Forma Podróże Niezwykła wyprawa

Niezwykła wyprawa. Objazdowym kinem po Ameryce Południowej

Niezwykła wyprawa. Objazdowym kinem po Ameryce Południowej
[fot: Gorgo/PB/Wikipedia]

Troje młodych ludzi z Łodzi i Wrocławia wyruszy wkrótce na nietypową wyprawę po Ameryce Południowej i Środkowej. W objazdowym kinie przez kilka miesięcy będą tam pokazywać polskie animacje i filmy podróżnicze. Wyprawa rozpocznie się 15 listopada.

Cinemaya Panamericana 2012/2013 - to podróżniczy projekt Szymona Stawskiego, Bogumiły Bibel i Piotra Bobińskiego. W zaadaptowanym na montażownię i mieszkanie busie zamierzają w pół roku pokonać trasę od Meksyku po Argentynę Południową.

Inspiracją dla wyprawy jest podróżnik Tony Halik oraz zdjęcie z konkursu Word Press Photo, przedstawiające wpatrzonych w srebrny ekran Hindusów. W swoim objazdowym kinie zamierzają prezentować animacje Se-ma-fora, etiudy filmówki i dokumenty Halika w 50 lat po wizycie w miejscach, w których zostały zrobione. W styczniu 2013 roku świętować będą 90. urodziny słynnego obieżyświata.

Szef wyprawy Szymon Stawski, który zwiedził już ponad 70 krajów oraz Piotr Bobiński - operator kamery i montażysta z łódzkiej filmówki wyjeżdżają do Meksyku już 15 listopada.

- Musimy niestety zrezygnować z większości rzeczy osobistych. Kupimy je w podróży, bo miejsce zostawiamy na sprzęt filmowy i kinowy, który jest najważniejszy dla realizacji projektu. Na najbliższy czas musimy zapomnieć o wygodzie - mówi Piotr Bobiński.

Bogumiła Bibel, studentka łódzkiej ASP dołączy do nich później. Do tego czasu młodzi ludzie mają kupić i przygotować na miejscu bus, który posłuży jako montażownia i mieszkanie.

Ekipa pojawi się m.in. w Kolumbii, Ekwadorze, Peru, Boliwii, Chile i Argentynie. Z wyprawy powstanie film dokumentalny, a na bieżąco pojawiać się mają relacje na blogu i facebookowym profilu projektu.

Czytaj więcej w Menstream.pl
Tak powstała pierwsza korporacja
Chodziło o politykę z najwyższej klasy. Trzeba było zapanować nad dzikimi terenami królestwa.
Oto światowa fabryka erotyki
Miasto aniołów, wielkie miasto, wieczny klejnot, niezdobywalne miasto boga Indry, wspaniała stolica świata. Tomasz Bonek zabiera was do Bangkoku.
Zaskakujące znalezisko na szczycie góry
Amerykański alpinista był zdziwiony, kiedy dotarł na szczyt w paśmie Sierra Nevada. Znalazł tam małą karteczkę umieszczoną w metalowej puszce przed 40 laty.
Tagi:

kino

podróże

wyprawa

Partner:

2012-11-08
SKOMENTUJ

  
Podaj trzeci znak kodu 7x3eh
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.
Sprawdź w WP.pl
  • Sport - najnowsze informacje ze świata sportu