Forma Podróże Crisp sandwich

Crisp sandwich. Kanapka z chipsami podbija Belfast

Crisp sandwich. Kanapka z chipsami podbija Belfast
[fot: Fotolia]

W Belfaście otwarto pierwszą na świecie kawiarnię, w której serwowane są crisp sandwich. Obok tradycyjnych dodatków jak szynka, ser i warzywa, smak serwowanych kanapek można wzbogacić o chipsy.

Pomysł na to nietypowe menu zrodził się w internecie. Po artykule zamieszczonym na jednym z satyrycznych blogów, który ogłosił, że kanapka z chipsami to najmodniejsza kanapka w tym sezonie i jeden z największych kulinarnych trendów. Po tym, jak pod wpisem rozgorzała gorąca dyskusja, a sama idea spotkała się z dużym zainteresowaniem, właściciel jednej z kawiarni w Belfaście postanowił sprawdzić, czy ten trend żyje tylko w sieci, czy będzie miał również odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Okazuje się, że dla mieszkańców Irlandii Północnej takie zestawienie nie jest niczym zaskakującym, bo kanapka z chipsami jest jedną z popularniejszych przekąsek. Najwyraźniej wielu Irlandczyków o niej zapomniało. A okrzyknięcie jej nowym kulinarnym trendem przypomniało smaki z dzieciństwa.

Przeczytałem artykuł i zaskoczyła mnie liczba komentarzy i sugestii ze strony internautów. Pomyślałem, że to może być dobry pomysł. Na razie nowy bar kanapkowy otwarty będzie przez miesiąc, jednak jeśli będą cieszyły się one dużym zainteresowaniem, będziemy je dalej serwować. Dla wielu taka przekąska jest jak sentymentalna podróż, wielu z nas pamięta takie danie z dzieciństwa - przyznał w rozmowie z Daily Mail Andrew McMenamin, właściciel kawiarni.

W ofercie obok trzech rodzajów pieczywa i typowych dodatków jak warzywa, sery i szynka, miłośnicy tej zdecydowanie niezdrowej przekąski mają do wyboru 35 smaków chipsów, które dodawane są do kanapki.

Czytaj w Menstream.pl
Kiedy hamburger... nie tuczy?
Zjedzenia hamburgera nie musi być zgubne dla naszej wagi i zdrowia.
Co jeść jesienią? Mrożonki nie takie straszne
- Nasza dieta w okresie jesiennym powinna zawierać dużą ilość warzyw. To jest na pewno bardzo ważne - radzi dietetyk Konrad Gaca.
Jajecznica po bosmańsku. "Napęd na kilka godzin" od Norbiego
Co można serwować na jesienne śniadanie? Wykonawca przeboju "Kobiety są gorące" nie ma wątpliwości.
Tagi:

dieta

jedzenie

kulinaria

hambyurger

Partner:

2015-01-15
SKOMENTUJ

  
Podaj czwarty znak kodu i11Hi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.
Sprawdź w WP.pl
  • Sport - najnowsze informacje ze świata sportu