Męski Świat Na serio Lokata – sprawdzony sposób na pomnażanie oszczędności

Lokata – sprawdzony sposób na pomnażanie oszczędności

Do gromadzenia oszczędności przekonuje się zdecydowana większość z nas. W niepewnych czasach, kiedy niestabilna sytuacja na rynku pracy spędza wielu osobom przysłowiowy sen z powiek, regularne odkładanie środków, które mogą zapewnić bezpieczną przyszłość wydaje się być wręcz koniecznością. Oszczędności bowiem to nie tylko realna szansa na wyjście z kłopotów finansowych, ale także bezcenne poczucie bezpieczeństwa. Warto więc zadbać o to, by ich suma była na tyle wysoka, aby rzeczywiście pomogła nam przetrwać trudne chwile. Pomocna w tym względzie może okazać się lokata, która pomnoży nasze oszczędności w bezpieczny sposób i zapewni nam spokojną przyszłość. Co warto o niej wiedzieć?

Lokata – czy warto?

Lokata to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą, aby ich pieniądze przez cały czas pracowały i tym samym powiększały gromadzone oszczędności. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać lokatę długo lub krótkoterminową. Lokaty długoterminowe najczęściej są dużo bardziej korzystne dla klienta (dotyczą wyższego oprocentowania) niż krótkoterminowe. Jednak ich wybór powinien być dobrze przemyślną decyzją, związaną z naszą aktualną sytuacją finansową.

Warto pamiętać, że przedterminowe zerwanie lokaty nie tylko nie pozwala na osiągnięcie zakładanego zysku, ale często łączy się ze stratami. Dlatego też na lokacie zawsze powinny być umieszczane pieniądze, które nie są przeznaczone na codzienne wydatki. W przeciwnym razie skorzystanie z tego rozwiązania będzie dla nas niekorzystne. Jeśli chcemy osiągnąć szybki zysk, a przy tym nie zamrażać naszych oszczędności na długi czas, możemy zdecydować się na lokatę krótkoterminową, która w zależności od wybranej oferty wygaśnie po kilku miesiącach.

Pomimo tego, że jej oprocentowanie jest nieco niższe, lokaty tego typu również bywają bardzo korzystne dla klienta. Podejmując decyzję o założeniu lokaty, bez względu na długość jej trwania, zawsze kierujmy się przede wszystkim naszymi potrzebami i możliwościami finansowymi, a nie tylko chęcią szybkiego zysku, co często bywa zgubne...

Zadbaj o swój zysk

Aby wybrana przez nas lokata rzeczywiście przynosiła realne zyski i pomnażała nasze oszczędności, musimy zdecydować się na naprawdę korzystną ofertę. W jej wyborze przede wszystkim uwzględnijmy wysokość oprocentowania, od którego uzależniony jest ostateczny zysk lokaty (im wyższe oprocentowanie, tym zysk z lokaty będzie wyższy), a także długość jej trwania. Nie możemy pominąć ogólnych zasad dotyczących lokaty. Upewnijmy się przed jej podjęciem, że są one dla nas jasne, czytelne i czy nie wiążą się z żadnymi ukrytymi regułami, które mogłyby być dla nas w jakikolwiek sposób niekorzystne.

Starajmy się wybierać te propozycje, których przedterminowe zerwanie nie będzie wiązało się z ponoszeniem przez nas dodatkowych kosztów. Musimy pamiętać, że zawsze mogą się pojawić w naszym życiu sytuacje wymagające od nas wcześniejszego zakończenia lokaty. Zadbajmy więc o to, by w takich momentach nie być narażonym na dodatkowe koszty. Uwzględniając wymienione czynniki, mamy szansę wybrać lokatę, która pomoże nam zapewnić sobie i naszym bliskim bezpieczną przyszłość.

Tagi:

2016-10-11
SKOMENTUJ

  
Podaj drugi znak kodu ADUTg