Męski Świat Kobiety "Kobiety nie są równe mężczyznom"

"Kobiety nie są równe mężczyznom". Wypowiedć przywódcy wywołała burzę


[fot: Nana B Agyei/Flickr.com/CC 2.0]

Feministki nie rozumieją wyjątkowego statusu jaki islam nadaje wszystkim matkom, powiedział prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan.

- Równość prowadzi do tego, że ofiara staje się oprawcą na siłę, albo odwrotnie. Kobiety nie potrzebują równości, ale ekwiwalentu, czyli innymi słowy - sprawiedliwości. Tego właśnie potrzebujemy. Nie można równać ze sobą kobiet i mężczyzn - mówił Recep Tayyip Erdogan, prezydent Turcji.

- Takie działanie jest wbrew naturze, bo mężczyźni i kobiety zostali inaczej stworzeni. Ich natura jest inna, tak jak inna jest ich konstrukcja. Na przykład, kobieta w ciąży nie może pracować w takich samych warunkach jak mężczyzna. Nie można uznać kobiety karmiącej piersią swoje dziecko za równą mężczyźnie, który nie może wykonywać takich czynności - dodał.

 

Dalej przekonywał, że islam daje kobietom odpowiednią dla nich pozycję. - Jaka to pozycja? To obowiązek macierzyństwa. Niektórzy ludzie rozumieją tą pozycję, a inni jej nie pojmują. Tego nie da się wytłumaczyć feministkom. One nie akceptują macierzyństwa. One tak bardzo się o to niepokoją. To jest ich problem. Jednak ci, którzy rozumieją (pozycję kobiet w islamie) są najważniejsi dla nas, żebyśmy mogli się rozwijać.

Czytaj więcej w Menstream.pl
Krągłe pośladki wracają do łask. Klepsydry zamiast wieszaków?
Obecnie brazylijscy psycholodzy i socjolodzy są zgodni, że na skutek ogólnoświatowego zasięgu mediów tradycyjne brazylijskie ideały zastępowane są przez ideał Barbie.
Seria zabójstw miss. Odnaleźli ciało kolejnej
Zaledwie dwa dni przed rozpoczęciem Miss Świata 2014 znaleziono ciało poszukiwanej 19-latki i jej siostry.
Keira Knightley topless. Brytyjska aktorka ideałem piękna
Emocje wzbudziło zdjęcie, na którym ma na sobie jedynie spodnie Toma Forda i koronkowe rękawiczki.

 


Tagi:

kobiety

turcja

LiveInfo
2014-11-26
SKOMENTUJ

  
Podaj czwarty znak kodu jwjRj
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.