Męski Świat Kobiety Tak drobne policjantki obezwładniły 30-latka

Tak drobne policjantki obezwładniły 30-latka

Tak drobne policjantki obezwładniły 30-latka
[fot: DrabikPany/CC BY 2.0./flickr]

Sprawność fizyczna i regularny trening - to atuty dwóch policjantek z Nowej Soli (Lubuskie), które mimo drobnej postury bez trudu obezwładniły sprawcę napadu rabunkowego - o głowę wyższego i dobrze zbudowanego 30-latka.

Jak relacjonuje Katarzyna Wąsowicz z nowosolskiej policji, zatrzymanie było błyskawiczne. Jedna z pań wytrąciła napastnikowi atrapę pistoletu z ręki, a jej koleżanka szybkim ruchem zakuła go w kajdanki.

- Kluczem do sukcesu okazała się doskonała sprawność policjantek, które czynnie uprawiają sport - jedna ćwiczy sztuki walki, druga wyczynowo biega - powiedziała Wąsowicz.

Do napadu na 53-latka doszło we wtorek wieczorem w centrum Nowej Soli; podeszło do niego dwóch mężczyzn w kominiarkach, którzy podali się za policjantów. Bandyci mieli paralizator i profesjonalną atrapę pistoletu. Po pobiciu 53-latka zabrali mu 10 tys. zł.

Wołanie o pomoc usłyszały policjantki patrolujące tej rejon miasta. Pomimo ciemności zauważyły uciekających mężczyzn i ruszyły za nimi w pościg. Jednego z nich zatrzymały. Miał przy sobie zrabowane pieniądze.

30-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego kompana szuka policja. Obu mężczyznom grozi teraz do 12 lat więzienia.

Czytaj więcej w Menstream.pl
Ukradł sejf, w którym było 400 tysięcy złotych
Włamywacze pod nieobecność biznesmena dostali się do jego domu. Wchodząc i wychodząc przez okno na najwyższych kondygnacjach ukradli sejf, w którym było co najmniej 400 tys. zł.
Policyjny e-Golf, czyli bezemisyjny radiowóz. Sprawdzi się w akcji?
Przed rozpoczęciem służby e-Golf został zaprezentowany podczas międzynarodowych targów wyposażenia policyjnego w Lipsku.
Posiedzi 13 lat za napad, który był... farsą
Złodzieje nie znaleźli pokoju z pieniędzmi, ponieważ rozbili niewłaściwą ścianę i dostali się do pustych pomieszczeń.
Tagi:

policja

złodziej

Partner:

2014-12-17
SKOMENTUJ

  
Podaj drugi znak kodu 4sMwd
KOMENTARZE