Forma Podróże Jak latać najtaniej

Jak latać najtaniej? "Łowcy Lotów" wiedzą najlepiej

Jak latać najtaniej?
Marcin Nieziółka nigdy nie przepłaca za bilety lotnicze [fot: egdigital/iStockphoto]

Dla Marcina Niedziółki podróżowanie jest jak nałóg. Dysponując ograniczonymi środkami finansowymi, do perfekcji opanował sztukę wyszukiwania najtańszych połączeń lotniczych. Swą wiedzą dzieli się z innymi.

Jego przygoda z podróżowaniem zaczęła się, gdy miał 19 lat. Wtedy za 1100 zł w obie strony poleciał do Stanów Zjednoczonych. Później, jako 21-latek, wyruszył w podróż dookoła świata. Kupował bilety na własną rękę i odwiedzał najbardziej egzotyczne kraje.

- Po powrocie do Polski postanowiłem zrobić licencję pilota wycieczek. Zająłem się też wyszukiwaniem lotów na zamówienie dla firm czy indywidualnych osób - mówi Marcin Niedziółka, absolwent AWF. Przy okazji, ten zapalony globtroter często występuje na festiwalach podróżniczych, na których zaraża ludzi swoją pasją. W sobotę Marcin prowadził warsztaty taniego latania na Targach Nurkowania Podwodna Przygoda, które odbywają się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Ten sprytny krakowianin nigdy nie przepłaca za bilety. Żeby obejrzeć mecz Barcelony i Realu Madryt, poleciał z Polski do stolicy Katalonii za 18 zł w tę i z powrotem. Za podróż na indonezyjską wyspę Bali zapłacił 1200 zł. Bilety do Indii kosztowały go tylko 1000 zł. Naliczył, że w 2012 r. wykonał 50 lotów, co daje około jeden lot na tydzień. Część z nich była służbowa, inne dla przyjemności. W tym roku do Rio de Janeiro pofrunął za 1650 zł.

Nie wiem, ale jakoś ta granica 1000-1200 zł za lot międzykontynentalny trzyma się mnie. I tak też niech zostanie. Do Melbourne z Polski za 1350 zł? Niemożliwe? Mogę udowodnić, że możliwe - pisze na swojej stronie internetowej.

Swoją pasję Marcin przekuł w biznes. Wraz z kolegami, również zapalonymi podróżnikami, uruchomił projekt Łowcy Lotów. - Zajmujemy się szkoleniami na temat tego, jak samemu wyszukać tanie połączenia. Nie jest filozofią wejść na jakąś stronę, gdzie ktoś umieścił informację o tanim locie. Na tych szkoleniach chcemy pokazać, jak kupować tanie bilety, kiedy nie ma promocji na dany kierunek. Jesteśmy też agencją, która sprzedaje bilety i współpracuje z różnymi biurami podróży. Umieszczamy też informacje o promocjach lotniczych - mówi o swoim projekcie Marcin.

W jaki sposób Łowcom Lotów udaje się znaleźć najtańsze bilety? - Nie ma prostego schematu, jak wyszukiwać tanie połączenia. To wszystko jest bardzo czasochłonne. Wklepywanie najróżniejszych dat, przeglądanie wielu stron internetowych. Jak ktoś poprosi mnie, bym znalazł mu najlepsze połączenie do Australii czy Nowej Zelandii, potrzebuje godzinę lub więcej. Żeby zbić cenę, łączę na przykład tanie linie z regularnymi przewoźnikami, ruch lotniczy z lądowym - zdradza podróżnik.

A czy są jeszcze jakieś miejsca na świecie, które chciałby odwiedzić Marcin? - Nie jest dla mnie już tak ważne, by "zaliczyć" kolejny kraj, teraz chcę lepiej poznać miejsca, które już widziałem - mówi młody globtroter. Najbardziej chciałby wrócić do Amazonii. Był już tam raz przez cztery tygodnie. Niedługo zapoluje na tanie bilety do Rzymu, bo właśnie tam planuje ślub ze swoją ukochaną.

Czytaj w Menstream.pl
Rozpada się słynny zabytek
Największy z kamieni, który ostatnio spadł na ziemię, miał średnicę prawie 20 cm. Tymczasem wciąż opóźnia się remont zabytku.
69-latek przejdzie pieszo Antarktydę
- Nie myślę o tym, że nie wrócę, bo wiem, że więcej ludzi ginie na ulicach Londynu niż na Antarktydzie - mówi podróżnik.
Piłeś? Nie leć! Szokujący raport Brytyjczyków
Jak wynika z raportu brytyjskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego w ciągu ostatnich 6 lat stwierdzono ponad 30 przypadków stałego nadużywania alkoholu wśród pilotów.
Tagi:

turystyka

samolot

podróże

Partner:

2013-02-11
SKOMENTUJ

  
Podaj czwarty znak kodu g3zug
KOMENTARZE
 • Bardzo dobre też wykonałem kilka tanich lotów i powiem że jeśli ktoś nie jest związany z praca i może korzystać z ofert last minute jest to bardzo dobre rozwiązanie
  odpowiedz
 • 11.02.13, 15:38:46

  ciekawystefan

  ciekawe ile taki kurs na łowce lotów kosztuje :) napewno ma to sens jak sie ma wiecej czasu i prace taka ktora mozna z dnia na dzien "Zawiesic"
  odpowiedz
 • 12.02.13, 21:40:39

  ~wczasowiczka

  hm, łowcy lotów to pewnie wiedzą, ale ja wolę zorganizować wszystko samodzielnie, poszukać ofert przelotów, przejrzeć na stronie zabytki i różne ciekawostki - np. w Warszawie mogę sporo - www.travelin.pl/miasto/warszawa . Generalnie mam czas - planuję - kupuję - jadę, a nie mam, to nawet łowca lotów mnie do tego nie przekona
  odpowiedz
 • 12.06.15, 10:58:25

  ~Hanna1410@wp.pl

  To piękne i dla młodych.Starsi ludzie są w gorszej sytuacji:mają czas to prawda,ale są ograniczeni małymi emeryturami i zmniejszoną kondycją oraz lękiem przed ryzykiem.Czy młodzi,energiczni panowie w wieku naszych wnuków mogliby nam pomóc?-nauczyć nas jak praktycznie zastosować zdobytą przez was wiedzę.Jesteśmy studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku i marzeniem jest zwiedzenie Rzymu w pażdzierniku b.r.Dwie osoby z nas znają włoski i znają Rzym na tyle,ze mogą służyć za przewodników.Mnie dodatkowo motywuje potrzeba serca: złożenia kwiatów na Verano bliskiej mi osobie.
  odpowiedz
 • 9.08.15, 13:10:06

  ~ArchitekT0

  Do tego warto załatwić sobie tani nocelg np. Airbnb zamiast w hotelu. Z tego linka dodatkowo 95zł zniżki przy pierwszej rezerwacji.
  http://www.airbnb.pl/c/botlowski?s=8
  odpowiedz
Sprawdź w WP.pl
 • Sport - najnowsze informacje ze świata sportu