Męski Świat Seks Kryzys odbił się głównie na singlach

Kryzys odbił się głównie na singlach

Kryzys odbił się głównie na singlach
[fot: Nyul/iStockphoto]

Życie w pojedynkę kosztuje o 66 procent więcej niż osób w stałych związkach - obliczono we Włoszech. Z danych tych wynika, że obecny poważny kryzys odbił się głównie na singlach, bo to ich koszty życia najbardziej wzrosły.

Na podstawie obliczeń krajowego Instytutu Statystycznego Istat oszacowano, że najbardziej wzrosły koszty związane z utrzymaniem mieszkania i wszelkimi opłatami oraz rachunkami. Osoby samotne wydają też o 29 procent więcej na transport, bo same ponoszą koszty utrzymania samochodu i zakupu benzyny.

Dużym ciosem dla kieszeni - wynika z raportu o samotnych - jest też jedzenie. Ten, kto żyje sam, wydaje średnio miesięcznie na żywność i napoje 332 euro, czyli o 62 procent więcej niż przeciętnie członek rodziny. Tam wydatki na jedną osobę wynoszą 204 euro. Wynika to przede wszystkim z tego, że w handlu wciąż brakuje wielu artykułów żywnościowych pakowanych z myślą o osobach samotnych. Wszędzie w sklepach dominują formaty rodzinne.

We Włoszech według statystyk jest 7,7 miliona osób, które nie mają stałego partnera. W ostatnich latach, zauważono, odsetek ten raptownie rośnie.

Czytaj w Menstream.pl
Facebook rozbija związki?
Osoby będące w związkach na portalach społecznościowych stale umieszczają fotografie z partnerem przyczyniają się do spadku poczucia intymności w związku.
Majsterkowanie kluczem do życiowej satysfakcji
Okazuje się, że majsterkowanie może stać się płaszczyzną porozumienia obydwu płci lub receptą na kryzys w związku.
Zaufanie do banków spada. Jest na to zaskakujący sposób
Iberyjski rynek podbija nietypowy materac, proponowany przez hiszpańskiego producenta. Nowość, nie dość, że wygodna, to posiada wmontowaną... kasę pancerną.
Tagi:

kryzys

związki

życie w pojedynkę

Partner:

2014-02-17
SKOMENTUJ

  
Podaj drugi znak kodu uJcLi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.