Męski Świat Na serio Chcesz być szczupły

Chcesz być szczupły? Zamiast liczyć kalorie, wybieraj orzechy

Chcesz być szczupły? Zamiast liczyć kalorie, wybieraj orzechy
[fot: PAP/EPA]

Zamiast obsesyjnie liczyć kalorie, warto skoncentrować się na wartości odżywczej produktów. Jak wskazują badacze produkty nieco bardziej kaloryczne o wyższej zawartości tłuszczu - orzechy, oliwa z oliwek, ryby czy mleko - mogą pomóc nam utrzymać smukłą sylwetkę.

Dr Sean Lucan, z Albert Einstein College of Medicine w Nowym Jorku wskazuje, że czasem produkty niskokaloryczne mogą wpędzić nas w dietetyczny kozi róg. Choć mają niższą kaloryczność, nie zaspokajają w pełni naszego zapotrzebowania energetycznego, czego efektem może być podjadanie produktów takich jak żywność przetworzoną.

Specjalista wskazuje, że dwa produkty o tej samej kaloryczności mogą mieć zupełnie inny wpływ na organizm.

- Zamiast liczyć kalorie powinniśmy skoncentrować się na tym, po jakie produkty sięgamy i jaka mają one wartość odżywczą. Choć takie produkty jak tłuste ryby, awokado czy orzechy mogą wydawać się nam zbyt tłuste i kaloryczne - przez co rezygnujemy z nich, natomiast ich wartość odżywcza jest o wiele większa. W efekcie zamiast powodować przyrost masy ciała, mogą chronić nas lub pomagać walczyć z nadwagą - wskazuje Dr Sean Lucan.

Tam Fry z National Obesity Forum, wskazuje, że w kontekście diety najważniejsze są nie kalorie, a jakość produktów i właściwe zbilansowanie diety, które zaspokaja wszystkie potrzeby organizmu. Białka, tłuszcze, a także węglowodany - spożywane we właściwych proporcjach są kluczowe do zachowania smukłej sylwetki.

Czytaj więcej w Menstream.pl
Zobacz, co pobudza bardziej niż kofeina
Na przemęczenie najlepsze są proste metody.
Keczup zbija cholesterol i ma dużo witamin
W zdrowej diecie nie musisz rezygnować z sosów.
4 treningi na ergowiosłach. Lepsze niż bieg
Wybierając trening wioślarza, zbudujesz naprawdę imponującą sylwetkę. Poznaj wartościowe zestawy treningowe.
Tagi:

dieta

orzechy

kalorie

szczupła sylwetka

Partner:

2014-11-24
SKOMENTUJ

  
Podaj drugi znak kodu WXXmi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.