Forma Sport Walka Kliczko - Pianeta

Walka Kliczko - Pianeta. Transmisja na żywo

Walka Kliczko - Pianeta. Transmisja na żywo
[fot: KADENAPIX.COM/East News]

Pojedynek Kliczko vs Pianeta rozpocznie się już za kilka godzin. Młodszy z braci Kliczków - Władimir - po raz kolejny będzie miał szansę obronić tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBO, IBF oraz WBA. Transmisja z walki pojawi się na antenie Orange Sport oraz RTL.

Choć faworytem walki jest Kliczko i nic nie zapowiada, by miała zakończyć się niespodzianką, kibice i tak czekają na nią z niecierpliwością. Ostatni raz ukraińskiego pięściarza w ringu można było oglądać w listopadzie 2012 roku, kiedy na gali w Hamburgu pokonał na punkty Polaka, Mariusza Wacha.

Przeciwnik Kliczki Francesco Pianeta jest od niego nie tylko niższy, ale i lżejszy. Poza tym, to ukraiński pięściarz posiada większy zasięg ramion. Urodzony we Włoszech bokser jest byłym mistrzem Unii Europejskiej federacji EBU. Pianeta stanie do walki z Kliczką nie tylko dobrze przygotowany, ale również zmotywowany. W czasie poniedziałkowej konferencji prasowej włoski bokser ogłosił, że cztery dni po walce jego syn będzie obchodził urodziny. Pasy mistrzowskie, które zamierza zdobyć pokonując Kliczkę, mają być prezentem dla dziecka.

Władimir Kliczko w zawodowym boksie stoczył 62 walki. Z 59 z nich wychodził zwycięsko. Do tej pory zdołano pokonać go jedynie trzy razy. Choć bokserski dorobek Pianety jest niemal dwa razy mniejszy, do tej pory jeszcze nie przegrał.

Poza Kliczką i Pianetą na gali w niemieckim Manheim rękawice skrzyżują również aktualnie najlepszy pięściarz świata Floyd Mayweather Jr. oraz pretendent do tytułu czempiona federacji WBC w wadze półśredniej, Robert Guerrero.

Transmisja walki Kliczko vs Pianeta pojawi się na kanałach Orange Sport oraz RTL. Gala rozpocznie się ok. 22. Relację na żywo będzie można śledzić również dzięki streamingowi w internecie.

Czytaj w Menstream.pl
Zmierzyli siłę ciosu Władimira Kliczko
Okazało się, że słynny bokser uderza z siłą... dorosłego byka.
Ksiądz z policjantem na deskach, ring koło kościoła
- Ciekawych pomysłów na imprezy bokserskie mi nie brakuje - deklaruje promotor Marcin Gruchała.
Bokserzy walczą o to, który pierwszy wejdzie na ring
Stawką pojedynku jest prawo boksowania w następnej walce o mistrzostwo świata federacji IBF w kategorii ciężkiej z Ukraińcem Władimirem Kliczką.
Tagi:

boks

kliczko

walka kliczki

pianeta


2013-05-04
SKOMENTUJ

  
Podaj czwarty znak kodu DDn5l
KOMENTARZE
Sprawdź w WP.pl
  • Sport - najnowsze informacje ze świata sportu