Styl Trendy Świecą i wiążą się same

Świecą i wiążą się same. Futurystyczne buty z filmu "Powrót do przyszłości" trafią do sprzedaży

Świecą i wiążą się same. Futurystyczne buty z filmu
W 2011 r. Nike stworzył 1500 par inspirowanych modelem, który nosił filmowy bohater [fot: Ferrari Press]

Po premierze Powrotu do przyszłości II w 1989 r., miliony nastolatków marzyło o samowiążących się butach sportowych, jakie nosił Marty McFly. Wiceprezes Nike zapowiedział, że już w 2015 r. każdy będzie mógł je nosić.

W drugiej części Powrotu do przyszłości grany przez Michaela J. Foxa, Marty McFly, przenosi się na chwilę do roku 2015, by zapobiec tragedii, która ma dotknąć jego dzieci. W nowej rzeczywistości Doktor Brown wręcza mu między innymi futurystyczne buty Nike, które same się wiążą.

Szybko stały się one obiektem pożądania dla wielbicieli trylogii Roberta Zemeckisa. Mimo upływu lat i postępu technologii, na półkach sklepowych nie można było jednak znaleźć nic podobnego. Wprawdzie w 2011 r. Nike stworzył 1500 par inspirowanych modelem, który nosił Marty, ale buty same się nie sznurowały i nie dopasowywały do stopy. Dochód z ich sprzedaży przekazano na rzecz osób zmagających się Parkinsonem (na tę chorobę cierpi Michael J. Fox). Uzyskano w ten sposób 6 mln dolarów.

Zobacz reklamę nowych butów:

Ostatnio wiceprezes Nike, Tinker Hatfield, wlał nadzieję w serca fanów Powrotu do przeszłości. Na spotkaniu w Nowym Orleanie zapowiedział, że w 2015 roku samowiążące się buty będą dostępne dla każdego. Projektant nie podał niestety szczegółów na ten temat. Nike miało złożyć wniosek o opatentowanie unikalnej technologii już w 2010 r.

Co ciekawe, Hatfield współpracował przy tworzeniu obuwia do kultowego filmu. Na potrzeby produkcji powstało dziesięć par. Część z nich posiada marka Nike, kilka egzemplarzy trafiło w ręce kolekcjonerów.

Czytaj w Menstream.pl
Just do it - słynne hasło reklamowe kończy 25 lat
Pomysł na ten reklamowy, a zarazem sportowy okrzyk nawiązuje do słów Gary'ego Gilmore'a, który był pierwszą osobą straconą w USA po przywróceniu kary śmierci.
Trampki mają już 105 lat
Marquis Converse stworzył je dla koszykarzy. Nosili je też Elvis Presley i James Dean.
Jak dobrać długość spodni?
Niektórzy wielbiciele mody są przekonani, że nogawki odsłaniające buty, a czasem nawet skarpety, wyglądają bardzo stylowo. Okazuje się, że nie zawsze.
Partner:

2014-02-22
SKOMENTUJ

  
Podaj drugi znak kodu DfYyj
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.