Męski Świat Wiadomości Filmy akcji nie bez wpływu na wagę ciała

Filmy akcji nie bez wpływu na wagę ciała

Filmy akcji nie bez wpływu na wagę ciała
[fot: ronen/iStockphoto]

Pełne fizycznej aktywności i wizualnych atrakcji filmy akcji sprzyjają objadaniu się bardziej niż inne programy w telewizji - wynika z badań opublikowanych na łamach JAMA Internal Medicine.

Już wcześniejsze badania sugerowały związek pomiędzy telewizją a otyłością. W telewizji często pojawiają się reklamy niezdrowej, kalorycznej żywności, podczas oglądania siedzi się nieruchomo i często nie zwraca się uwagi na ilość spożywanych pokarmów.

Naukowcy z Cornell University przeprowadzili badania z udziałem 94 studentów, aby ustalić, jakie filmowe gatunki dodają najwięcej kilogramów.

Uczestnikom dawano miski pełne czekolady, herbatników, marchewek lub winogron i sadzano przed telewizorem. Naukowcy porównywali spożycie podczas filmu akcji oraz programu opartego na wywiadach. W roli filmu akcji wystąpił amerykański obraz science fiction z roku 2005 Wyspa.

Jak się okazało, pełne akcji dzieło niemal podwoiło wagę zjedzonych podczas seansu przekąsek, a liczba kalorii wzrosła o 65 proc. w porównaniu z drugim programem. Różnica była wyraźniejsza w przypadku mężczyzn.

Autorzy badań odradzają przekąszanie podczas oglądania telewizji, zwłaszcza podczas szczególnie absorbujących programów. Oglądanie telewizji, odwracając uwagę od ilości spożywanego jedzenia, może sprawić, że widzowie jedzą więcej niż zwykle. Lekarze powinni zwracać na to uwagę pacjentów.

Czytaj w Menstream.pl
Dzień bez Papierosa. Jak rzucić palenie?
Prawie 70 proc. palaczy pragnie zerwać z nałogiem. Ale nie wszyscy potrafią.
Dreszcze korzystne jak ćwiczenia fizyczne
Dreszcze umożliwiają utrzymanie ciepłoty ciała.
Najstarsza fanka futbolu ma 100 lat. Dzięki rybom
Brytyjka Vera Brighton sympatyzuje z drużyną Norwich City.
Polacy w czołówce najzdrowszych cudzoziemców
Polacy są najzdrowsi wśród wszystkich cudzoziemców z krajów Unii Europejskiej mieszkających we Włoszech - takie wyniki sondażu opublikowano w raporcie Instytutu Statystycznego Istat.
Partner:

2014-09-03
SKOMENTUJ

  
Podaj pierwszy znak kodu aa5ph
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.