Męski Świat Seks 200 rocznica perwersyjnego markiza de Sade

200 rocznica perwersyjnego markiza de Sade

200 rocznica perwersyjnego markiza de Sade
[fot: Public Domain]

Markiz Donatien-Alphonse-François de Sade , francuski pisarz libertyński, zmarł dokładnie dwa wieki temu 2. grudnia 1814 roku.

Zaginiony manuskrypt "120 dni Sodomy" przez blisko dwadzieścia lat przeleżał w futerale w kształcie fallusa. Wreszcie dzieło ujrzało światło dzienne, gdy upublicznił je seksuolog Iwan Bloch.Większość oryginalnych wersji dzieł twórcy "Justyny" i "Juliety" zaginęła, a on sam zaś spędził ostatnie lata życia konwulsyjnie próbując je odtworzyć. Dziś na świecie jest znacznie więcej książek o markizie lub inspirowanych de Sadem, aniżeli samego de Sade'a.

Zobacz kontrowersyjną zapowiedź wystawy muzeum D'Orsey, inspirowaną twórczością markiza de Sade'a [+18]:

Stał się przedstawicielem libertynizmu, nurtu zakładającego skrajne postrzeganie wolności jako wyzwolenia się z norm obyczajowych i moralnych.

Ze swojego zamku w La Coste, we francuskiej Prowansji, stworzył libertyński ośrodek wolności, gdzie wraz zafascynowanych jego filozofią i osobą towarzyszy o podobnych poglądach oddawał się wyuzdanym, pełnym przemocy praktykom seksualnym.

Za swoje publikacje wielokrotnie był więziony. W końcu został odizolowany w 1801 roku w Charenton, zamienionym na ośrodek odosobnienia dla chorych umysłowo, gdzie zmarł w wieku 34 lat. Legenda głosi, że i tam miał kolejną kochankę w osobie nastoletniej córki pracownika ośrodka.

Od jego nazwiska pochodzi nazwa sadyzmu.

Czytaj więcej w Menstream.pl
Muzeum Erotyki: Seks w samym centrum Warszawy
Przedwojenne polskie automaty z prezerwatywami czy regulaminy rodzimych domów publicznych będzie można oglądać w pierwszym Muzeum Erotyki w Polsce.
Klub go go zaopiekuje się dzieckiem
Zobacz, co w tej branży oznacza pakiet samotna mama.
Wielka orgia w świątyni
Duety, trójkąty, czworokąty. Z nogami na ścianie, na łóżku i na stojąco. W Khajuraho orgiastyczny seks był największą świętością.

 

Tagi:

muzeum

seks

sex

de sade

(PC)
2014-12-02
SKOMENTUJ

  
Podaj pierwszy znak kodu dCRMa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.