Męski Świat Gadżety Jak wybrać choinkę

Jak wybrać choinkę? Przymierz ją wirtualnie

Jak wybrać choinkę? Przymierz ją wirtualnie
[fot: Intiaro]

Mała czy duża, złota czy kolorowa, w kącie czy na komodzie? W tym roku po raz pierwszy możesz przymierzyć choinkę do swojego mieszkania. I to za pomocą zwykłego tabletu.

Przed świętami w polskich domach toczą się batalie o choinkę. Każdy w rodzinie ma swoje zdanie jakiej wielkości powinno być bożonarodzeniowe drzewko, gdzie je wstawić i jak przyozdobić.

W tym roku dzięki nowym technologiom jest w końcu szansa na świąteczny spokój i rodzinny konsensus. Za pomocą zwykłego tabletu można przymierzyć choinkę do mieszkania. I to w rzeczywistym rozmiarze.

Wystarczy ściągnąć na swój tablet darmową aplikację. Wykorzystuje ona technologię Rozszerzonej Rzeczywistości, która pozwala zobaczyć meble, dodatki wnętrzarskie, a teraz również kilka propozycji świątecznych choinek we własnych wnętrzach.

- To nasz pomysł na tegoroczne Boże Narodzenie. Wiemy, jak wiele wysiłku i nerwów pochłania wybór choinki. Dzięki Intiaro, zanim kupi się drzewko, można zorientować się jaka wielkość, styl, kolor będzie najlepiej pasować do naszego mieszkania - mówi Michał Stachowski, z firmy Agitive produkującej aplikacje mobilne.

A jak działa? Po ściągnięciu aplikacji na tablet, trzeba wydrukować specjalny znacznik dostępny na intiaro.pl. Następnie należy umieścić znacznik w miejscach, w których potencjalnie ma stać choinka i go zeskanować. Od tego momentu możemy bawić się dowolnym przesuwaniem, obracaniem i dobieraniem kolorystyki wymarzonej choinki.

- Przede wszystkim można dobrać odpowiedni rozmiar drzewka. W aplikacji jest aż pięć wersji – od małego (60 cm), które można bez problemu ustawić na stoliku kawowym, po ponad dwumetrowe, sięgające pod sufit - opowiada Stachowski. - Co więcej można też sprawdzić jaki kolor bombek i świątecznych ozdób będzie najlepiej pasował do naszego pokoju - dodaje.

Drzewka ubrane są zgodnie z najnowszymi trendami. Ponieważ króluje kolor, są więc choinki w modnym fiolecie czy czerwieni. Ci, którzy wolą spokojniejsze i bardziej refleksyjne klimaty mogą wybrać złoto albo srebro.

Dzięki tej aplikacji można przymierzyć do swojego mieszkania nie tylko choinkę, ale również inne meble i akcesoria. Docelowo ma być największym na świecie katalogiem artykułów związanych z wyposażeniem wnętrz.

Czytaj więcej w Menstream.pl
Amerykanie świętują tak, że widać to z kosmosu
Naukowcy z NASA postanowili obliczyć, z jaką intensywnością rozjaśnia się niebo w czasie największych świąt.
Wyjątkowe święta Jerzego Dudka. Pierwsze spędzone w domu
Przeważnie do obiadu siadaliśmy wspólnie z drużyną. Ja dzień wcześniej starałem się zorganizować w domu polską kolację, ale co to za Wigilia ze świadomością, że ma się za dwa dni mecz - opowiada wybitny polski piłkarz.
Janusz Panasewicz - choinka, dom i rock'n'roll
Lady Punk zagra w Sylwestra na Rynku w Krakowie.
Tagi:

święta

aplikacje

choinka


2014-12-17
SKOMENTUJ

  
Podaj pierwszy znak kodu 6Y6pe
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.