Męski Świat Seks Pomagam, przekazuję geny, a przy okazji lubię się poseksić - śmieje się "Duży Karol", dawc...

Pomagam, przekazuję geny, a przy okazji lubię się poseksić - śmieje się "Duży Karol", dawca spermy

Pomagam, przekazuję geny, a przy okazji lubię się poseksić - śmieje się
[fot: bjones27/iStockphoto]

- Chcę zostać zapłodniona, szukam zdrowego inseminatora. Pilne! - mówi bez owijania w bawełnę Ineczka. Pod pseudonimem kryje się postawna 40-latka. Jest sama, ma dobrą pracę. Z facetami jakoś jej się nie ułożyło, a to już ostatnia chwila by zajść w ciążę i urodzić wymarzone dziecko. - Szukam pana, który zapłodni mnie bezinteresownie i bez żadnych roszczeń - recytuje i po chwili dorzuca - moja grupa krwi to O RH +. Chętnych i bezinteresownych nie brakuje. Duży Karol, Smok Eustachy, Dżolero to tylko trzej z setek mężczyzn ogłaszających się w internecie oraz zgłaszających do klinik ginekologicznych, potocznie nazywanych bankami spermy. Dyskrecja i tajemnica przede wszystkim - słyszę za każdym razem, kiedy kontaktuję się z dawcami oraz kobietami, a nawet parami, którzy zapewniają, że - marzą o dzidziusiu. W Polsce działają dziesiątki klinik ginekologicznych, które przyjmują dawców nasienia i przeprowadzają inseminacje. Obok - w sieci - rozwija się prawdziwe podziemie dawców, którzy oferują pomoc w poczęciu upragnionego maluszka.

Ineczka, po swoim apelu na jednym z forów poświęconych dawstwu nasienia, nie musiała długo czekać na odpowiedzi. Dostała ich kilkadziesiąt. Nikt, ani dawcy, ani szukający pomocy, nie zdradzają swoich imion i nazwisk, korzystają tylko z okazyjnie założonych kont w sieci. Jednak niektórzy potrafią być bardzo wylewni w wychwalaniu swoich walorów. Nierzadko bez skrępowania podają numery telefonów. Zwierzak zachęca krótko, ale rzeczowo: Kłania się 40 letni, żonaty, krew Brh+ z Warszawy. Ineczko chętnie ci pomogę - deklaruje i podaje numer telefonu. Jednym ze służących pomocą jest też Gopal. On - jak zapewnia - jest prawdziwym specjalistą: polski profesjonalny dawca nasienia 34 lata, zdrowy, szczupły 190 cm, waga 85 kg, brunet, oczy piwne, bez nałogów, wegetarianin, absolwent wyższej uczelni. Posiadam dwoje dzieci własnych oraz tuzin z dziewczynami które są bardzo szczęśliwe z posiadania własnego potomstwa. Dzieci są zdrowe bez żadnych wad rozwojowych czy defektów genetycznych, są radosne, pełne życia, grzeczne, kreatywne, jednym słowem kochane - wylicza.

Dżolero, który mieszka w Warszawie, mówi, że chętnie pomoże i to za darmo, ale kobieta marząca o dzidziusiu musi się do niego pofatygować. - Zrobię to bezinteresownie, ale jak jesteś spoza Warszawy to zwracasz za paliwo - zastrzega.

Wymagania? Inseminator - właśnie takie określenie dość często pada w ogłoszeniach - musi być zdrowy, inteligentny, najlepiej, jakby okazał dyplom uczelni. Wysoki, najczęściej blondyn o niebieskich oczach. Często też jednym z kryteriów jest grupa krwi, posiadanie własnych, zdrowych dzieci, a czasami... zgodność znaków zodiaku.

"Zapraszam do kontaktu" czyli cztery razy, po dwa razy...

Zdarzają się prawdziwe kwiatki. Stokrotka szuka mężczyzny, który zgodziłby się jej pomóc w poczęciu upragnionego dziecka, ale trzeba przyznać, że jest wymagająca: Mam 20 lat i szukam zdrowego pana który mnie zapłodni. Jestem atrakcyjną i wysoką kobietą, moje wymagania: minimum 20 lat, 190 cm wzrostu, przystojny lub przynajmniej przeciętny ale zadbany. Duży penis - minimalnie 19 cm. Pod tym wymiarem Stokrotka dodaje: dobrze jakby był blondyn o niebieskich oczach, a najlepiej artysta.

Jeden z dawców od razu odpowiada - z tymi wymiarami to jakaś ściema, a poza tym zdrowy i artysta to przecież oksymoron - komentuje złośliwie.

Ale Kuba deklaruje na forum, niezrażony: szwedzkiego pochodzenia blondyn, ale o ciemnej karnacji, po 30. Mam bardzo dobre nasienie. Gdzie i kiedy chcesz? - dopytuje. Odpowiada też na apel Tomka i Reni, pary bardzo wyluzowanych, namiętnych, niezależnych i na poziomie ludzi po 30. Są już razem od sześciu lat. - Niestety do pełni szczęścia chcielibyśmy mieć małego brzdąca któremu pragniemy zapewnić szczęśliwe dzieciństwo i wychować na fajnego człowieka - tłumaczy Renia. Dalej wyjaśnia: - niestety mój partner jest bezpłodny, co potwierdziło kilka badań. Bez oporów mówią o wymaganiach.


Zamiast "metody strzykawkowej" wolą pójść do łóżka
fot. g_studio/iStockphoto
- Jesteśmy ludźmi bez tabu, tolerancyjnymi i mamy pewne wyobrażenie o samym akcie inseminacji -
opisuje Tomek i dobitnie dodaje - tego samego oczekujemy od naszego dawcy. Tomek milknie, ale Renia ciągnie: - Długo zastanawialisśmy się zanim wybraliśmy sposób, ale wolimy zrobić to w trójkę, w sposób naturalny. To o wiele przyjemniejsze niż laboratoryjny zabieg. Zapewniają brak roszczeń prawnych w stosunku do inseminatora. Oferty z foto bedą w pierwszej kolejności uwzględniane. - Aha, szczególnie mile widziani będą ojcowie chłopców - dorzuca Renia.

Choć zdarzają się też diametralnie różne i dramatyczne historie. Przedsiębiorca z Wrocławia szuka dawcy spermy dla swojej żony. - Mamy wszystko, dom, dobrze prosperująca firmę, nawet stadninę koni, ale bardzo brakuje nam dzieci. Po wielu próbach i badaniach wiem, że to niemożliwe z mojego powodu. Szukamy kogoś, kto da nam szczęście, bez żadnych zobowiązań - wyjaśnia.

Wśród szukających tatusia bez zobowiązań nie brakuje par lesbijek. Mirka od razu deklaruje: - Ja i moja dziewczyna od lat jesteśmy szczęśliwą parą. Pracujemy w wolnych zawodach i doszłyśmy do momentu, w którym uznałyśmy, że chcemy mieć dziecko. Zapewnia dyskrecję oraz deklaruje, że nie będą rościć sobie praw do alimentów na dziecko. Zachęcają do przyjazdu do Częstochowy, gdzie, jak Mirka zapewnia: mamy własne lokum takie przejściowe, później nie będziemy tam mieszkać, a więc zapewnia to anonimowość. Jako że mam nieregularne cykle, więc proponuję spotkania co 2-3 dni, aż do momentu, gdy na teście ciążowym pojawią się te magiczne dwie kreski - zachęca.

Administratorzy i założyciele stron z forami, na których kojarzeni są dawcy i kobiety chcące zajść w ciążę, gwarantują pełną anonimowość. - Korzystając z naszej strony dawcy-spermy.pl użytkownik nie musi obawiać się ujawnienia swojej tożsamości przy zachowaniu minimalnych środków ostrożności. Nie przechowujemy bowiem żadnych danych umożliwiających jednoznaczną identyfikację dawcy, jak np. adres IP - zapewnia administrator Piotr Wilczyński. Po chwili przyznaje jednak, że często reklamujący się u nich mężczyźni podają tyle danych, że łatwo można ich rozszyfrować.

Podają numer telefonu, komunikatora, adres e-mail i po tych danych policja byłaby pewnie w stanie ustalić tożsamość ojca, jeśli kobieta oczywiście zgłosiłaby taką chęć. Do dekonspiracji może również dojść na spotkaniu, podczas prezentowania wyników badań, dyplomu ukończenia uczelni i innych dokumentów, które potwierdzają osiągnięcia, którymi dawca chwali się w profilu. - Nawet wynajmowanie na swoje dane pokoju hotelowego, w którym ma odbyć się zabieg, zwiększa ryzyko utraty anonimowości - ostrzega Wilczyński.

Profil polskiego dawcy, jaki wyłania się z ogłoszeń, to 37-latek, o wzroście ponad 180 cm, ze średnim lub rzadziej - wyższym wykształceniem. Najczęściej pochodzą z województw: mazowieckiego, śląskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Wśród zainteresowań wymieniają sport, muzykę i motoryzację. Większość nie chce pieniędzy, choć co trzeci, czwarty oczekuje za okazaną pomoc - średnio od 300 do 500 złotych. Rekordzista - biznesmen po studiach - wycenił swoją spermę na 2000 złotych.

Dlaczego to robią? Przeważnie by pomóc, ale nie brakuje takich jak Duży Karol. - Mój największy plus to inteligencja, zawsze miałem czerwony pasek i 6 razy stypendium, najwyższa średnia 5,25. Chcę się trochę poseksić, doszedłem też do wniosku, że to wielkie marnotrawstwo, kiedy się masturbuję i za każdym razem taki jeden wytrysk mógłby kogoś uszczęśliwić. A tak na poważnie to chciałbym zrobić coś dobrego dla świata i coś po sobie pozostawić, dawanie życia według mnie jest czymś właśnie takim - przekonuje. Duży Karol zapewnia też, że świat zasługuje na to, by go uszczęśliwić takimi ludźmi, jak on.

Z kolei Smok Eustachy przekonuje, że w jego stylu życia oraz jego partnerki nie ma czasu na dziecko, ale chce dać szczęście innej kobiecie. - Oboje nie przepadamy za niemowlakami, lubimy tylko dzieci od 3 lat w zwyrz a takie się nie rodzą. Decydując się na dziecko zrezygnowalibyśmy ze swobody i częstych podróży. Jednak gdzieś w głębi siebie czuję że powinienem zostawić na świecie swojego potomka. Jestem wykształcony i dobrze rokuję. Mogę pomuc - zapewnia na forum (pisownia oryginalna).

Dawca kryjący się pod pseudonimem MZ1976 mówi bez silenia się na jakąkolwiek ideologię: Interesują mnie pieniądze i dosyć często seks z kobietami które swoje wyskoki usprawiedliwiają chęcią posiadania potomstwa. Jest przekonany, że większość tych, które ogłaszają się na forach, nie pragnie dziecka. - Babki jakby chciały dzidziusia, to by się zgłosiły do banku, a one szukają facetów w sieci dla seksu - śmieje się. - Są to sprawdzone kobiety, posiadające dobry status i pieniążki - dorzuca.

Dekonspiracja może oznaczać... alimenty

Lekarze, ale też przedstawiciele portali przekonują, że w Polsce dawcy spermy w zasadzie mogą liczyć na pełną anonimowość. Nikt nie ma możliwości uzyskania ich danych, bo klinika jest zobowiązana do ochrony tajemnicy. Poza tym klient podpisuje zobowiązanie, że uzna dziecko za swoje i nie będzie skarżyć kliniki ani dawcy o alimenty.


Coraz częściej to po stronie mężczyzny leży przyczyna bezdzietności w związkach
fot. Deklofenak/iStockphoto
- Dokument zrzekający się wszelkich roszczeń od dawcy, matka może podpisać tylko w swoim imieniu, a nie w imieniu dziecka. A ono też może się w przyszłości z nimi zgłosić -
zaznaczają przedstawiciele klinik ginekologicznych.

- Tak naprawdę w świetle obowiązujących w Polsce przepisów, żadne umowy podpisywane między stronami nie zwalniają biologicznego ojca od obowiązku alimentacyjnego - przyznaje jednak Piotr Wilczyński z portalu dawcy-spermy.pl. Jego zdaniem wyjątkiem mogłaby być sytuacja, w której dawca zapładnia kobietę będącą w związku małżeńskim, na co mąż wyraził pisemną zgodę. Wtedy, jak wskazuje, zgodnie z art. 68 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego "Zaprzeczenie ojcostwa nie jest dopuszczalne, jeżeli dziecko zostało poczęte w następstwie zabiegu medycznego, na który mąż matki wyraził zgodę". Nie jest jednak w pełni pewny, czy takie zapłodnienie można podciągnąć pod zabieg medyczny.

Niedługo zachowanie nawet tej niepewnej anonimowości może okazać zupełnie nierealne. Ustalenie biologicznego ojcostwa może stać się bardzo łatwe, gdy powstaną banki kodów DNA. W Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii obowiązuje już prawo, które pozwala dzieciom poznać swoich biologicznych rodziców właśnie w ten sposób.

Jak to się robi w banku spermy? Czytaj na kolejnej stronie

Tagi:

ciąża

dawca

sperma

bank spermy

Andrzej Zwoliński
2014-01-21
SKOMENTUJ

  
Podaj pierwszy znak kodu j6T1g
KOMENTARZE
 • 28.03.15, 09:23:13

  ~szymszym911

  Zapłodnie ja 24 lata 665 699 148
  odpowiedz
 • 4.05.16, 11:30:57

  ~dawca spermy za kase

  jestem dawcą spermy dla zainteresowanych pan oraz par chcących pośadać potomstwo mogę zapłodnić naturalnie lub oddać nasienie do insyminacij grupa krwi brh minus zainteresowane osoby proszę o telefon w celu ustalenia szczegułów 667 549 308 poz. Kamil
  odpowiedz
 • 4.06.16, 09:31:28

  ~ZADBANY

  WITAM JESTEM KAWALEREM NIE PIJE NIE PALE I CHĘTNIE ZAPŁODNIĘ DZIEWCZYNĘ KOBIETĘ TEL 661017824
  odpowiedz
 • 11.07.16, 15:20:39

  ~uhg


  witam mam na imię Patryk mam 21 lat zainteresowałem się pani ofertą kontakt 515391644
  odpowiedz
 • 29.11.16, 10:11:35

  ~Markholm

  Służę pomocą, Podkarpacie emial: markholm@interia.pl
  odpowiedz
 • 24.12.16, 14:36:52

  ~LALA99

  natknęłam się na taką nowa stronkę związaną z tematem ;
  http://www.szukam-dawcy-spermy.pl
  odpowiedz
 • 29.12.16, 13:42:02

  ~szmyd

  Witam jestem kawalerem nie pije nie pale jestem zdrowym zadbanym kawalerem lat 40 i pomogę w zapłodnieniu tel 691311384
  odpowiedz
 • 13.03, 14:08:08

  ~sfd

  sdf
  odpowiedz
 • 31.03, 17:28:09

  ~szmyd

  Witam oddam spermę lub zapłodnię kobietę jestem kawalerem bez nałogów lat 43 zdrowy zadbany tel 691311384 DOLNY ŚLĄŚK
  odpowiedz
 • 16.09, 11:48:14

  ~Radek z Mielca

  Największy portal o rozmnażaniu to robimydzieci.com
  odpowiedz