Styl Trendy Męskie garnitury wypełniły Zamek Królewski

Męskie garnitury wypełniły Zamek Królewski

Męskie garnitury wypełniły Zamek Królewski
[fot: PAP/Stach Leszczyński]

Po raz pierwszy w najważniejszych komnatach Zamku Królewskiego odbył się pokaz mody. Nową kolekcję na jesień-zimę w historycznych wnętrzach zaprezentowała Vistula. Na wybiegu rządziła męska klasyka z polotem.

W poniedziałkowi wieczór Vistula zaprosiła gości do miejsca nierozerwalnie związanego z historią Polski i Warszawy - do sal Zamku Królewskiego. Żadna marka odzieżowa nigdy wcześniej nie miała możliwości zorganizowania pokazu w jego najważniejszych komnatach. Kolekcję prezentowano w trzech połączonych ze sobą salach: Sali Wielkiej, Sali Rady i Sali Koncertowej.

Jeszcze przed pokazem goście mogli podziwiać Warszawę z tarasu mieszczącego się na dachu Biblioteki Królewskiej. "Do 1939 roku taras wykorzystywany był do organizacji uroczystości i rautów państwowych. W tym niezwykłym miejscu, najznamienitsze osobistości z prezydentem Ignacym Mościckim na czele, po raz ostatni bawiły się w dwudziestoleciu międzywojennym" - podkreślała przedstawicielka Vistuli, Joanna Dorobczyńska.

Barokowo-klasycystyczne wnętrza były efektownym tłem dla męskiej kolekcji ubrań cenionej polskiej marki. Wśród propozycji na jesień-zimę 2013/2014 kluczową rolę odgrywają marynarki. W zależności od linii - są mniej lub bardziej dopasowane. Dominują marynarki jednorzędowe, o wąskich klapach. Sportowe modele wyróżniają guziki w kontrastowych kolorach, a te przeznaczone na wieczór zwracają uwagę połyskiem.

Stroje Vistuli łączą standardową elegancję z wyrazistą kolorystyką. W kolekcji dominował granat. Od chłodnego, zestawionego z czernią czy szarym melanżem, po wyrazisty, skontrastowany z bordo, oranżem lub błękitem. Wojciech Bednarz, projektant marki, wyjawił, że dokonał też ciekawego mariażu tkanin i materiałów. Wełniane marynarki połączył ze skórzanymi rękawami i kieszonką czy ręcznymi wykończeniami z futra argentyńskiego lisa. Uwagę panów zwracał również welur wykończony atłasem - to niektóre z propozycji Vistuli.

Z deseni prym wiedzie krata. Przyjmuje formę delikatnych białych linii na granatowym tle, a także odważnych, szkockich wariacji. Ponadto, pojawiają się żakardowe wzory.

Kolekcję dopełniają propozycje casualowe, np. puchowe, pikowane kurtki, swetry, a także dżinsy.

Czytaj więcej w Menstream.pl
Żebrowski zdradza, co mu się podoba
Aktor wybiera świetne jakościowo garnitury i potrafi je idealnie dopasować do sytuacji.
Ubierz się jak Jeff Bridges
Wygodne jeansy, koszula w kratę i duża torba. Jeff Bridges to ikona stylu. Zobacz jego ulubione zestawy.
Kurtka pilota z jedwabiu
Kiedyś służyły załogom bombowców, dziś podbijają wybiegi.
Tagi:

vistula

moda

styl

Partner:

2013-09-19
SKOMENTUJ

  
Podaj trzeci znak kodu yR76d
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.