

Jeszcze w 2011 roku piosenkarz wraz z zespołem wystąpił na XLVIII Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu gdzie zaprezentowali piosenkę Marka Grechuty Dni, których nie znamy. Ten sam utwór, w wersji studyjnej trafił w 2013 roku na ścieżkę dźwiękową filmu Andrzeja Wajdy Wałęsa. Człowiek z nadziei.

Czytaj w Menstream.pl
Kamil Bednarek promuje "Wałęsę"
Wokalista reggae Kamil Bednarek zaśpiewał piosenkę Dni, których jeszcze nie znamy z repertuaru Marka Grechuty. Utwór w nowej aranżacji promuje najnowszy film Andrzeja Wajdy.
Filmowe nagrody MTV. Zobacz, kto zgarnął statuetki
Najlepszy pocałunek na ekranie, najlepszy występ bez koszuli, najlepszy czarny charakter, najlepsza walka - to tylko kilka z zaskakujących kategorii w jakich przyznawane są nagrody.
Kamil Bednarek: Stałem się "tym Bednarkiem"
O zmianie swojego życia po zdobyciu popularności i staniu się "tym Bednarkiem" opowiada muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i instrumentalista Kamil Bednarek.
Partner:

2013-10-26
SKOMENTUJ

  
Podaj czwarty znak kodu a1Epk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.