Męski Świat Gadżety Prezenty dla dziecka, które sam chciałbyś dostać
2014-12-17 09:36:00

Prezenty dla dziecka, które sam chciałbyś dostać. Zobacz 10 niezywkłych propozycji

1/11
Antquarim kosztuje od 80 do 100 zł
fot: melchsedec / Flickr (CC BY-NC-SA 2.0)

Dzieci najchętniej spędzają czas wolny przed komputerem lub konsolą. Co czwarte marzy więc, że znajdzie pod choinką sprzęt elektroniczny - tablet, konsolę do gier, albo smartfon. Co dziesiąte już zgaduje jaką grę komputerową otrzyma - i słusznie, bo 14 proc. rodziców właśnie taki prezent szykuje - wynika z badań TNS Polska, przeprowadzonych na dzieciach do lat 14.

Co w takim razie podarować dziecku aby oderwać je od ekranów i zainteresować czymś nowym? Wszystko zależy od pomysłowości rodziców. Oto kilka podpowiedzi, które mogą pomóc świętemu Mikołajowi w dokonaniu wyboru.

Antquarim - jest to akwarium wypełnione nietoksycznym żelem, przeznaczone do założenia kolonii mrówek. Jedyne co trzeba zrobić by móc podziwiać własne mrowisko, to zrobić kilka małych otworów w żelu, złapać 15 - 20 mrówek (jeśli to niemożliwe mrówki można kupić w sklepach internetowych lub u hodowców) i wrzucić je do środka. Kwestię karmienia tych pracowitych owadów można pominąć, gdyż to właśnie żel będzie służył im za pokarm - wystarczy na pół roku. Sam projekt powstał w laboratoriach NASA i służył naukowcom do obserwacji mrówek, teraz i twoje dziecko może poczuć się jak naukowiec, cena antquarium to 80 - 100 zł.

Mikołaj Wiśniewski
SKOMENTUJ

  
Podaj drugi znak kodu xtyxb
KOMENTARZE
 • 18.12.14, 00:40:38

  ~lolo2

  Powerball fajna zabawka
  odpowiedz
 • 30.12.14, 18:20:17

  ~Ziko

  Powerball też mi się podoba, Anturium też fajne. No to musze się przyznać, że zamawiając żonie pralkę w electro.pl bo była korzystna dla nas cena to też kupiłem mojemu dziecku konsolę PS4 ale czas jaki spędza na graniu to góra 2 godziny tygodniowo, nie wiecej. Wolimy pograć rodzinnie w grę planszową albo wykonać jakąś pracę plastyczną. To Antquarium kupie by mógł obserwować mrówki, sam miałem kolonie mrówek kiedy byłem mały ale w słoiku, sam zrobiłem sobie ;)
  odpowiedz
 • 10.11.16, 14:27:39

  ~tata40

  Jak byłem dzieckiem bardzo chciałem mieć jakiegoś robota mysle ze nawet cos wte wresji by mi wtedy odpowiadało http://www.dystryktzero.pl/budzik-z-projektorem-star-wars-r2-d2.html, zaraziłem moje dziecko pasja do star wars i teraz powiem ze moje dziekco coraz bardziej sie tą tematyką zaczyna interesować:) moj akrew!
  odpowiedz
 • 27.11.16, 23:58:13

  ~lucekk

  Moja żona jest takiego zdania że najlepsze są własnoręcznie wykonywane upominki. Ja myślę podobnie, tyle że nie mam takich manualnych zdolności jak żona :D Ale zawsze podpatruje na tej stronce fajne inspiracje: http://przepisnaszycie.pl/, także myśle, że każdy znajdzie tam coś fajnego :)
  odpowiedz