Forma Sport Maciej Maleńczuk zagra na Igrzyskach Olimpijskich!

Maciej Maleńczuk zagra na Igrzyskach Olimpijskich!

Maciej Maleńczuk zagra na Igrzyskach Olimpijskich!
[fot: PAP/Stach Leszczyński]

Recital Janusza Radka zainaugurował działalność Polskiego Centrum Olimpijskiego w Londynie. Kolejnym gościem będzie Maciej Maleńczuk i jego Psychodancing. Centrum mieści się w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym.

Centrum zainaugurowało działalność recitalem Z ust do ust wybitnego wokalisty o czterooktawowej skali głosu, pochodzącego ze Starachowic Janusza Radka. Jego występ został niezwykle ciepło przyjęty przez polonię i ludzi sportu na czele z kierownictwem PKOl - Andrzejem Kraśnickim, Adamem Krzesińskim, Marian Sypniewskim. Obecna też była ambasador RP w Londynie Barbara Tuge-Erecińska. Nie obyło się bez bisów.

W następny weekend 4 sierpnia wystąpi wokalista, instrumentalista i kompozytor Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing.

Jutro, z inicjatywy Instytutu Adama Mickiewicza odbędzie się projekcja filmu Nad Życie o zmarłej siatkarce Agacie Mróz. Pojutrze z recitalem muzycznym wystąpi wraz z zespołem Anna Rusowicz - laureatka czterech nagród Fryderyki w czterech kategoriach.

Na koniec tygodnia planowany jest premierowy pokaz filmu dokumentalnego Art of Freedom, którego tematem są osiągnięcia polskich himalaistów z lat 70. i 80. Przewidziane jest też spotkanie z jednym z reżyserów Wojciechem Słotą oraz alpinistą Krzysztofem Wielickim. Tego samego dnia spodziewani są polscy medaliści igrzysk w Londynie.

Na 5 sierpnia planowany jest Światowy Piknik Polonijny w pobliskim parku Ravenscourt. Współorganizatorami są PKOl, ambasada RP oraz stowarzyszenia polonijne.

Czytaj w Menstream.pl
Początek walki o medal. Rewelacyjny start Polaków
Polscy siatkarze pokonali Włochów. W ostatnim secie wręcz zmiażdżyli swoich przeciwników.
Nie popełni znów tego błędu. Kupił bloki startowe
Rywalizacja na 100 m jest zapowiadana jako jedno z najważniejszych wydarzeń igrzysk w Londynie.
Igrzyska to wyścig zbrojeń. Tak pomagają sobie sportowcy
Lekkie jak piórko buty, kostiumy high-tech i namioty z rozrzedzonym powietrzem, by zwiększyć ilość czerwonych krwinek w organizmie.
Tagi:

londyn

olimpiada

igrzyska olimpijskie

maciej maleńczuk

Partner:

2012-07-30
SKOMENTUJ

  
Podaj pierwszy znak kodu mLgpj
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.
Sprawdź w WP.pl
  • Sport - najnowsze informacje ze świata sportu