Męski Świat Hi-Tech Jak wyjść ze spirali zadłużenia

Jak wyjść ze spirali zadłużenia. Poradnik zakupoholika

Zakupoholizm zazwyczaj kojarzy się z przypadłością typowo damską. Jest to pogląd tyleż niesprawiedliwy co i nieuzasadniony. Panowie także padają ofiarą zakupów podyktowanych emocjami.

Często jest to tym bardziej niebezpieczne dla zawartości konta bankowego, że kompulsywne zakupy dotyczą drogich produktów, na przykład elektronicznych gadżetów. W takim wypadku zakupoholizm może prowadzić do niebezpiecznej spirali zadłużenia.

Spirala zadłużenia – na czym polega

Spirala zadłużenia to, najprościej mówiąc, brak możliwość spłaty zaciągniętych długów. Najczęściej zdarza się to w przypadku, gdy kredytobiorca zapożycza się w różnych bankach i na różne sposoby: zaciągając kredyty, czy pożyczki-chwilówki, a także dokonując pożyczek z karty kredytowej. Jeśli nowe zobowiązania są zaciągane w celu spłaty poprzednich, można mówić o spirali zadłużenia. Często w takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem może okazać się konsolidacja kredytów, którą umożliwiają kredyty konsolidacyjne. Polega to na zaciągnięciu kolejnej pożyczki, którą jest kredyt konsolidacyjny. Tym razem jednak nie jest to kredyt konsumpcyjny, ale kredyt mający na celu spłacenie poprzednich zobowiązań w uporządkowany sposób.

 

Kredyt konsolidacyjny – kalkulator rat i nowy harmonogram spłaty

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego pozwoli na obliczenie nowej wartości raty po połączeniu wszystkich pożyczek w jedną. Zazwyczaj dzięki takiej pożyczce możliwe jest obniżenie raty kosztem jednoczesnego wydłużenia planu spłacania długów. Pozwala to odpocząć od wyczerpującego psychicznie zadłużenia i ułatwia dokonanie spłaty według harmonogramu. Należy jednocześnie pamiętać o tym, że konsolidacja kredytu jest dobrym wyjściem jedynie dla tych osób, które mają silną wolę wyjścia z długów.

Jak powstrzymać się od zakupów

Co robić w sytuacji, gdy mimo że nie posiadasz wolnych środków, nie możesz powstrzymać się od kolejnych zakupów? Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z pomocy specjalisty bądź też poszukanie odpowiedniej grupy wsparcia. Warto też stawiać przed sobą wyzwania, na przykład stosując zasadę „24 godzin”. Jeśli masz ochotę kupić jakiś artykuł niekoniecznie pierwszej potrzeby, daj sobie 24 godziny na przemyślenie decyzji. Często po takim czasie cena nie wydaje się wcale okazyjna, a produkt niezbędny. Postaraj się także znaleźć jakieś hobby nie wymagające dużych nakładów finansowych – przykładowo, zacznij uprawiać jakiś sport. Za każdym razem, gdy wewnętrzne napięcie kieruje cię w stronę centrum handlowego, wyjdź pobiegać. Jest duża szansa, że ciekawe hobby odciągnie twoją uwagę od zakupów. Jeśli wpadłeś w spiralę zadłużenia, pamiętaj, że masz spore szanse wyjść z opresji obronną ręką dzięki takim produktom finansowym, jak kredyt konsolidacyjny. Kalkulator, znajdujący się na stronie internetowej każdego banku mającego w ofercie podobny kredyt, pomoże zaplanować proces wychodzenia na prostą krok po kroku.
Tagi:

2016-06-22
SKOMENTUJ

  
Podaj drugi znak kodu e8huc