Męski Świat Wiadomości Gerard Butler ratuje prezydenta USA w filmie "Olimp w ogniu"

Gerard Butler ratuje prezydenta USA w filmie "Olimp w ogniu"

Gerard Butler ratuje prezydenta USA w filmie
[fot: kadr z filmu Olimp w ogniu]

Do kin w USA wchodzi właśnie thriller Olimp w ogniu. W głównej roli występuje Gerard Butler. Gwiazdor wcielił się w specjalnego agenta, który jako jedyny może uratować życie prezydenta Stanów Zjednoczonych... W Polsce film pojawi się w kwietniu.

Do Białego Domu wkraczają terroryści. Prezydent Stanów Zjednoczonych staje się ich zakładnikiem. Świadkiem wydarzenia jest przebywający w pobliżu zhańbiony agent Secret Service - Mike Banning. To właśnie on staje się teraz jedyną nadzieją głowy państwa. Ten były ochroniarz prezydenta czuje się w Białym Domu jak ryba w wodzie i doskonale wie jak wykorzystać swoje fizyczno-taktyczne przygotowanie. Mężczyzna staje się oczami i uszami obserwujących rozwój sytuacji ludzi ze sztabu kryzysowego.

Napastnikami są oddani sprawie ekstremiści, którzy w pewnym momencie decydują się na egzekucje zakładników. Chcą w ten sposób wymusić swoje żądania. Stojący w obliczu możliwej śmierci prezydenta Banning, stawia wszystko na jedną kartę.

Reżyserem filmu jest twórca m.in. Dnia Próby - Antoine Fuqua, a na ekranie zobaczymy m.in. takie gwiazdy jak: Gerard Butler, Aaron Eckhart, Angela Basset, Morgan Freeman oraz Dylan Mc Dermott.

- To bardzo filmowa opowieść, musieliśmy osadzić ją w rzeczywistości - mówi Gerard Butler, odtwórca roli Banninga. - W innym wypadku publiczność mogłaby odebrać całość jako zbyt melodramatyczną. Wiedzieliśmy, że jeśli zrobimy wszystko dobrze, widzom opadną szczęki i z chęcią zagłębią się w ten świat wraz z jego bohaterami. Ale każda scena musiała mieć swoje uzasadnienie w rzeczywistości - wyjaśnił aktor.

Zobacz trailer filmu "Olimp w ogniu"

Reżyser Antoine Fuqua podczas pracy konsultował scenariusz oraz poszczególne sceny z grupą specjalistów, w której znaleźli się m.in. byli agenci Secret Service, funkcjonariusze FBI i CIA oraz przedstawiciele lokalnych organów ścigania. - Ustaliliśmy, które fragmenty scenariusza są na tyle wiarygodne, by je bardziej rozwinąć, a które należy ograniczyć do minimum - mówi Fuqua.

Olimp w ogniu wchodzi dziś do kin w USA. W Polsce będzie można oglądać ten mrożący krew w żyłach thriller już od 26 kwietnia.

Czytaj w Menstream.pl
Jerzy Stuhr zabawnie o swoim życiu. Nowy film jesienią
Jerzy Stuhr wyreżyseruje komediodramat "Obywatel", w którym zagra razem z synem Maciejem. Akcja obejmie ostatnie 60 lat polskiej historii.
Klaps w pupę nie obraża
Szowinistyczne traktowanie kobiet w filmach jest usprawiedliwione.
Zamiast seksu wolał jedzenie
Hitchcock dręczył blondynki, zaryzykował wszystko dla Psychozy. Dziś na ekrany kin wchodzi film o nim, ale fajerwerków nie będzie.
Tagi:

kultura

kino

film

butler

Partner:

2013-03-22
SKOMENTUJ

  
Podaj pierwszy znak kodu 4KYrc
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.