Forma Sport Najlepsi zawodnicy KSW

Najlepsi zawodnicy KSW

Najlepsi zawodnicy KSW
[fot: TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/EAST NEWS]

Najlepsi zawodnicy KSW osiągają mistrzowskie pasy w każdej z czterech kategorii wagowych. Ranking opiera się na danych zawartych na oficjalnej stronie Konfrontacji Sztuk Walki, gdzie podani są aktualni mistrzowie KSW.

Mistrzowie KSW

Waga lekka do 70 kg - Maciej Jewtuszko

Maciej Irokez Jewtuszko (10-2-0) to aktualny mistrz KSW w wadze lekkiej. Swoją pierwszą oficjalną walkę stoczył w Niemczech w 2005 roku. Po zwycięstwach w sześciu kolejnych walkach Jewtuszko otrzymał kontrakt z amerykańską organizacją WEC. W 2010 roku organizacja WEC została wykupiona przez UFC i Maciej Jewtuszko stał się oficjalnie zawodnikiem UFC. Rok później w wyniku porażki w walce z Curtem Warbutonem, Jewtuszko musiał rozstać się z Ultimate Fighting Championship. W 2011 roku podpisał kontrakt z polską organizacją KSW, gdzie walcząc z Arturem Sowińskim udało mu się zyskać międzynarodowe mistrzostwo w wadze lekkiej.

Waga półśrednia do 77 kg - Aslambek Saidov

Aslambek Saidov (14-3-0) - aktualny mistrz KSW w wadze półśredniej, jest czeczeńskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Swoją pierwszą walkę zawodową stoczył w 2008 roku. W 2011 roku na warszawskim Torwarze udało mu się zostać zwycięzcą turnieju w wadze półśredniej. Tytuł międzynarodowego mistrza wagi półśredniej zyskał jednak rok później walcząc z Borysem Mańkowskim. Ostatnią, jak do tej pory walkę stoczył w czerwcu 2013 roku zwyciężając z amerykańskim zawodnikiem Benem Langmanem.

Waga średnia do 84 kg - Michał Materla

Michał Magic Materla (19-3-0) to aktualny mistrz KSW w wadze średniej. Materla jest polskim zawodnikiem brazylijskiego jiu-jitsu i mieszanych sztuk walki. Zawodowo walczy od 2006 roku i od samego początku swojej kariery związany jest z organizacją KSW. Swoje pierwsze zwycięstwo osiągnął podczas 6. Gali KSW wygrywając turniej wagi średniej. W 2011 roku po trzech zwycięstwach z rzędu otrzymał szansę na udział w walce o międzynarodowy pas w wadze średniej, jego przeciwnikiem był amerykański zawodnik Jay Silva. Materla dwukrotnie obronił tytuł mistrza.

Waga półciężka do 93 kg - Jan Błachowicz

Jan John Błachowicz (17-3-0) jest aktualnym mistrzem KSW w wadze półciężkiej. Pierwszą zawodową walkę na ringu MMA stoczył w 2007 roku. Z Konfrontacją Sztuk Walk związał się po wygranej w turnieju KSW Eliminacje.

O mistrzowski tytuł Błachowicz walczył dwukrotnie z kameruńskim zawodnikiem Rameau Thierry Sokoudjou. Pierwszy raz przegrał przez techniczny nokaut w 2011 roku. Bardzo szybko doszło jednak do rewanżu i przez jednogłośną decyzję sędziów zdobył mistrzowski pas.

Czytaj w Menstream.pl
Chuck Norris trenerem w MMA?
Amerykański gwiazdor miałby pomóc w przygotowaniach do walki o pas mistrza świata organizacji UFC.
Oni pobili braci Kliczków
Tomoki, najmłodszy z azjatyckiego klanu, sięgnął po tytuł mistrza świata organizacji WBO. Wcześniej pasy zdobyli jego bracia Koki oraz Daiki.
Związek sportowy ma problemy z... ortografią
Poważny błąd gramatyczny przytrafił się Polskiemu Związkowi Bokserskiemu (PZB). W nowych drukach punktacji dla sędziów, znalazło się kilkakrotnie powtarzane słowo... zwycięsca.
Izabela Wawrzyniak
2013-09-04
SKOMENTUJ

  
Podaj czwarty znak kodu 2aYMd
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.
Sprawdź w WP.pl
  • Sport - najnowsze informacje ze świata sportu