Męski Świat Na serio Flaga na wietrze, podwójne cienie i za duża grawitacja
2014-11-13 06:00:00

Flaga na wietrze, podwójne cienie i za duża grawitacja. Poznaj 6 teorii spiskowych misji Apollo 11

1/5
Członkowie misji (od lewej): Neil Armstrong, Michael Collins, Edwin Aldrin.
fot: NASA/Public Domain

W amerykańskiej misji na Księżyc ważne było tylko jedno - dotrzeć na niego przed Rosjanami. Prezydent John F. Kennedy dał na to naukowcom i astronautom dziesięć lat. - W innym wypadku nie widzę potrzeby wydawania pieniędzy, bo kosmos jako taki niewiele mnie obchodzi - przyznał szczerze. Cel osiągnięto osiem lat później, choć za ogromną cenę - 25,4 mld dolarów.

Kiedy Stany Zjednoczone rozpoczynały misję Apollo, Rosjanie mieli już na swoim koncie szereg sukcesów. W 1957 roku na orbicie okołoziemskiej pojawił się pierwszy pies, cztery lata później człowiek, a w 1965 roku kosmonauci ZSRR wykonali spacer w kosmosie. Niewiele brakowało, żeby zakończył się tragicznie - po 12 minutach poza statkiem kosmicznym kombinezon Aleksieja Leonowa spuchł do rozmiarów utrudniających mu ponowne wejście do śluzy powietrznej.

ZIMNA WOJNA O Księżyc
04.10.1957 ZSRR wypuszcza pierwszego sztucznego satelitę - Sputnik1
12.04.1961 Jurij Gagarin pierwszym człowiekiem w kosmosie w statku Wostok 1
19.06.1963 Walentina Tierieszkowa jako pierwsza kobieta leci w kosmos na statku Wostok 6
18.03.1965 Aleksiej Leonow jako pierwszy człowiek wchodzi w otwartą przestrzeń kosmiczną
31.01.1966 Radziecka Łuna 9 - bezzałogowy pojazd kosmiczny ląduje na Księżycu
21.13.1968 Pierwszy załogowy lot wokół Księżyca na pokładzie amerykańskiego Apollo 8
21.07.1969 Pierwszy kosmiczny spacer po powierzchni Księżyca Niela Amstrostronga i Buzza Aldrina.

W tym samym czasie Amerykanie cierpieli na poważne kompleksy - Związek Radziecki cały czas ich wyprzedzał, a do zdobycia pozostał już tylko Księżyc. NASA obliczyła prawdopodobieństwo wykonalności misji Apolla na 0,0017 proc. W jej powodzenie wątpił nawet urzędujący wówczas prezydent Richard Nixon, który przygotował orędzie na wypadek, gdyby astronauci nie byli w stanie wrócić na Ziemię.

Ci dzielni ludzie wiedzą, że nie ma już dla nich nadziei na ratunek. Złożyli swoje życie na drodze do osiągnięcia najszczytniejszego celu ludzkości: poszukiwania prawdy i wiedzy - miał powiedzieć. Po orędziu łączność radiowa z uwięzionymi na Księżycu astronautami miała zostać przerwana, a kapłan planował powierzyć dusze umierających astronautów ,,Najgłębszej z głębi".

Pierwsze kroki na Księżycu

Mimo braku wiary, misja udała się. Nie brakuje jednak teorii, że lot był mistyfikacją NASA. Według sceptyków pierwsze kroki Neila Armstronga na Księżycu, które oglądała 1/5 wszystkich mieszkańców Ziemi, miały być jedynie wyreżyserowanym spektaklem, nagranym w rządowym pomieszczeniu niedaleko miasta Mercury w Nevadzie.

Na następnej stronie poznasz największe teorie spiskowe związane z lądowaniem na Księżycu

Damian Tomczyk
SKOMENTUJ

  
Podaj trzeci znak kodu qiYBf
KOMENTARZE
 • 13.11.14, 15:25:34

  ~vanallennnn

  O pasach Van Allena jakoś nikt się nie zająknął. Po przejściu przez takie promieniowanie nie ostałby się żaden astronauta. O zniszczonych filmach nie wspominając.
  odpowiedz
 • 13.11.14, 15:45:50

  ~lunosceptyk

  Nie wiem czy lądowali czy nie, ale ciekawe, że największe dokonanie NASA "się nam skasowało"
  http://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_11_missing_tapes
  odpowiedz
 • 13.11.14, 19:15:43

  ~fordeempra

  ~vanallennnn napisał(a):
  O pasach Van Allena jakoś nikt się nie zająknął. Po przejściu przez takie promieniowanie nie ostałby się żaden astronauta. O zniszczonych filmach nie wspominając.

  Dziwne, że delikatna elektronika łazików marsjańskich jakoś przetrwała to potworne promieniowanie, chyba że lądowanie Curiosity również zostało sfingowane. Przy ekranowaniu i wysokiej prędkości promieniowanie nie stanowi zagrożenia dla elektroniki, a zwłaszcza dla człowieka (burze słoneczne, które mogą uszkodzić urządzenia na powierzchni Ziemi, są nieodczuwalne dla ludzi).
  odpowiedz
 • 14.11.14, 08:58:59

  ~Byko 7874389

  Pomiary dopplerowskie fal radiowych nadajnika pozwalają określić z jaka szybkością porusza się on w stosunku do obserwatora a mając 3 odbiorniki w różnych miejscach można precyzyjnie wyznaczyć odległość do nadajnika - więc aby sfingować lot na Księżyc trzeba wysłać wyprawę na Księżyc, gdyby ruscy mieli choćby cień wątpliwości czy amerykanie rzeczywiście to zrobili to rozgęgaliby to na cały świat.
  Zwolennicy teorii spiskowych to albo pasożyty usiłujący zbić kapitał ze sprzedaży swoich książek lubi filmów o "spisku NASA" albo tępe głąby z którymi merytoryczna dyskusja jest zupełną pomyłką.
  odpowiedz
 • 15.11.14, 11:08:07

  ~Nie mogło być inaszej

  Przecież za kantem przemawiają fakty z cieniami, zdjęciami no i ten brak gwiazd! Ale 'homo" americanus musiał zwyciężyć.
  odpowiedz
 • 15.11.14, 11:27:14

  ~Ciekawe

  ~edd@@@ napisał(a):
  Głupoty o spisku wymyśliło KGB, a pożyteczni idioci w USA i innych krajach bloku kapitalistycznego to podchwycili i rozgłosili. Nie ma już KGB, podziału na blok wsch i zach, ale pożyteczni idioci
  pozostali, a nawet się namnożyli.


  Tobie też mózg zlasowało, holywood nie takie rzeczy potrafi wyprodukować, ale o gwiazdkach i cieniach zapomniał no i ten pył opadający jak piasek. Może nawet jacyś amerykańscy pierwsi astronauci tam siedzą do tej pory a sztab doszedł do wniosku, że zamiast mowy pogrzebowej lepiej puścić bajeczkę o UDANYM lądowaniu. Może dołączyli do 5 tysięcy amerykańskich żołnierzy poddanych jak króliki promieniowaniu po wybuchu kolejnej bomby atomowej (dla badań naukowych i chwały USA).
  odpowiedz
 • 17.11.14, 19:00:41

  ~john russel

  taka sama bzdura jak wiara w boga
  neil armstrong prawda bog falsz
  odpowiedz
 • 17.11.14, 19:02:23

  ~john russel

  kretino
  odpowiedz
 • 17.11.14, 19:06:09

  ~john russel (hombre)

  moda na antyamerykanskosc
  po cholere ratowali europe przed zaglada 2 x (hitler, cccp, teraz putler?)
  john russel
  odpowiedz
 • 17.11.14, 19:08:26

  ~joht russel (Hombre)

  homo sovieticus will loose kapito italiano pierdolino?
  odpowiedz