Forma Sport Bill Gates pokonany w szachy

Bill Gates pokonany w szachy. Wystarczyło 9 ruchów

Bill Gates pokonany w szachy. Wystarczyło 9 ruchów
[fot: PAP/EPA]

Szachowy arcymistrz Norweg Magnus Carlsen pokonał jednego z najbogatszych ludzi na świecie Amerykanina Gatesa w niewiele ponad minutę.

- Wow, ale to było szybko - skomentował Gates mecz transmitowany w norweskiej telewizji. 58-letni miliarder, założyciel Microsoftu (w rankingu najbogatszych magazynu Forbes zajmuje drugie miejsce za meksykańskim inwestorem Carlosem Slimem), przegrał z mistrzem świata w niewiele ponad minutę.

Dwa miesiące temu, w walce o szachowy prymat Carlsen pokonał w Madrasie broniącego tytułu Hindusa Viswanathana Ananda i otrzymał w nagrodę 1,1 mln euro.

Norweg od dzieciństwa zadziwiał fenomenalną pamięcią. Mając dwa lata, znał wszystkie marki samochodów. Jako sześciolatek przeczytał kilka książek szachowych, a patrząc na szachownicę potrafił określić jaka to partia, kto i kiedy ją grał i jakie były kolejne posunięcia.

Gdy miał 13 lat, wygrał z Anatolijem Karpowem i zremisował z innym legendarnym graczem Garrim Kasparowem, a w 2010 roku, jako 19-latek, został najmłodszym numerem 1 w klasyfikacji światowej. W Indiach i Norwegii transmisję meczu o mistrzostwo świata obejrzało w telewizji ponad 100 mln osób.

Czytaj w Menstream.pl
Szachowy geniusz nie lubi porównań z... Messim
Dlaczego mistrz świata w szachach 22-letni Magnus Carlsen nie lubi porównań ze słynnym argentyńskim piłkarzem?
Fotomodelka zadebiutuje w ringu na gali sztuk mieszanych
Była mistrzyni świata fitness Kamila Porczyk będzie gwiazdą kolejnej gali mieszanych sztuk - Konfrontacje Sztuk Walki w Warszawie.
Jak dobrać odpowiednią długość nart?
Nie wiesz jakie narty wybrać? Co wziąć pod uwagę dostosowując ich długość? Jak dobrać nartę do naszych warunków fizycznych? MenStream.pl pomoże ci rozwiązać ten problem.
Partner:

2014-01-27
SKOMENTUJ

  
Podaj czwarty znak kodu NyrHl
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.
Sprawdź w WP.pl
  • Sport - najnowsze informacje ze świata sportu