Męski Świat Kobiety Miss Tajlandii krytykowana w internecie

Miss Tajlandii krytykowana w internecie. Zrzekła się tytułu

Miss Tajlandii krytykowana w internecie. Zrzekła się tytułu
[fot: PrntScrn/YouTube/Thimiss.com]

22-letnia Weluree Ditsayabut, która niedawno zdobyła tytuł Miss Universe Tajlandii, zalana łzami ogłosiła, że zrzeka się tego tytułu z powodu brutalnej krytyki, na jaką naraziła się na portalach społecznościowych za swe polityczne komentarze.

Weluree, aktorka i była prezenterka telewizyjna, nie będzie więc mogła wystartować w międzynarodowym konkursie Miss Universe. Gdy przed niespełna miesiącem zwyciężyła w konkursie piękności w Tajlandii, na portalach społecznościowych zawrzało - zaczęto ją atakować za wpisy na Facebooku, w których ostro krytykowała czerwone koszule - zwolenników byłego rządu premier Yingluck Shinawatry. Oskarżała ich o sprzeciwianie się monarchii i wzywała do rozprawienia się z ich przywódcami.

Kampania przeciwko Weluree dotyczyła nie tylko jej poglądów, co najmniej kontrowersyjnych dla wielu ludzi w spolaryzowanym społeczeństwie Tajlandii. Na portalach pojawiły się i pełne nienawiści wpisy kwestionujące urodę Miss. - Szczęście, którym się cieszyliśmy, znikło całkowicie - powiedziała Weluree.

Tajlandia, obecnie pod rządami wojskowych, jest głęboko podzielona politycznie. Kryzys rozpoczął się w 2006 roku, kiedy brat Yingluck, ówczesny premier Thaksin Shinawatra, został obalony w wyniku zamachu stanu, a później uciekł z kraju, by uniknąć oskarżenia o korupcję. Od tego czasu, aż do najnowszego wojskowego zamachu stanu w maju br., przeciwnicy Thaksina i jego siostry oraz ich zwolennicy organizowali konkurencyjne akcje protestacyjne w walce o władzę polityczną.

Czytaj więcej w Menstream.pl
Nowa Miss z czarnym pasem w taekwondo
Miss Nevady Nia Sanchez została ukoronowana wczoraj wieczorem jako 63 z kolei Miss USA zwyciężając w końcowej eliminacji w Baton Rouge, w stanie Luizjana 50 pozostałych finalistek.
Wybrano Miss Polonię Krakowa 2014!
Tytuł najpiękniejszej Krakowianki otrzymała 22-letnia Magdalena Małochleb. O koronę Miss ubiegało się 15 dziewcząt, które zaprezentowały się 24 maja 2014 podczas sobotniej Gali Finałowej w Hotelu Park INN w Krakowie.
Była miss Wenezueli zamordowana. Nie była jedyna
Monica Spear i jej mąż zostali zamordowani podczas napadu na samochód, którym podróżowali jedną z krajowych autostrad - poinformowała wenezuelska policja.
Partner:

2014-06-10
SKOMENTUJ

  
Podaj drugi znak kodu Qu75c
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.