Forma Sport Olimpiada w Soczi

Olimpiada w Soczi. Polski skoczek dostał zgodę na... "Luz w d..."

Olimpiada w Soczi. Polski skoczek dostał zgodę na...
[fot: EAST NEWS/Andrzej Iwanczuk/REPORTER]

To pierwszy polski sukces na olimpijskich skoczniach w Soczi. Jan Ziobro dostał zgodę od organizatorów na zachowanie na swych nartach mocno nietypowego napisu - Luz w d....

Na treningach i w kwalifikacjach Ziobro, który w tym sezonie wygrał zawody Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu, skakał na nartach, z których usunięta została reklama producenta. Firma musiała zniknąć, bowiem, na co dzień jest sprzedawcą odzieży, a według przepisów olimpijskich, nie można się z nią afiszować na obiektach igrzysk.

Skoczek ze Spytkowic martwił się, czy będzie mógł zachować motywujący napis, który sam zrobił: Luz w d. Zaciekawieni przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Narciarskiej dopytywali, o co chodzi w tym haśle: Odpowiedziałem: take a relax (wrzuć na luz - dosł.) - powiedział Ziobro.

Ostatecznie na igrzyskach będzie mógł skakać na nartach z nietypowym, trochę wulgarnym napisem. Dziękuję za pomoc pani Agnieszce Paczkowskiej, która mi pomogła w negocjacjach z organizatorami. Ten napis jest dla mnie bardzo ważny - dodał zawodnik, który sam maluje kaski - sobie i kolegom.

Ale to nic dziwnego, bowiem ojciec Ziobry to producent mebli, zaś skoczek w wolnych chwilach pomaga m.in. w prowadzeniu lakierni. Stąd upodobania do malowania, zdobienia itp.

Czytaj w Menstream.pl
Kamil Stoch wygrywa w Willingen!
To świetny prognostyk przed igrzyskami w Soczi. Reprezentant Polski oddał skoki na odległość 139 oraz 145,5 metra.
Rosyjska telewizja cenzuruje relację z Soczi
Awarię mechanizmu, który zablokował przekształcenie jednego z płatków śniegu w kółko olimpijskie obejrzały miliony telewidzów na całym świecie. Ale nie w Rosji
Igrzyska w Soczi. Nie uwierzysz, czego tam brakuje
Brak wieszaków w szafach i znikające... przystanki autobusowe - to najciekawsze tematy rozmów zagranicznych dziennikarzy przed rozpoczęciem zawodów.
Partner:

2014-02-09
SKOMENTUJ

  
Podaj czwarty znak kodu qtGqg
Sprawdź w WP.pl
  • Sport - najnowsze informacje ze świata sportu